תחשבו טוב: ליאל אלי לא מוכנה שיקטינו אותה ברשתות. פרוגי

תחשבו טוב: ליאל אלי לא מוכנה שיקטינו אותה ברשתות

בעקבות החרפת השפה ברשת וההרגשה שהיד קלה יותר על המקלדת, אתר "פרוגי" יחד עם Meta ישראל בפעילות שמטרתה מודעות לנושא הבטיחות ברשת • עשרה משפיענים משתפים סיפורים אישיים על השימוש ברשת

בשיתוף עם META בישראל

הרשת כבר חלק בלתי נפרד מחיינו, שם אנחנו מתעדכנים ומעדכנים, משתפים על דברים אישיים לצד מקצועיים, שומרים על קשרים, יוצרים וצורכים תכנים. אבל לצד השיתוף האינסופי והגלילה המתמדת, היא גם כוללת בתוכה תופעות שליליות העשויות לפגוע, במיוחד באלה שלא מספיק מודעים ולא יודעים להתמודד ולהתנהל בצורה נכונה ברשת. הפתרון? כמו בחיים האמיתיים, גם ברשת אין פתרון אחד פשוט, אבל הכל מתחיל במודעות לתופעות השליליות ולכלים שיש לנו כדי להתמודד איתן ברשת. 

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי: 

בעקבות החרפת השפה ברשת, הבריונות וההרגשה, שהיום יותר מתמיד, היד קלה יותר על המקלדת, עשרה משפיענים ובעלי השפעה על בני הנוער החליטו לשתף בסיפורים אישיים שלהם על השימוש ברשת, הדרך בה יש להתמודד עם טוקבקים, על ניצול הרשת לעשייה טובה, צמיחה ופיתוח, כשהמסר החשוב מכל - לפני שאתם עושים כל פעולה ברשת, תנשמו עמוק ותחשבו טוב. 

ליאל אלי (26), כוכבת רשת ויוצרת תוכן

לא מתביישת להודות שההתחלה שלה כיוצרת תוכן ברשת לא התקבלה בצורה נעימה "כשהתחלתי ליצור תוכן, תהיו בטוחים חברים שלא כל התגובות היו טובות. אנשים אמרו לי 'את קרינג'ית, תמחקי את הפייסבוק, מה את עושה' ולרגעים זה השפיע עליי, לרגעים אמרתי כאילו 'אולי אני לא טובה מספיק. אולי באמת אני צריכה להפסיק סרטונים'."

היום היא מעידה על עצמה שהיא במקום אחר, מקום שיצירת תוכן נותנת לה סיפוק ומאפשרת לה להביע את עצמה "אני סופר בטוחה בעצמי ובמקום שלי. זה נובע בעיקר מהניסיון שלי ומהעובדה שהיום אני מאוד מגובשת בעצמי. אם אני אנסה להיות מישהי שאני לא, אז זה פשוט לא יעבוד. אז בגלל זה אני דואגת לשמור על האותנטיות שלי ולהראות את הפגמים שלי, את הדברים הטובים והפחות טובים".

מבחינת אלי, הרשת זה המקום בו כל אחד יכול לשתף אבל חשוב לדאוג גם שלא תמיד השיתוף יתקבל בצורה חיובית ומכבדת "הרשת מבחינתי היא מקום שיתוף לצד פתיחות. מקום שבו אני יכולה להביע את עצמי. אבל יחד עם זאת צריך לזכור שיש שם לא מעט אנשים שמחפשים להקטין ולעשות רע ולנו אסור ליפול לרצון שלהם. עם הזמן אני יכולה להגיד לכם שאני נהייתי הרבה יותר חסינה לתגובות כאלה, כי אני יודעת מי אני ומה אני שווה."

 

כשהיא מתבקשת להעניק טיפ לאנשים שרוצים להתפרסם ברשת, אלי משיבה "אל תיפלו לטרנדים שאתם לא מאמינים להם, חברים. אל תעשו שום דבר בשביל לייקים וצפיות ותזכרו תמיד- לפני שאתם מעלים משהו לרשת, תחשבו טוב על מה אתם מעלים".

הנה כמה כלים אשר זמינים בקלות באינסטגרם ועוזרים לספק חוויה בטוחה וחיובית:

 Limits: ניתן להסתיר תגובות והודעות לא-רצויות לפרקי זמן מוגבלים (בין יום לחודש). כלי זה מאפשר להסתיר באופן אוטומטי תגובות והודעות פרטיות מאנשים שאינם עוקבים אחריך, או שהחלו לעקוב רק לאחרונה.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 Hidden Words: ניתן להסתיר בקלות תגובות ובקשות להודעה פרטית המכילות שפה פוגענית באופן אוטומטי. כל אחד יכול גם ליצור רשימה אישית של מילים, ביטויים ואימוג׳ים- ולהסתיר באופן מיידי כל תגובה או בקשה להודעה פרטית המכילה אותם.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 סגירת פוסט לתגובות: בכל פוסט שתעלו באינסטגרם, ניתן לבטל את האפשרות לאנשים להגיב עליו בכל רגע נתון.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

תגובות