אביב ראובן מדבר על הקאמבק לדניאלה. צילום מסך מהאינסטגרם @aviv_reuven

אביב ראובן מדבר על הקאמבק לדניאלה

ראיון מיוחד עם אביב ראובן: הבדיחות עם אמא שכבר נמאסו עליו, הסיום של פול האוס ("הרגשתי שזה מיצה את עצמו"), על ההייטרים והתגובות הרעות ("יש לי 20K חסומים באינסטגרם"), העזרה שלו לילדים מוחרמים, הנתינה האינסופית שלו ("שרשרת של מעשים טובים שאי אפשר לעצור"), סדרת הרשת החדשה שלו וכמובן שגם על הקאמבק הזוגי לדניאלה

אביב ראובן, כוכב רשת ואינסטגרם מצליח ואהוב, מספר בראיון לפרוגי על הסיבה שהוא חזר לדניאלה, למה 'פול האוס' סיימו את הוולוגים המוכרים, ועל האהבה שלו לעולם הבישול. שוחחנו עוד על החוויה הקשה שעבר בתור ילד מוחרם, על כך שהוא חוסם את כל מי שמגיב לו תגובות רעות, על סדרת היוטיוב החדשה שלו - "אני יוטיובר" שיוצאת ממש בקרוב, והסיבה שהוא מיצה את הבדיחות עם אמא שלו. בואו להכיר את אביב ראובן קצת יותר בראיון חושפני ואמיתי!

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

בימים אלו של הסגר, כמו כולם, גם הוא בסגר, רק שלא כמו הסגר הראשון - הפעם יש לו את הפרטנרית המושלמת. את הסגר הוא מבלה עם בת זוגו החדשה-ישנה, דניאלה דואק. אך בימים שהמדינה לא בסגר, ראובן עובד נון סטופ. "בתקופה הזאת אני עושה תוכן שיווקי, מפרסם ונותן ייעוץ קולינרי, עסקי, שיווקי ופרסומי למסעדות ובתי עסקים ועושה גם קמפיינים בעצמי. חוץ מזה, אני יוצא עכשיו עם פלטפורמה חדשה של ערוץ יוטיוב חדש שנקרא 'אני יוטיובר'. זו סדרת רשת חדשה שלי, שבה אני משלב בין החיים שלי לבין אירוח של סלבס, תוך כדי שילוב של מתכונים שאני עושה". 

© צילום מסך מהאינסטגרם @aviv_reuven

איך למעשה נולדה סדרת הרשת החדשה "אני יוטיובר"?

"אני כל הזמן מנסה לפתח ולקדם את עצמי בפלטפורמות חדשות ובדברים חדשים. אחרי שפרוייקט ה-'פול האוס' נגמר, השם שלי נשאר ביוטיוב אבל לא הייתה לי שום פלטפורמה משלי. בערוץ של 'פול האוס' הולכים לקרות כל מיני דברים חדשים אבל אני לא רציתי כבר להשתתף שם, רציתי ללכת על משהו יותר בוגר. רציתי ליצור רף חדש ביוטיוב. כל מי ששומע על יוטיוב חושב ישר שזה מכוון רק לילדים. אני מצליח לייצר את התוכן לקהל הבוגר, הוא נמצא אצלי באינסטגרם גם בגלל המתכונים וגם כי אני מדבר הרבה על זוגיות שזה מדבר יותר אל עולם המבוגרים. ראיתי שאני מצליח להביא הרבה משתמשים מהאינסטגרם ליוטיוב, לכן החלטתי לבנות תוכנית שתדבר יותר אל הקהל המבוגר. כמובן שמי שרוצה יכול לצפות, אין הגבלת גיל, אבל אני כותב את הפרקים בצורה שהקהל המבוגר יוכל להנות מהם, כמו למשל שההומור שם יותר מתוחכם".  

אתה רואה את זה מצליח יותר מפול האוס? 

"זאת לא תחרות. קהל היעד שלי הוא אינו קהל היעד של פול האוס. אמנם בפול האוס יש גם קהל בוגר, אבל בסדרה שלי אני ממש מכוון רק לשם. בפול האוס לא כיוונו לשם, זה פשוט קרה". 

מה גרם לך לצאת לדרך עצמאית בעולם היוטיוב? 

"קודם כל אני כבר בן 32. לגור בדירה עם שותפים ועם עוד כוכבי רשת זה משהו שהוא כבר פחות אני. גם לפני 'פול האוס' הייתי בדרך עצמאית, השהות בוילה שם הייתה לשנה, מן ניסיון כזה שאתגרתי את עצמי, בין היתר כדי להיפתח לעוד מקומות. יצאו מזה המון דברים, השתדלתי לקחת את הדברים הטובים ולהמשיך הלאה". 

איך אתה מסכם את החוויה שם? 

"חוויה מאתגרת וכיפית. הערוץ הגיע ליעד שהוא רצה והצליח לכבוש את לב המעריצים הצעירים. בסופו של דבר, בזכות זה חזרתי להכיר את דניאלה כמו שצריך, והיום אנחנו ביחד. בגדול הסיכום חיובי. 'פול האוס' היה מכוון לשנה, מלכתחילה סיכמנו שזה ממרץ עד מרץ. כשהגיע חודש מרץ הסתיימה השכירות, ואז כל אחד הלך לדרכו". 

 

"אני רואה את זה כמו למשל שכאשר נגמר האח הגדול - כל אחד חוזר לעיסוקים שלו. לכל אחד מפול האוס היה את החיבור שלו, את הקהל שלו. גם הקהל התחלק - חלק אהב יותר את הדברים של דניאלה, חלק את מה ששירה הביאה איתה, כמו בכל תכנית ריאליטי. זה כמו לשאול למה לא עושים את האח הגדול עם אותם דיירים. גם הקהל רוצה את ההתחדשות הזאת. חוץ מזה, הרגשתי שזה מיצה את עצמו". 

 

היום אתה ודניאלה כבר חזרתם להיות זוג, אבל אז בזמנו גרתם יחד בדירה משותפת כאקסים. לא היו קשיים? 

"בהתחלה זה היה מוזר. אז כשהיינו זוג זה כי היו לנו המון מכנים משותפים, המון דברים ששנינו אוהבים. היה לנו חיבור טוב, ואנחנו יודעים להכיל אחד את השנייה. נפרדנו מהסיבות הלא נכונות, אז כשחזרנו זה היה משמיים, כי שנינו אנשים שמוותרים מהר. בעצם כשגרנו יחד פתאום 'הוכרחנו' להיות ביחד. גם אם היינו רבים, קמנו למחרת לאותו מטבח, אותו בית. נהיינו חברים ממש ממש טובים. החברות הזו תפחה וגדלה, עד שכמו שראיתם בסרטון ביוטיוב, הבנתי שאם החברות כזו טובה אז למה לא לנסות עוד פעם? כעת אנחנו מנסים עוד הפעם, ובנתיים הולך מצויין, בלי עין הרע". 

© אינסטגרם

אז האקסית היא כבר לא אקסית. דניאלה דואק ואביב ראובן חזרו זה לזרועות של זו ממש לאחרונה. את הקאמבק הזוגי שלהם הם עשו בפומבי. אביב החליט לתעד את הצעד הזה, כשזו הפתעה מוחלטת גם עבור דניאלה, מהסיבה שהקהל עבר איתם דרך ולכן מגיע לו להיות שותף גם ברגע הזה. אם נאמר את האמת - גם הם לא ציפו לסערה שהייתה סביב סרטון הקאמבק שלהם. האומץ של אביב יחד עם התגובה האותנטית והאמיתית של דניאלה גרמו לכולם להתרגש, מבלי שום קשר לגיל או למעריצים. כולם הרגישו חלק, בכולם זה הניב תקווה לאהבת אמת, והקאמבק נגע בכולם. 

 

כעת הוא מסביר לנו מה גרם לו להבין שהוא רוצה לחזור אליה ולמה דווקא עכשיו. "הבנתי שאני רוצה לנסות לצאת עם דניאלה שוב אחרי 'פול האוס'. באיזשהו שלב פתאום קצת הפריע לי כשהיא יצאה לדייט, ואם אני יצאתי לדייט תמיד חשבתי על מה היא תגיד ואם היא תתבאס או תפגע. ברגע שהבנתי את זה, הבנתי שאנחנו צריכים לנסות שוב להיות ביחד. כי אם יש החברות הטובה, אז זה הכל". 

פחדת שהקאמבק לא יצליח וזה יהרוס את החברות הטובה שביניכם?

"אני עדיין פוחד. החברות הזו נהייתה כבר חלק מאיתנו. כל דבר שקורה, בין אם הוא טוב או רע - אנחנו משתפים ישר אחד את השנייה. גם בעבודה זה יחד. אני הרי מבקר הרבה מסעדות ודניאלה 'חולה' של מזון, אז היא באמת הפרטנרית המושלמת לזה. בתור מי שהולך למסעדות כמעט פעם ביום, כשבתקופה שהיינו זוג זה היה שלוש פעמים ביום - אז זה לא באמת קל למצוא פרטנר טוב למסעדות. זה נשמע קל, אבל זה לא. דניאלה הפרטנרית המושלמת לזה, כי היא יודעת להבין שבאים לשם לעבוד ולאו דווקא כדי ליהנות. באים לשם קודם כל בשביל הפרנסה". 

כשיצאת עם בחורות אחרות, היה מפריע להן העובדה שאתה מיודד עם האקסית?

"דניאלה עצמה אף פעם לא העירה לי על איזושהי בחורה, אבל מהצד השני זה כן הפריע. היו מקרים שלבחורה שיצאתי איתה בהחלט הפריע הקשר שלי עם דניאלה". 

© צילום מסך מהאינסטגרם

כוכב הרשת מסביר לנו בעצם איך הקאמבק הזוגי שלהם נגע וריגש את כולם - "יש בסרטון משהו מאוד כנה, עמוק ואמיתי. בתור בן אדם שרגילים לראות אותו כבר שנים על המסך אני מציג דמות מאוד קשוחה, אחד שלא פותח את הלב שלו, לא מדבר על הרגשות שלו. שידרתי דמות של פאסון, זה עם ההערות השנונות, שלפעמים יורד על אנשים בהומור ובציניות. פתאום הבן אדם הציני הזה מדבר מהלב. איך שדניאלה קיבלה את זה זה גם הוסיף מאוד. הקהל ראה לפתע שני אנשים שונים לגמרי. האמת שזה גם נתן להם המון תקווה. המון אנשים שלחו לי שבזכות הסרטון הם הבינו שהם רוצים לחזור לאקסית, שהם רוצים לוותר על האגו. שלחו לי גם למשל שזה גרם להם להעריך אותי יותר, שהם חשבו שאני פלצן ובן אדם אטום והסרטון הזה גרם להם להכיר אותי ולהעריך אותי יותר". 

המון מהבדיחות שלך ברשת מתעסקות בעובדה שאתה לא בזוגיות, ושאמא שלך לחוצה על חתונה. אתה מפחד שכעת כשאתה אכן בזוגיות זה יפגע לך ביצירתיות ובתוכן המצחיק? 

"זה פחד שבאמת ליווה אותי. כשגרנו יחד בווילה זה היה קשה יותר לחשוב על מה יקרה אם נחזור, כי אני הייתי כל הזמן סביב עבודה, כתיבת פרקים, ישיבות עם העורך ועוד - אז הייתי עסוק יותר בעבודה ופחות בחיבור עם דניאלה. אני יכול לספר לך שכשגרנו בקיסריה שנה ונכנסנו לבריכה רק פעמיים, כשפעם אחת מתוכה היא כי זרקו אותי. הכל שם היה ממש סביב עבודה קשה. הבדיחות עם אמא שאני עושה אותן כבר שש שנים כבר די מיצו את עצמן. זה מיצה את עצמו גם אצלי וגם אצל הקהל, זה בא ביחד. אז הרגשתי שזה באמת זמן נפלא בשביל לשבור את תקרת הזכוכית הזו ולנסות ללכת על משהו חדש שאני בעצמי חששתי ממנו. ה'איכס זוגיות' לא נולד סתם, ועכשיו אני פחות מרגיש צורך לזה". 

 

איך התחיל כל הסיפור שלך עם הפוסטים המצחיקים בפייסבוק ובאינסטגרם?

"הייתי בתאילנד וראיתי איזה 'ערס' מתחיל עם מישהי באיזה חצי עברית חצי אנגלית וזה מאוד הצחיק אותי. אני בן אדם של כתיבה, כתבתי בתור ילד יומן ושירים, אבל אף פעם לא הראיתי את זה לאף אחד. ראיתי שהכתיבה משחררת אותי. אז כשראיתי את הבחור בתאילנד היה בא לי לכתוב על הסיטואציה המצחיקה הזאת של הערס שמתחיל עם התיירת, וזה תפס תאוצה. הפוסט הצליח, המון אנשים ועמודים גדולים שיתפו אותו, יבגני (כוכב רשת) אמר לי לכתוב עוד. אז באמת התחלתי לכתוב עוד, כתבתי כל מיני פוסטים, חלקם טובים וחלקם פחות. הייתי מקבל יותר מאלף לייקים על הפוסטים שלי, שלפני שש שנים אלף לייקים היה נחשב שאתה כבר ממש סלב. הייתי יוצא למועדונים והיו אומרים לי 'היי זה אתה המצחיק ההוא מהפייסבוק'. כל זה קרה עוד לפני כל הסיפור עם אמא שלי". 

אז את אמא איריס כבר כולכם מכירים. היא זרמה עם השטויות והבדיחות של אביב פעם אחר פעם, עד שנהייתה כבר כוכבת בעצמה. הבן שלה מספר לנו שהיא כל כך נכנסה לדמות, שלפעמים היא כבר יזמה את הבדיחות בעצמה - "הסיפור עם אמא שלי התחיל בזה שהיא אמרה לי משהו על כלה, אז שיכתבתי אותו וזה תפס. ראיתי שהעניין של הזוגיות, והלחץ לחתונה מצד אמא מאוד תופס, אז התחלתי לכתוב יותר פוסטים על העניין הזה ועם זה רצתי ואז היא כבר קיבלה את הכותרת 'אמא איריס'".

אמרת לי קודם שמיצית את הבדיחות בעניין הזוגיות. אז מה יהיה עם זה עכשיו, תפסיק לכתוב פוסטים מצחיקים שקשורים לנושא? 

"אמא שלי עדיין חופרת על הנושא הזה ועדיין רוצה שאתחתן ואביא לה נכדים. למרות שלא מזמן הייתה יום הולדת לדניאלה וקניתי לה כלבה, אז מאז אנחנו מרגישים הורים יחד בבית. האמת שאמא שלי כעת הרבה יותר רגועה ופחות מלחיצה. ברגע שהיא ראתה שחזרנו היא הרבה יותר נינוחה. אבל באופן כללי לגבי הבדיחות בנושא - אני חושב שזה כבר מיצה את עצמו. אם יהיו עוד הודעות מפתיעות ומצחיקות ממנה פתאום אז אזרום עם זה. אמא שלי בעיקרון זורמת, היא לא באמת מלחיצה בקטע רע כמו שאני מוציא אותה, היא מלחיצה על חתונה בקטע מצחיק. שתדעי שהיום היא כבר זורמת עם הדמות שלה. הייתה פעם אחת שהיא נסעה עם אבא שלי לאירוע, פתאום ראתה כנס מתחתנים, אמרה לאבא שלי שיעצור והלכה להצטלם ליד השלט". 

ראובן לא תמיד היה בשיא תהילתו כמו היום. בתור ילד הוא נאלץ להתמודד עם חרם, בגלל היותו קצת שמן. יום אחד הוא הגיע למשחק של בית"ר, שם מנהיג האוהדים פנה אליו והחמיא לו על העיניים הכחולות שלו. משם קרה שראובן סיפר לו שהוא מוחרם ואין לו חברים, ואותו בחור, שלומי שמו, החליט לעזור לילד הקטן והמוחרם ההוא ולהעלות לו את הביטחון העצמי. כאשר ראובן התפרסם, הוא החליט שהוא מנצל את הכוח וההשפעה שלו, בדיוק כפי ששלומי עשה, ושהוא ממשיך את דרכו. מאז כוכב הרשת מנסה לעזור לכמה שיותר ילדים שעוברים חרם או בידוד חברתי, מתוך מקום של הזדהות, אך גם מלב טוב ורצון אמיתי לעזור להם. 

"אם לא הייתי עובר חרם לא הייתי מגיע למצב שאני כותב כל כך הרבה, בתור ילד. לא היה לי כל כך עם מי לדבר, אז הכתיבה והיומן שלי זה המקום היחידי שאליו הייתי פורק. אני חושב שקיבלתי מתנה, איזושהי טכניקה של כתיבה. מתנה שניה שהרווחתי מהחרם שעברתי היא שאני מאוד ציני בקטע חיובי, לא ציני בקטע רע. אני יודע להגיד את המילה הנכונה בזמן הנכון, עד כדי כך שהמילה יכולה להשתיק מישהו שרוצה לרדת עליי. רכשתי טכניקה של התגוננות, של בחינת הסביבה והאדם שמולי. בעקבות כך למדתי לזרוק את ההערה השנונה הזאת בזמן הנכון, ולא לתת לאנשים אחרים לרדת עליי או להמעיט מערכי". 

ראובן ממשיך מספר לנו על תחושת הסיפוק שמלווה אותו כשהוא עוזר לילד מוחרם ואומר כי: "אין תחושת סיפוק יותר גדולה מזאת. אני ממש מרגיש שעזרתי לעצמי כשהייתי ילד. אני יודע שאותו ילד שעזרתי לו יעביר את ההעזרה הזו שהוא קיבל הלאה. הוא יזכור את זה שהיה מישהו טוב שעזר לו כשהוא היה במצב קשה ואז הוא בעצמו יעביר את זה הלאה. אני מאמין גם שילד מוחרם מקבל המון כלים לחיים, אמנם בדרך כואבת, אבל כלים טובים. עם הכלים האלו הוא יעשה טוב כשיהיה גדול. זו מן שרשרת כזו של מעשים טובים, שאני מאוד מאוד שמח לפתוח אותה. כשהייתי ילד היה בחור שעזר לי, בזכותו בחרתי להעביר הלאה. שלומי מאז נפטר מסרטן, אבל אחותו שלחה לי הודעה שהיא גאה ושכיף לה לדעת שהמעשים הטובים שאני עושה הם גם בזכות שלומי. אני חושב שדבר מוביל לדבר, ושנוצרה פה שרשרת טובה של מעשים טובים, שאי אפשר לעצור אותה. יכול להיות שילד אחד שאני עוזר לו היום, בעוד עשרים שנה יהיה שר החינוך". 

קרו מקרים בהם ילדים שיקרו לך שהם עוברים חרם כדי לקבל ממך יחס או כדי שתפרסם אותם?

"כן, כל יום. אני יכול עכשיו תוך כדי השיחה איתך לדפדף באינסטגרם ולמצוא לך שקרים של ילדים בנושא. אבל האמת היא שילד מוחרם באמת לא כל כך רוצה שאעלה אותו לסטורי, הוא רוצה יותר את העזרה מבפנים, את השיחות. אני מדבר עם כ-60 ילדים מוחרמים מדי יום, שבכלל לא רוצים את הפרסום הזה - הם רוצים לקבל כלים. מי שישר על המשפט השני מבקש ממני לפרסם אותו בסטורי, אני כבר יודע שאני צריך לעשות עליו בדיקה. יש לי מישהו במשרד החינוך שבודק לי ויוצר קשר עם המחנכת של הכיתה. היו מקרים שהמחנכת הייתה אומרת הוא בכלל הילד המופרע של הכיתה, לא ילד שמחרימים אותו. קרו מקרים גם שעזרתי למישהו או פירסמתי אותו, ואז חברים שלו שולחים לי פתאום איזה תמונה של חבלה ומספרים שהוא זה שעשה לו את זה. תוך כדי התעסוקה שלי, ואני כל היום סביב השעון, אז זה קצת מתיש להתעסק גם בעניינים הקטנים האלה תוך כדי. אך האמת היא שאין לי בעיה לספוג את זה עבור אלו שכן חווים חרם, ועבור אלו שבאמת צריכים את העזרה שלי". 

ראובן מתעסק עם המון עולמות: בישול, יוטיוב, ייעוץ לעסקים, בדיחות, אינסטגרם ועוד. כששאלנו אותו לאיזה עולם הוא יותר מתחבר, היה לו קצת קשה לבחור עולם אחד, אבל הוא הצליח לסכם זאת בצורה יפה - "תחום האוכל הכי מספק אותי, אבל גם יצירת התוכן. הסיבה שרציתי לעשות ערוץ יוטיוב משל עצמי היא כי הכתיבה הייתה חסרה לי. רציתי לשבת ולכתוב פרק, ואז משם ימי צילום ועריכה עד התוצר המוגמר. זה ממש כמו להרכיב מנה. אני אוהב את היצירה מאפס, שבסוף אני מסתכל ורואה את התוצאה המוגמרת, את הדרך שעברתי עד שזה קרה", אמר וסיכם לבסוף: "אני אוהב ליצור ולראות את התוצר המוגמר בסוף". 

© צילום מסך מהאינסטגרם

"עוד יותר כיף כשהפידבקים של הקהל מוכיחים לי שעשיתי משהו טוב. אני יכול ליצור פרק, לחשוב שהוא מושלם ואז לראות שהקהל פחות אהב אותו, וזה יבאס. מצד שני, אני גם יכול ליצור פרק ולראות שהקהל עף עליו - ואז אני אומר לעצמי: 'בואנה, יצרתי משהו שהצליח לעניין 300-400 אלף איש'".

© צילום מסך מהאינסטגרם @aviv_reuven

כשנשאל איך הוא מתמודד עם תגובות רעות הוא ענה: "בדרך הקלה - אני פשוט חוסם". עוד הוסיף כי: "אני בן אדם של אנרגיות, מזל דגים, אני לא אוהב אנרגיות שליליות. אני לא מנסה להתמודד ולחנך. יש לי בסביבות ה-20 אלף חסומים באינסטגרם. אם למשל מישהו קילל אותי בתגובות ואני רואה שלאותה תגובה יש 70 לייקים - אני אחסום אותו ואת כל ה-70 לייקים. אני אעבור ואחסום אחד אחד. יש המון אנשים הייטרים שלא משנה מה תעשה - תמיד כואב להם והם תמיד ימצאו איפה אתה לא בסדר. קרה גם שמישהי הגיבה בעמוד תקשורת אחר עליי ועל דניאלה 'מי מכיר אותם בכלל?', נכנסתי לשיחות איתה וראיתי שבמשך שנתיים היא שולחת לי הודעות מלבבות ואומרת כמה היא חולה עליי. אין לי סבלנות, אני לא אוכל ליצור אם אתעסק ברע, אז אני פשוט חוסם. יש סלבס שזה לא מפריע להם, אני לא מצליח להבין את זה, לי זה מפריע מאוד". 

© צילום מסך מהאינסטגרם @aviv_reuven

מצד שני, אם תכתבו לו הערה בונה או ביקורת ראויה ומכבדת - הוא ייקח אותה לתשומת ליבו. "אני בא מבית דתי מסורתי. אני מזכיר לקהל להניח תפילין, מדבר הרבה על הדת, מברך על האוכל שאני אוכל ועוד, אבל יש דברים שאני לא עושה. לדוגמה, לפני כמה ימים היה צום גדליה, ולא ידעתי. הכנתי לדניאלה ארוחת בוקר, העלנו סטורי, ואז ישבנו לאכול. כשסיימנו לאכול אני פותח את הטלפון ורואה ארגזים של הודעות עם קללות כמו: 'אתה לא מתבייש? העיקר מזכיר להניח תפילין אבל מגרה את כולם כשאנחנו בצום'. הקהל שלי מורכב מהמון דתיים, אז הפריע להם. זה אמנם לא נעים אבל אני מבין". 

איך את מסכם את השנה שהרגע חלפה?

"שנה עם המון התחלות חדשות, אם זה דניאלה, מעבר הדירה שלי להרצליה, פרוייקט חדש. אני מקווה שההתחלות האלו יניבו דברים טובים. אני מאחל לעצמי לשנה החדשה להמשיך ולעשות טוב לאחר, להמשיך ליצור, ובעיקר להגשים את עצמי". 

תגובות