בחירות ואירוויזיון: מה חיפשנו בגוגל ב-2019?. צילום: Fotolia

בחירות ואירוויזיון: מה חיפשנו בגוגל ב-2019?

המילה בחירות הייתה הביטוי שחיפשנו הכי הרבה ו"איך מצביעים בבחירות?" הייתה השאלה הכי פופולרית. ההסתבכות הפלילית של אפי נווה ריתקה אותנו ואם לשפוט לפי מספר החיפושים, המנחה לוסי איוב הייתה הכוכבת הכי גדולה של האירוויזיון. גוגל מסכמת שנה - גם תמיר סטיינמן בפנים

לא שאנחנו באמת צריכים את גוגל שתספר לנו את זה, אבל הדבר שהכי עניין אותנו השנה היה הבחירות. סיכום השנה שמפרסמת הבוקר (יום ד') ענקית הטכנולוגיה מעלה כי המילה בחירות הייתה הביטוי שהישראלים חיפשו הכי הרבה - די מתבקש לאור העובדה שב-2019 הלכנו פעמיים לקלפי. בהתאם, השאלה הכי פופולרית השנה הייתה "איך מצביעים בבחירות". הימור שלנו - הבחירות יככבו גם בסיכום 2020.

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי:

במקום השני ברשימת הביטויים הכי מחופשים נמצאת סדרת הטלוויזיה שהפכה לתופעה - "הכלה מאיסטנבול", ורק אחריה האירוויזיון שהתקיים השנה בתל אביב. את החמישייה הראשונה סוגרות שתי תוכניות ריאלטי - 2025 והאח הגדול. 

© צילום: Fotolia

אילו אנשים הכי עניינו אותנו השנה? אם לשפוט לפי החיפושים שלנו בגוגל, דודו פארוק הוא הכוכב הגדול של שנת 2019. אחריו לוסי איוב שהנחתה את האירוויזיון, מדונה שקפצה להופיע בישראל במסגרת התחרות, ואושרת קוטלר שספגה איומים בעקבות התבטאות שנויה במחלוקת על חיילי צה"ל. במקום החמישי - קובי מרימי, הנציג שלנו באירוויזיון. תמיר סטיינמן שהפך לכוכב בעקבות המבצע האחרון בעזה הגיע למקום השביעי.

קובי מרימי
קובי מרימי © צילום: אורטל דהן

ונעבור לקצת תרבות: הסרט שהכי עניין אותנו השנה היה "מלך האריות", שחזר בגרסת לייב/אקשן חדשה. אחריו "היו זמנים בהוליווד", "הספר הירוק", "הנוקמים: סוף המשחק" ו"הג'וקר". סדרת הטלוויזיה הכי פופולרית הייתה כמובן "הכלה מאיסטנבול" ואחריה הדרמה של נטפליקס על המרגל אלי כהן, "משחקי הכס" שהגיעה לסיומה, "ביום שהאדמה רעדה" הישראלית שמשודרת בקשת 12 ו"צ'רנוביל" שהחזירה אותנו לאסון הגרעיני מ/1986 במקום ה/8 סדרת הנוער של טין ניק ב/HOT / "פוראבר" בכיכובם של עומר חזן, לי בירן ואליאנה תדהר.

© צילום מסך מהטריילר

בעולם, מתברר, מתעניינים יותר בספורט: החיפוש הכי פופולרי בעולם הוא India vs South Africa. תתפלאו, לא מדובר במשחק כדורגל אלא בקריקט. במקום השני השחקן קמרון בויס שהלך לעולמו בגיל 20, במקום השלישי טורניר הכדורגל קופה אמריקה ובהמשך Bangladesh vs India (עוד משחק קריקט) ואייפון 11.

בנוסף, "גוגל" חברו אל "שרוטונים" לשיתוף פעולה מיוחד לכבוד סוף השנה ויצרו שיר המורכב ממילות החיפוש של 2019.

 
תגובות