איך היה ליובל בערב התא הגאה?. צילום: אלון אלבכרי

איך היה ליובל בערב התא הגאה?

מדריכי קבוצת כפר סבא של איגי - ארגון הנוער הגאה, קיימו לאחרונה פאנל פוליטי מיוחד לחניכי הקבוצה ולחניכים נוספים מאזור השרון. יובל חורי, שהגיע לערב, השתעמם מעט, אך סיים אותו עם חיוך

טור אישי
 
סיפורו של מדריך עידו כהן
 
מאדם שלא ידע למי להצביע לאדם שהיום יודע. סיפורו של מדריך קבוצת כפר סבא של איגי - ארגון הנוער הגאה. טור מיוחד על ערב פוליטי שקיים עידו כהן עבור חניכיו. "פתק שכל אחד מהחניכים ישים בקלפי יכול לקבוע גורלות"
לטור המלא
 

קבוצת איגי כפר סבא עברה ביום חמישי האחרון פעולה בלתי-שגרתית: לפחות 60 בני נוער וצעירים בגילאי 14 עד 21 הגיעו כדי להשתתף בפאנל פוליטי מיוחד בנוכחות שמונה נציגי מפלגות המתמודדות לבחירות הקרובות, לכנסת ה-19. השמינייה כללה נציגים ממפלגות שונות, בהן דע"םחד"שמרצהעבודהארץ חדשההתנועהיש עתיד והליכוד.

התחושה העיקרית לאורך הפאנל הייתה כי אין על מה לדון בנושאים מחוץ לגבולות הגאווה. ב-90 דקות הראשונות נמנע השיח מלסטות מנושאי זכויות הקהילה, פמיניזם ומגדריות. הדבר בא לידי ביטוי בצימאונו של הקהל לשאול את חברי הפאנל שאלות נוקבות בנושאים שונים בתכלית כשהגיע זמנו.

תחילה, כל חבר בפאנל הציג את עיקרי גישתה של המפלגה אותה הוא מייצג כלפי זכויות הקהילה, גם אם מדי פעם שרבבו חברי הפאנל בדיחות על התסרוקת של יאיר לפיד או התווכחו איזו מפלגה הציעה יותר הצעות חוק, הדיון נשאר סביב נושא הקהילה הגאה, כאשר את תחושת המיאוס של הקהל, לא ניתן היה לפספס.

לאחר השעה וחצי בה מיצו כל הנוכחים בחדר את הדיון, הגיע זמנו של הקהל לשאול את השאלות. כאשר עיקר האש הופנתה לנציג התא הגאה של מפלגת הליכוד, אוון כהן, בעיקר בשל דבריו של משה פייגלין על הקהילה הגאה. מלבד זאת, בין חבר מפלגה אחד לחבר מפלגה שני, חלפו לא מעט הערות וביקורות הדדיות, כשלא פעם הדיון הוסט גם למקומות לא נעימים.

על אף זאת, מרבית חברי הפאנל השיבו בהוגנות על שאלות הקהל, וזאת בניגוד לפאנלים רבים בהם יצא לי להיות. נציגי המפלגות ענו ישירות על מה שנשאלו ולא סטו מהנושא. בעקבות כך, ניתן לומר, עבורי לפחות, שהפאנל השאיר טעם טוב בפה. בנוסף לזאת, היו מספר נציגי מפלגות שנשארו גם לאחר הפאנל ודיברו עם החניכים ושמעו את דבריהם.

נראה היה שגם לנציגי המפלגות וגם לחניכים שהגיעו להשתתף בפאנל, היו ציפיות שונות משל המארגנים, מדריכי קבוצת כפר סבא של איגי. על אף שנושא הקהילה הגאה חשוב, הקהל מיצה אותם מהר מהצפוי. למרות זאת, בסופו של דבר, החוויה הייתה חיובית ומפרה.

>> לעוד כתבות במדור גאווה צעירה

תגובות