גרסת המציאות: האמת על הלוקיישנים מהסדרות. צילום מסך מנטפליקס ויומני הערפד

גרסת המציאות: האמת על הלוקיישנים מהסדרות

תהיתם פעם למה משמשים באמת הלוקשיינים בהם צולמו הסדרות האהובות? מ"החממה" ועד "בית הנייר" - אלו הגרסאות המציאותיות של המקומות

ההשפעה של סדרות הטלוויזיה שאנחנו רואים כבר מזמן לא מתחילה ונגמרת מול המסך, ומעריצים רבים כובשים את העולם במסע אחרי המקומות מהסדרות האהובות, שלא היינו יכולים לדמיין בלי!

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

חלקכם אולי תיזכרו בסצנה בלתי נשכחת או שתתחילו לכלול את הלוקיישנים המפורסמים בחופשה הבאה מעבר לים, אבל עד שזה יקרה, קבלו כמה לוקשיינים בלתי נשכחים.

"מר רובוט"

גורד השחקים המפלצתי בן 31 הקומות בלב ניו יורק, הוא לא אחר ממשרדי הדגל של "אוויל קורפ", אליהם מגיע מר רובוט. המבנה העצם והמעניין נבחר לצילומי הסדרה בין היתר בשל צורתו המרשימה שמוסיפה לאווירה המסתורית של הסדרה. במציאות הוא משמש כמשרד עסקים ניו יורקי אפרורי ולא מיוחד למדי.

בית הנייר

הבניין המפורסם הוא לא אחר מהמקום בו נערך השוד הגדול ביותר, בחלק 1 ו-2 של "בית הנייר". "המטבעה המלכותית של ספרד" היא אכן מקום אמיתי, אך היא לא הבניין הזה. המטבעה האמיתית דומה מאוד וממוקמת בלב מדריד, לכן בשל הקושי בצילומים במרכז העיר החליטו לצלם את סצנות החוץ של המטבעה בבניין הזה - בניין המועצה למחקר מדעי. לא ממש משהו שאפשר לשדוד.

"דברים מוזרים"

"המעבדה הלאומית של הוקינס" מ"דברים מוזרים" הוא כנראה הבניין הכי סודי, שמור ואפל באמריקה. לדעתנו, יצאו ממנו עוד הרבה צרות בעונה הבאה של סדרת הלהיט של נטפליקס. במציאות, הבניין היה בעבר מרכז לבריאות הנפש בג'ורג'יה ובעצם שימש כבית חולים פסיכיאטרי מסתורי למדי.

אליטה

הבניין המרשים שבתמונה שימש כתיכון "לאס אנסינאס" - התיכון הכי יוקרתי בספרד, בסדרה הספרדית המצליחה "אליטה". ללא ספק מדובר בלוקיישן חלומי שגורם לתיכון שלנו להראות רע מאוד… גם במציאות הבניין משמש כמוסד חינוכי, כאחד הקמפוסים של "האוניברסיטה האירופית של מדריד". אולי לא אליטה, אבל עדיין נשמע יוקרתי!

משחקי הכס

אחת מהנקודות המוכרות למעריצי משחקי הכס כקינגסרואד, היא אחת מהנקודות המצולמות ביותר באירלנד ונקראת "המשוכות האפלות" במחוז אנטרים שבצפון המדינה.

החממה

בניין המפרש בחיפה, המכונה גם "בניין הטיל", שימש כבניין סוכנות החלל הישראלית באחת מסדרות הנוער המצליחות ביותר שכולנו גדלנו עליה - "החממה". במציאות, הוא אחד הבניינים המזוהים ביותר עם העיר חיפה וכולל סביבו את מתקני קריית הממשלה. 

יומני הערפד

אם את הלוקיישן הזה לא זיהיתם, מומלץ שתשקלו צפייה חוזרת ב"יומני הערפד", כי מסעדת 'מיסטיק גריל' היא אחד המקומות המזוהים ביותר עם סדרת הלהיט. המסעדה הבדיונית מהסדרה הפכה לבר וגריל של ממש לפני כמה שנים כשכמה שותפים זיהו את הפוטנציאל, וממוקמת בקובינגטון, ג'ורג'יה, העיירה שגילמה את מיסטיק פולס בסדרה המצליחה. אז אם אתם רוצים לאכול שם, כדאי שתזמינו מקום מראש. 

המקום הטוב

הגנים הבוטניים של ספריית הנטינגטון בסן מרינו קליפורניה, הם אחד מהלוקיישנים היותר דומיננטיים בעונות הראשונות של הסדרה בכיכובה של קריסטן בל. המקום משמש כספרייה, מוזיאון, גנים בוטניים ושמורת טבע. הלוקיישן נחשב לאחד מהמקומות הפסטורליים לבלות בו את היום!

 

 

תגובות