תחשבו טוב: אורי צרור בוחר להפריד. פרוגי

תחשבו טוב: אורי צרור בוחר להפריד

בעקבות החרפת השפה ברשת וההרגשה שהיד קלה יותר על המקלדת, אתר "פרוגי" יחד עם Meta ישראל בפעילות שמטרתה מודעות לנושא הבטיחות ברשת • עשרה יוצרי תוכן משתפים סיפורים אישיים על השימוש ברשת

בשיתוף עם Meta בישראל

הרשת כבר חלק בלתי נפרד מחיינו, שם אנחנו מתעדכנים ומעדכנים, משתפים על דברים אישיים לצד מקצועיים, שומרים על קשרים, יוצרים וצורכים תכנים. אבל לצד השיתוף האינסופי והגלילה המתמדת, היא גם כוללת בתוכה תופעות שליליות העשויות לפגוע, במיוחד באלה שלא מספיק מודעים ולא יודעים להתמודד ולהתנהל בצורה נכונה ברשת. הפתרון? כמו בחיים האמיתיים, גם ברשת אין פתרון אחד פשוט, אבל הכל מתחיל במודעות לתופעות השליליות ולכלים שיש לנו כדי להתמודד איתן ברשת. 

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי: 

בעקבות החרפת השפה ברשת, הבריונות וההרגשה, שהיום יותר מתמיד, היד קלה יותר על המקלדת, עשרה משפיענים ובעלי השפעה על בני הנוער החליטו לשתף בסיפורים אישיים שלהם על השימוש ברשת, הדרך בה יש להתמודד עם טוקבקים, על ניצול הרשת לעשייה טובה, צמיחה ופיתוח, כשהמסר החשוב מכל - לפני שאתם עושים כל פעולה ברשת, תנשמו עמוק ותחשבו טוב.

 

אורי צרור (17), מפיק ואיש יחסי ציבור

למרות גילו הצעיר, כבר ארבע שנים שאורי צרור חלק בלתי נפרד מהתעשייה ובבעלותו אפילו חברה ליחסי ציבור, המייצגת סלבס וחברות גדולות בארץ. מבחינתו, הרשת בלתי נפרדת מחייו המקצועיים והאישיים. 

בניגוד לאחרים, צרור ללא מתבייש להודות שברשת הוא עושה את ההפרדה בין אישי למקצועי בתכנים שהוא מעלה "אני משתמש המון ב"קלוז פרינדס" כדי להעלות תוכן שהוא יותר אישי, בלי פילטרים ומסננים לחברים שאני סומך עליהם וקרובים אלי וגם מתוך רצון לשמור על התדמית המקצועית שלי מול אנשים שאני עובד איתם ברשת. אני גם תמיד אומר לאנשים לחשוב טוב מאד עם מי אתם רוצים לשתף את התכנים שלכם". 

צרור מספר שהרשת היא זו שאיפשרה לו להגשים את עצמו בגיל צעיר "לרשת יש תפקיד מאד משמעותי ממי שאני היום. היא זו שאפשרה לי בגיל צעיר להיכנס לתעשייה, לקבל הזדמנויות, ללמוד את התחום, להשפיע. אני יודע שבלי הרשת לא הייתה לי את היכולת או האפשרות לעשות את מה שאני עושה בגיל כזה צעיר".

כשהוא מתבקש לתת טיפ לכל מי שמשתף ברשת "בסוף ברשת התוכן מגוון מאד, אנחנו רק צריכים לקחת את הרשת למקומות טובים, לעשייה. צריך לדעת איך להשתמש נכון, לבחון את מה שקורה, להעלות דברים שאנחנו לוקחים עליהם אחריות ולדבר בגובה העיניים" והוא מסכם "הדבר הכי חשוב שאני יכול להגיד זה שלפני שאתם מעלים משהו, כל דבר, תחשבו טוב".

הנה כמה כלים אשר זמינים בקלות באינסטגרם ועוזרים לספק חוויה בטוחה וחיובית:

Limits: ניתן להסתיר תגובות והודעות לא-רצויות לפרקי זמן מוגבלים (בין יום לחודש). כלי זה מאפשר להסתיר באופן אוטומטי תגובות והודעות פרטיות מאנשים שאינם עוקבים אחריך, או שהחלו לעקוב רק לאחרונה.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 Hidden Words: ניתן להסתיר בקלות תגובות ובקשות להודעה פרטית המכילות שפה פוגענית באופן אוטומטי. כל אחד יכול גם ליצור רשימה אישית של מילים, ביטויים ואימוג׳ים- ולהסתיר באופן מיידי כל תגובה או בקשה להודעה פרטית המכילה אותם.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 

 סגירת פוסט לתגובות: בכל פוסט שתעלו באינסטגרם, ניתן לבטל את האפשרות לאנשים להגיב עליו בכל רגע נתון.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

תגובות