אחד בלב: מרגיש שנכתב כדי להפוך גם למחזמר. באדיבות בתי קולנוע לב וספירו סרטים. צילום: ירון שרף

אחד בלב: מרגיש שנכתב כדי להפוך גם למחזמר

סרט הקומדיה החדש של טליה לביא יצליח לשחזר את הצלחת "אפס ביחסי אנוש"? לילה מטורף של זוג נשוי שזה עתה התחתן קרע אותנו מצחוק ושאב אותנו לסרט • ביקורת

"אחד בלב", הסרט החדש של טליה לביא ("אפס ביחסי אנוש") הגיע למסך, והציפיות בהתאם. האם גם הוא יהפוך לקאלט מוערך בקרב ציבור כל כך רחב? זה מה שחשבנו.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

הפעם, רן דנקר ואביגיל הררי ("האי", "מתים לרגע") מובילים את הפיצ'ר, המגולל את סיפורם של זוג שזה עתה התחתן ובדרך ללילה הראשון כזוג בבית המלון. אלא שמהר מאוד הם מתחילים לפתח ריב שמוביל ללילה של מסע מפתיע, כזה שיפגיש אותם עם האהבות הקודמות, התלבטויות וספקות לגבי הנישואים.

 

מדובר בסרט מצחיק במיוחד, עם לא מעט נקודות ביקורת על פורמט חיי הנישואים, אירועי החתונות הגרנדיוזים והציפייה לחיות בצורה מושלמת ללא אף ריב - בניגוד למה שקורה במציאות. נהננו מכל שנייה בסרט ונסחפנו יחד עם הדמויות למסע הדרמטי המופרך (בקטע טוב) ובגלל שמדובר בסרט באורך מלא ולא בסרט קצר (שעל פניו הרעיון של הסרט די מתאים להיות אחד כזה) - אז הרגשנו כאילו אנו ממש חווים עם הדמויות לילה שלם עד עלות השחר.

אם "אפס ביחסי אנוש" הפכה למחזמר לאחר ההצלחה, נראה שכאן מכוונים להגיע לתיאטרון מלכתחילה. לדעתי אפילו לא צריכים לעשות התאמה לבמה - פשוט לקחת ככה, להוסיף שירים והופ! המחזמר לכשעצמו מושלם.

© באדיבות בתי קולנוע לב וספירו סרטים. צילום: ירון שרף

גם סגנון המשחק בסרט היה תיאטרלי מהרגיל, אבל בצורה מכוונת שהופכת אותו לקונספט מגניב ומרענן. הכל מוגזם ומוקצן - אבל זה בדיוק מה שיפה בו. ההפרכות שקורות בלילה אחד הופכות את הסרט לבלתי נשכח, קורע ומלא בפאן. הלב יוצא אל הדמויות לעיתים, אבל מצד שני אנו כבר מחכים לראות מה יהיה הצעד הבא בלילה הזה שיוליד עוד רגע מוצלח בסרט.

קאסט השחקנים מעולה והשילוב הזה בין כולם כאילו נולד משמיים. כל אחד מהשחקנים הוסיף את הטאצ' המיוחד שלו וידע בדיוק באלו נקודות לגעת כדי להפוך את "אחד בלב" למעולה. זה עדיין לא בדיוק הקאלט שקיבלנו מ"אפס ביחסי אנוש", אבל ללא ספק גם כאן נעשתה עבודה מעולה וכזו שצריכה להביא המונים לסרט.

© באדיבות בתי קולנוע לב וספירו סרטים. צילום: ירון שרף

המסע המוזר של הזוג מסתיים בסוף שאת חלקכם יפתיע ועבור חלק אחר הוא יהיה סוף מתבקש, אבל ניתן לכם לצפות בסרט ולהחליט בעצמכם לאיזו אופציה אתם משתייכים. בכל אופן, מדובר בסרט מומלץ עם קאסט מדוייק והמון רגעים קורעים והזויים. אנחנו כבר מחכים למחזה! (בהנחה שיהיה כזה, כן?)

© באדיבות בתי קולנוע לב וספירו סרטים. צילום: ירון שרף
תגובות