זוכרים ביחד: התערוכה הוירטואלית של יתומי צה״ל. AdobeStock

זוכרים ביחד: התערוכה הוירטואלית של יתומי צה״ל

הדרך הייחודית של המשפחות השכולות לשתף את הזכרונות שלהם מאהוביהם ברשת החברתית

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל 2020 מתקיים היום (שלישי) בצל מגפת הקורונה הגדולה, המשפחות שכולות מאצלנו ביום חשוב שה להישאר בבתים שלהם ולא להיות ליד יקיריהם. ארגון אלמנות ויתומי צה״ל פתח עמוד אינסטגרם מיוחד בשם ״Remembering_ Together” שם יתומי צה״ל יכולים לשתף את הזכרונות שלהם מהוריהם שנפטרו כחלק משירותם הצבאי.

עוד בפרוגי:

נדב גורודצר, מלגאי תכנית IMPACT! של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF), ובמסגרת המלגה הוא מדריך במחנות ״עוצמה״ של ארגון אלמנות ויתומי צה״ל, מספר לנו איך למעשה חשב על הרעיון המיוחד: ״לפני כשבועיים התקשרה התקשרה אליי חניכה וסיפרה לי שהיא נכנסת לתקופת יום הזיכרון בתחושה לא נעימה. היא סיפרה לי שהשנה לאור המציאות של הקורונה היא מרגישה שהמסגרות השונות (תנועות נוער, בית ספר וכו׳) ביקשו ממנה לעשות כל מיני דברים מבוימים הקשורים ליום הזה״.

גורודצר ממשיך לספר לנו כי הם הבינו ביחד שהרשת החברתית היא המקום הטוב ביותר להיעזר בו ליום הזיכרון ״ניסינו יחד לחשוב על דרך בה היא תוכל להביא את עצמה לידי ביטוי באופן הכי אמיתי, אישי, מיוחד. שתוכל להציג את יום הזיכרון שלה כפי שרק היא רואה אותו ולא איך שירצה להציג אותה לתקשורת, לבית ספר או לשכונה. וכך נוצר הפרויקט שלנו ״זוכרים ביחד״ כל חניך/ה שירצה לקחת חלק יוכל להעלות ״תערוכת״ זיכרון אישית לו. דרכה הם יוכלו להציג את יום הזיכרון האישי שלהם באופן הכי רגיש, אינטימי, ואישי, זיכרון שיגיע ישירות מהלב שלהם״. הוא ממשיך ומספר לנו: ״וככה גם בימי קורונה החברה הישראלית תוכל להיכנס לעמוד, להתרגש, לחוות, ולהתייחד יחד איתם״.

View this post on Instagram

בשבילי יום הזיכרון זה יום שבו אתה צריך לזכור דברים שאתה מאוד אוהב וגאה בהם שלעולם לא תשכח אותם. למשל אני חושב ביום הזיכרון על אבא שלי הרבה אני חושב על הדברים הטובים שהייתי עושה ביחד איתו ומבלה איתו. גם בדרך כלל בכל שנה אני הולך לטקס של יום הזיכרון להיזכר באבא שלי שעבד בצבא. אז יום הזיכרון בשבילי זה יום שבו אני נזכר בכל הדברים הטובים שעשיתי וקרו לי. 1. בתמונה הזאת יש לי זיכרון שאבא שלי היקר היה בא בימים מיוחדים לגנים שלי בשביל לשמח אותי ולעשות לי כיף וגם זיכרון שהוא תמיד אהב להרים אותי על הכתפיים. 2. זיכרון שבו אבא שלי היה אוהב לקחת אותי לטיולים ברחבי הארץ ותמיד היה הולך איתי. 3. זיכרון שבו אבא תמיד היה בא בימי המשפחה לגנים שלי והיינו מכינים ביחד ממתקים והרבה דברים טעימים. 4. זיכרון שבו אבא שלי היה לוקח אותי כל שנה ללונה פארק והייתי עולה איתו למתקנים וגם הייתי נוסע איתו ברכבת. 5. זיכרון שבו אבא שלי תמיד היה טס לחול ומטייל בארץ והיה תמיד קונה לי מתנות שוות שהייתי משחק איתם כל הזמן For me, Memorial day is a day which we should bring up memories of things we love and we are proud of, that we will never forget.
For example, on this day I think of my Father a lot. I think of all the good things we would do together, of us hanging out.
Every year I go to the ceremony to remember my dad who served in the army, so for me, the meaning of this day is to think of all the good things I did and happened to me 1. Reminds me of a memory I have of my father, who would come to my kindergarten on special occasions to make me happy and have a good time. also, he loved lifting my on his shoulders. 2. A memory of my dad who loved traveling with me all over the country and would always walk by my side. 3. A memory of my dad who would come to my on the family days to my kindergarten and we would make candy together. 4. A memory of my dad who would take me to the amusement park every year, and we would go on all the rides together. 5. A memory of my dad who would go over seas frequently and would always buy me presents which I played with all the time #זוכריםביחד #rememberingtogether

A post shared by זוכרים ביחד🕯 (@remembering_together) on

תגובות