כבר ביום ראשון: טראמפ יחסום את טיקטוק בארצות הברית. Mark Wilson/gettyimgaes_IL

כבר ביום ראשון: טראמפ יחסום את טיקטוק בארצות הברית

צו של מחלקת המסחר האמריקאית יאסור על חנויות האפליקציות של גוגל ואפל מלהציע את האפליקציה הסינית - בכל פלטפורמה שנגישה למשתמשים על אדמת ארה"ב. בינתיים, לבעלי טיקטוק - בייטדאנס ו"אורקל" המעוניינת לרכוש אותה, יש יומיים להגיע עם מתווה שיוסכם על טראמפ

מסתבר שזה לא רק איום - אלא החלטה שאכן מתממשת: החל מיום הראשון הקרוב, אפליקציית טיקטוק הסינית (לצד אפליקציית וויצ'אט) ייאסרו להורדה בגבולות ארצות הברית. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי מחלקת המסחר של ארה"ב תוציא עוד היום (ו') צו רלוונטי לאיסור. טראמפ יוכל לבטל את האיסור לו ב"בייטדאנס" - המחזיקים בטיקטוק, יציגו בזמן מתווה שיאושר על ידו עבור המשך הפעילות האמריקאית של האפליקציה.

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי:

בכירים במחלקת המסחר טענו כי לא יחילו איסורים נוספים על טיקטוק במהלך החודשיים הקרובים, עד ל-12 בנובמבר, וזאת במטרה לאפשר לבייטדאנס להגיע להסכם שהבית הלבן יהיה מרוצה ממנו, ושיאפשר את המשך הפעילות של טיקטוק בארה"ב - כחברה נפרדת. כפי שדווח בתחילת השבוע, לאחר מרוץ צמוד ותחרות מול מיקרוסופט, טוויטר ומתעניינים נוספים, חברת אורקל היא שנבחרה על ידי בייטדאנס לצורך שיתוף הפעולה.

© adobestock

לפי הדיווח, הצו של מחלקת המסחר בארצות הברית יאסור על חנויות האפליקציות של אפל (האפסטור) ושל גוגל (גוגל פליי) מלהציע את טיקטוק בכל פלטפורמה נגישה בגבולותיה. לפחות בשלב זה, הצו לא יפריע לחברות אמריקאיות לעשות עסקים עם טיקטוק ועם וויצ'אט - מחוץ לאדמת ארה"ב. בכך, אחד החששות הגדולים של ענקית הטכנולוגיה אפל מתבדים - והיא תוכל להמשיך ולהציע את וויצ'אט למשתמשיה בסין.

 
השפה החדשה
קבלו את מילון הטיקטוק הגדול!
נעם פינבליט
קרה שגללתם בטיקטוק ולא הבנתם מילים מסוימות? אנחנו פה בשבילכם עם מילון הטיקטוק הגדול!

נוסף לאיסור על הורדות חדשות, במחלקת המסחר מבטיחים כי המהלך יפגע בפונקציונליות של האפליקציות שכבר מותקנות על מכשירים בארה"ב. הסרה מחנויות האפליקציות תוביל למשל לכך שמשתמשים לא יקבלו עדכונים חדשים עבור האפליקציות המותקנות, ועלולים להיות חשופים עקב כך לבעיות תפעוליות ולבעיות אבטחה.

הצו של מחלקת המסחר מגיע כתגובה לצווים הנשיאותיים עליהם חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בתחילת חודש אוגוסט - ולפיהם יש לאסור שימוש באפליקציות הללו, מחשש לאיסוף והעברת מידע על משתמשים אמריקאים לממשל הסיני.

 

תגיות
תגובות