פשעי איפור: 5 הרגלי אופנה שלא עושים לנו טוב. צילום: טמבלר

פשעי איפור: 5 הרגלי אופנה שלא עושים לנו טוב

כמה פעמים נתקלתם בבחורות מאופרות בצורה מוגזמת וחשבתם "הלוואי שזה לא יקרה לי"? ירין שחף, מורה ומנהל בית ספר למקצועות היופי מדבר על טעיות נפוצות באיפור ועצות לפתרונן

ההרגל: מייק-אפ כהה יותר מגוון עור הפנים הטבעי כדי להפוך את הפנים ל"שזופות יותר".

התוצאה: הפנים נראות כמו מסיכה והמראה לא טבעי.

הפתרון: יש לאבחן את סוג העור (רגיל, יבש או שמן), להחליט על רמת כיסוי (שקוף, בינוני או מלא) ורק אז לבחור את הגוון. הדרך הנכונה והיעילה לבחירת צבע המייק-אפ היא לנסות אותו באזור המחשוף. הצבע ש"נעלם" הכי טוב לתוך העור - הוא הגוון שלך (יש לבחון בתאורה מלאה).

© צילום מסך מיוטיוב

 עוד בערוץ הסטייל בפרוגי

ההרגל: הגדלת שפתיים בעיפרון בגוון כהה יותר מצבע השפה בטענה ש"שפתיים מודגשות זה סקסי".

התוצאה: יצירת תווי קווי פנים מוגזמים ואו כאלה שאינם קיימים.

הפתרון: עוברים על גבולות השפתיים ומחוצה להם בעזרת קונסילר (תוחמים אותן) וזאת על מנת לטשטש את הגבול הטבעי של השפה. בעזרת תוחם בגוון טבעי - מציירים את השפתיים שוב, אלא שהפעם מקפידים לחרוג מגבולות הקו הטבעי של השפה כמילימטר עד שניים ואז מושכים גלוס שקוף על השפתיים. הגלוס ממיס את התוחם אשר נמרח קודם ויוצר מראה הומוגני ומבריק המשווה לשפתיים מראה מלא יותר באופן מידי.

© שיר ששון

ההרגל: איפור בזמן נסיעה ברכב/באוטובוס/במונית בטענה של "חיסכון בזמן".

התוצאה: מראה חובבני, לא מוקפד ולא סימטרי.

הפתרון: איפור מהיר וקליל מול המראה. ניתן לעשות זאת בכמה דקות אם משתמשים במוצרי בסיס ומקפידים על הכללים הבאים:

מייקאפ הינו מוצר חובה למראה פנים חלק ואחיד. ניתן למצוא בשווקים מייק-אפ משולב בפודרה. הוא מאפשר מריחה מהירה וחוסך את זמן קיבוע הפודרה. בשפתיים וותרו על שפתון ותוחם. שימוש בהם מצריך דיוק וזמן. הגלוס לעומתם הוא מוצר חובה. ניתן למרוח אותו מבלי הצורך לחשוש, שמא יצא מעט מגבולות השפה. במריחה אחת מהירה השפתיים הופכות מבריקות ונעימות למראה. הוא מתאים לכל אישה ולכל בגד.

© הילה אלקיים

ההרגל: מיסגור העין בעיפרון שחור (נפוץ בעיקר בקרב גיל העשרה).

התוצאה: "הקטנת" גודל העין, העיפרון נמרח וזולג במהירות, נוצרים כתמים שחורים מתחת לעין והמראה רע ומבגר.

הפתרון: נערות בגילאי העשרה רוצות להראות מינימום כוכבות ריאליטי ומקסימום כוכבות הוליוודיות. לרוב עור הפנים בגיל הנעורים נראה זוהר ובריא, (כמובן, אם לא לוקחים בחשבון את פצעי הבגרות המפורסמים). 

ההמלצה היא - איפור עיניים מינימלי שמטרתו הדגשה קלה. כיוון שאינך מכירה עדיין את סוג עורך ותגובתו למוצרי איפור שונים, רצוי להשתמש בעפרונות היפו-אלרגנים ברישיון משרד הבריאות. בגיל העשרה נכון מאוד להשתמש בעפרונות צבעוניים בהירים אפנתיים. אלה ייצרו תחושה של עין גדולה ומוארת. ניתן לשלב שני גוונים כאשר החלק התחתון של העין בצבע הכהה יותר מבין השניים ותוצאה אפנתית ומפתיעה.

© GIPHY

ההרגל: ללכת לישון בלי להסיר איפור בטענה ש"נרדמתי".

התוצאה: נזק לטווח ארוך, מוצרי איפור סינטטיים נטמעים. החמצן לא חודר  לעור ועלול לגרום להזדקנותו המוקדמת (קיימת סכנת זליגת חומרי איפור לתוך העיניים)

הפתרון: לא להתעצל. החשיבות הגדולה בניקוי הפנים היא הסרת עודפי חלֶב זיעה, ניקוי לכלוך שמקורו בסביבה וכמובן הסרת חומרי האיפור. בעת בחירת מסיר האיפור, יש להימנע משימוש בתכשירים המכילים אלכוהול אלה עלולים לגורם ליובש מוגבר, רגישות באזור העיניים ואפילו צריבה. שיטת הניקוי הקלאסית היא באמצעות קרם ניקוי או לחילופין סבון/מוס. ניתן להיעזר גם בקרם-תחליב, אשר ישלב ניקוי עדין ויסודי עם הענקת לחות. יש לפזר את "המסיר" בטפיחות, ולאפשר לו להמיס את האיפור מאחר והעור סביב העיניים רגיש וקמיט במיוחד. לאחר השימוש במסיר, מומלץ לשטוף את הפנים במים פושרים ולסבן אותן בסבון פנים. (לעיתים, מסירי האיפור לא מספיקים בכדי להסיר את שאריות השומן והלכלוך מהעור). אין לנגב בחוזקה את שאריות המים במגבת אלא רק לספוג אותם היטב. ניתן גם בטישו. לסיום, מומלץ למרוח קרם לחות (המותאם לסוג העור) לרווית העור והענקת הלחות הרצויה.

© טמבלר
תגובות