עומר דהן: "לא מתחרט שהתגייסתי לקרבי". מאי סביר (סטודיו מאיסה)

עומר דהן: "לא מתחרט שהתגייסתי לקרבי"

הוא הוגדר כהבטחה הבאה בעולם הילדים והנוער לפני כשנתיים, אך ממש ברגעי הפריצה שלו, כשבידו תפקיד ראשי בסדרת הנוער "תברחו" ובסרט, שבימים אלה יצא לאקרנים "הרפסודה" - בחר עומר לשנות מסלול ולהתגייס למסלול לוחמה קרבי בצה"ל ולשים בצד את קריירת המשחק לשלוש השנים הקרובות • שנתיים לאחר ראיון הבכורה שלו, עומר דהן מתראיין בשנית ל"פרוגי" ומספר על התפקיד הנחשק בסרט "הרפסודה" והעבודה על הסט, על עולם המשחק ועל ההחלטה הגדולה שקיבל

בשבוע הבא יחגוג עומר דהן את יום הולדת ה-20, כשברזומה שלו תפקיד ראשי בסדרת נוער ובסרט קולנוע לקהל היעד הצעיר, פתיחה מרשימה ביותר לשחקן בתחילת דרכו (טפו חמסה!). את הימים האחרונים לגיל 19, מבלה דהן בצבא - כמפקד טירונים ביחידת התותחנים, תפקיד צבאי שונה בנוף עבור שחקן. ובכן, הוא לא סתם שונה בנוף - כשדהן השתבץ ללוחמה, הוא קיבל החלטה משמעותית, לפיה, ישים את קריירת המשחק שלו במשך שלוש שנים בצד ויעשה שירות משמעותי, כזה שיחרט לו לכל החיים.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

דהן חולק איתנו בהתרגשות על הימים האחרונים, בהם הושק סרט החדש בכיכובו "הרפסודה". "זו תקופה מרגשת ממש", מספר דהן כשנימת ההתרגשות ניכרת בקולו וממשיך; "כמפקד בתותחנים, סיימתי קורס מפקדים ויחד עם זאת יש את היציאה של הסרט שמתרחשת שנתיים אחרי שצילמנו את הסרט, זה פשוט מטורף. יש כל מיני דברים חדשים שקורים בחיים שלי, זה נורא מרגש. התפקיד ב'רפסודה', זה בעצם תפקיד המשחק הראשון שלי, קיבלתי אותו לפני שצילמנו את 'תברחו', ככה שזה ממש מרגש, זו הגשמת חלום ענקית, זה משהו שרציתי בגיל 15 כשרק התחלתי לחשוב על המשחק - חלמתי להגיע למקום כזה, לא תיארתי לעצמי שזה יקרה כזה מהר".

 

התחלת לקבל תגובות על הרפסודה?

"וואו! האינסטגרם שלי קודם כל קורס, לא ציפיתי לקבל כל כך הרבה הודעות מאנשים שממש אהבו את הסרט. אני מקבל מלא אהבה, אנשים מתייגים בלי סוף. בסרט, יש התייחסות ל'מכבי חיפה' והבעלים של הקבוצה, קיבלתי המון תגובות מהאוהדים וההורים לקחו את הילדים והייתה סיטואציה ממש יפה בקולנוע ששרים בסרט את השיר של 'מכבי חיפה', ופתאום הקהל מצטרף ושר כולו באולם. התגובות מחבקות ועוטפות ומרגשות, בפרימיירה הילדים פשוט הציפו אותנו באהבה, זה מרגש ברמות".

ומה דעתך על התוצאה הסופית - אהבת את הסרט?

"בואי נגיד שלא ציפיתי שזו תהיה הרמה, אמנם צילמנו בלוקיישנים מטורפים, צילמנו בחו"ל אבל לא חשבתי שזה יהיה ככה. יצא שם משהו מאוד אמיתי, אמנם זה תפקיד משחק ראשון שלי, ויש המון רצון להוכיח ולבוא לידי ביטוי, אבל בסוף על המסך ראיתי משהו מאוד אותנטי ומאוד תמים. אני ראיתי לראשונה את הסרט בפרימיירה, כי כשהיה את יום ההקרנה לשחקנים, לפני שנה, קצת לפני התאריך המקורי של יציאת הסרט (מרץ 20, נ"א), אני הייתי בטירונות ולא אישרו לי מהצבא לצאת לדבר הזה בכל מיני אילוצים בהכשרה שלא איפשרו לי לצאת, אז אני ראיתי את זה בהקרנת בכורה יחד עם הצופים וזה היה מרגש לראות את זה, זה היה מבחינתי משהו מדהים".

© Stefan varga

כמו שאמרת הסרט צולם לפני שנתיים - תקופה ארוכה! מה השתנה אצלך מאז?

"השתנו אצלי כל כך הרבה דברים, המראה השתנה כי כשהתגייסתי לצבא הייתי צריך להוריד את הבלורית שהייתה והזקן גדל, התבגרתי כמובן בפן האישי, בחרתי להתגייס לקרבי, הבחירה הזאת גם מן הסתם השפיעה לי על קריירת המשחק כי יצאתי מתוך נקודת מחשבה שאני רוצה לעשות תפקיד משחק משמעותי, על הצד הטוב ביותר שאפשר, אז ככה זה דברים שגם השתנו אצלי. אני חושב אגב שכל השחקנים השתנו, כל אחד עבר תהליך עם עצמו וזה היה מאוד משמח לראות את כולם ואת התהליך שעברו בשנתיים האלה".

היה שווה לחכות?

"וואו, את לא מבינה בכלל כמה. פתאום לראות את התוצאה הסופית הזאת אחרי שנתיים, זה מראה שכל עכבה לטובה. הכי שמחתי בעולם לראות את זה, הציפייה הפכה את זה להרבה יותר מרגש".

© omer.dahan_@ צילום מתוך האינסטגרם

שמרת על קשר עם החברים מהסט?

"אנחנו בקשר ויש לנו את קבוצת הווטסאפ שאנחנו מתעדכנים בה על הסרט ועל מה קורה, איפה כל אחד נמצא עכשיו, בגלל שכל אחד מאיתנו נמצא במקום אחר בארץ, יוצא פחות לשמור על קשר אבל אנחנו עדיין משתדלים ומנסים להקפיד".

למי הכי התחברת?

"הכי התחברתי על הסט לשחף, הייתה לנו דינמיקה משותפת מעולה ביחד. היינו גם יחד בחדר בצילומים ככה שאי אפשר היה שלא להתחבר אליו ובלי קשר הוא בן אדם מדהים, מקסים ומוכשר בטירוף ויצא לי לחוות ממנו כל כך הרבה דברים וגם להקרנת בוכה הגענו ביחד. בכללי, התחברתי לכולם, למדתי מהם המון דברים".

© עודד רז

כאמור, דהן היה על המסלול הבטוח לקריירת משחק נוצצת, כשאל שמו התווספו תיאורים כמו "הבטחת השנה", ו"הפריצה הגדולה של עולם הילדים והנוער", ובנוסף, אף הושווה לכוכבים אחרים כמו עומר חזן. אלא שכאמור, החליט דהן לשים את קריירת המשחק בצד לתקופה לא מבוטלת של כשלוש שנים, ולהתגייס לחייל קרבי בחיל התותחנים, החלטה שסיכנה את קריירת המשחק שלו. כשנשאל האם לא פחד שקריירת המשחק שלו תדעך או תיעלם, דהן ענה בלב מלא שפחד, אבל היו לו תכניות שהיה חייב ולהשלים.

"אני אהיה גלוי ולא אגיד שלא היה את הפחד לאבד את המומנטום שהיה לי, אבל עוד הרבה לפני שנכנסתי לעולם המשחק הכוונה שלי הייתה באמת לעשות תפקיד משמעותי בצה"ל. גם אח שלי שירת בתותחנים, וזה משהו ששקלתי אותו עוד לפני שהתקבלתי לפרוייקטים, אחרי שהתקבלתי לתפקידים, היה לי קול פנימי קטן שאמר לי שאני לא יכול לוותר על השירות בתותחנים ושזה גם טוב לי, כי זה יתן לי פרופורציות ויעזור לי לעמוד על הרגליים ולקבל עוד ערכים ולצאת מאיזור הנוחותת אני מתמודד היום עם דברים שבעבר לא התמודדתי איתם בזכות הצבא. גם החיל עצמו זה חיל מטורף. כשאתה מגיע לחיל, מבין איך הוא עובד, שירתתי בסוריה ובלבנון, זה בכלל מרגיש משמעותי בטירוף ואני מרגיש שאני עושה את המסלול שבחרתי, ולא, אני ממש לא מתחרט שבחרתי להתגייס לקרבי, אני נהנה מכל רגע במקום שאני נמצא בו, אחרי הצבא, אנחנו נעשה חושבים ונקווה להמשיך במשחק. אבל יש עוד שנה לשחרור ואני לא ממהר לשום מקום".

ב"תברחו"
ב"תברחו" © אוהד ארידן

לקחת פה סיכון גדול כשבעצם יכולת לשמור על קריירת המשחק שלך ולשרת בתפקיד אחד בצבא על תקן "אמן פעיל". למה ויתרת על זה?

"זו היתה החלטה מאוד פשוטה עבורי, הסתכלתי על העתיד שלי והסתכלתי כמה צעדים קדימה והבנתי כמה זה יכול לתרום לעומר בפרט ולצבא בכללי. זו תקופה שהיא שונה, שנתיים ושמונה חודשים, שנותנת המון לחיים. אני חושב שמשחק זה דבר מדהים והצלחתי להשיג את מה שרציתי, התקדמתי הרבה בדרך לפסגת החלומות שלי, אבל מצד שני העולם של הקרבי מאוד דיבר אליי ורציתי להתחשל ולקבל ערכים שרק הצבא יכול לתת. אני לא אקבל את הדברים שאני מקבל מהצבא משום מקום אחר. אם אני יכול להמליץ למלש"ב לאן להתגייס זה חד משמעית קרבי. צבא עושים פעם אחת בחיים, זו תרומה מדהימה ואני מאוד מאושר".

© צילום מתוך אינסטגרם omer.dahan_@

דהן מציין שהוא רואה את הגיוס לקרבי כמשהו חשוב בעבור כולם ומקווה שדרך הפרסום שלו, הוא יצליח לעודד גיוס לחילות הקרביים בקרב המלש"בים. "מעבר לחוויה האישית שלי ולחשיבות של הגיוס לקרבי בעבורי ובעבור כלל המדינה, אני ממש מקווה שבזכות זה שאני כן השתתפתי בפרויקטים מוכרים, אצליח להעביר עוד איזה מסר. מספיק שילד או ילדה ירצו להתגייס לקרבי בגללי - עשיתי את שלי וזה יהיה שווה את הכל".

בראיון הבכורה שלך אצלנו בפרוגי, חשפת כי הדרך שלך לעולם המשחק הייתה רצופה בקשיים, החל ממציאת סוכן הגון ועד לאודישנים ראשונים לא מצליחים. מה גרם לך לא לוותר?

"אני חושב שהמון אמונה. הייתה לי אמונה מאוד חזקה, התחלתי ללכת לאודישנים בגיל 15 והייתי נוסע מהקריות ועד לתל אביב ברכבות עם התרגשות ענקית בכל הדרך, חיכיתי כל כך לגעת בעולם הזה עם אש פנימית מטורפת. אני חושב שמכל אודישן אתה באמת נבנה, אתה מפתח עור וגידים - מהמראה ועד לניואנסים שאתה עושה שם. מאודישן לאודישן נבנתי יותר והבנתי מה אני רוצה להביא בתור שחקן. אני חושב שמה שגרם לי לא לוותר זה הרצון להגשים את החלום".

כאמור אתה מגיע מהקריות, שיחסית מרוחקות מהמרכז שם הכל קורה. חושב על מעביר בעתיד למרכז לטובת פיתוח הקריירה?

"אני אגיד לך את האמת, זו שאלה שמעסיקה אותי לא מעט, יש פה עניין של שייכות. יכול להיות שאחרי השחרור מהצבא השאלה הזאת כן תבוא לידי ביטוי ואעבור למרכז, אבל כרגע נוח לי במקום שלי, Never say never, כמו שאומרים, אי אפשר לדעת מה יהיה".

בימים הקרובים תחגוג את יום הולדתך ה - 20, איך אתה מסכם את שני העשורים האלו?

"וואו, לסכם שני עשורים. אני חושב שעשיתי בעשרים השנים האלה הרבה דברים, הגשמתי המון חלומות, הגשמתי את הייעוד שלי ואני עושה את מה שאני אוהב, אני מפקד בצבא ועושה את מה שאני אוהב ומרגיש מדהים עם זה, יש לי תפקיד ראשי בקולנוע ושיחקתי בסדרת נוער. יש לי משפחה שאוהבת אותי ואני מברך על זה בכל יום. אני מאוד מחובר למסורת. יש לי אהבה שיש לי ברוך השם, במהלך עשרים השנה האלה הספקתי לעשות המון דברים ואני בעיקר אומר תודה על מה שיש".

© omer.dahan_@ צילום מתוך האינסטגרם
תגובות