חנוכה: מי מלכת הסופגניות של פרוגי?. צילום: בועז לביא

חנוכה: מי מלכת הסופגניות של פרוגי?

סופגניות נאכל גם לרוב. עורכי פרוגי דירגו את הסופגניות הכי שוות: באיזה מקום רולדין? מה זה סופגניית מרקיז? והאם סופגניות טבעוניות יכולות להיות טעימות כמו סופגניות רגילות?

אמצע החופש כבר הגיע, ואחרי שהספקנו לטעום מהמאכלים המסורתיים של סבתא, החלטנו לעבור למאכלים קצת יותר מתוקים ומשמחים. עורכי פרוגי טעמו את הסופגניות שיש למאפיות להציע, ויש להם מנצחת אחת גדולה.

עוד בנושא חנוכה:
• לאן תצאו עם בן זוגכם במהלך החג?
• צפו: עיצובי הלקים המקוריים לחנוכה
• איך נשמור על המשקל עם הסופגניות?

מקום שלישי: רולדין

הסופגניות של רולדין פתחו את סבב הטעימות במערכת שלנו. במבט ראשון הן נראו טעימות מאוד והריח שעלה מהן הציף את כל המקום.

הסופגניות היו מאוד מקושטות בזילופי קרם, סוכריות צבעוניות ציפויים שעשו יופי של אווירה, אבל כשבאנו לתת ביס בסופגניה היא פשוט נמרחה לנו על הפרצוף וסירבה להיכנס לפה. כדי להמשיך ולאכול אותה היינו צריכים לחתוך אותה בסכין ולאכול בביסים קטנים.

לסופגניית הרושה פרלינה היה טעם מצויין - היה לה מילוי קרמי עשיר של שוקולד ואגוזים שכבש את הלב שלנו ובעיקר את הבטן. למרות הטעם, היה קשה להתעלם מהכבדות של הסופגניה. היא לא החליקה בגרון, וכל ביס ממנה הרגיש כמו תוספת לכדור שלג שמנפח את הקיבה. טווח המחירים של הסופגניות בחברת רולדין נע בין 4.5-5.5 שקלים לסופגנות רגילות, ומטפס ל8-9.5 שקלים לסופגניות גורמה – המחיר היקר ביותר שנדרש לסופגניה.

7 במדד פרוגי.

נראות טובות, טעימות קצת פחות.
נראות טובות, טעימות קצת פחות.
צילום: רונן מנגן

מקום שני: ביסקוטי

החבילה שקיבלנו מביסקוטי הייתה מקסימה. המראה והריח המגרה של הסופגניות פתחו לנו את תיאבון לעוד טעימות - אם עד עכשיו היינו רגילים לראות ציפויים בצבעי שוקולד וניל, הסופגניות של ביסקוטי הצליחו להפציע עם ציפויים גם בורוד פוקסיה ובז' קרמי.

בזכות הגודל שלהן, הסופגניות נכנסו לפה בצורה מושלמת ובלי סיבוכים מיותרים. לתואר מלכת המערכת זכתה סופגניית המרקיז שוקולד - פצצת שוקולד שמורכבת משלושה סוגים מעולים שהצליחו לגרום למריבה על מי יטעם אותה קודם.

למרות שהן היו קלילות למדי, היה בהן מחסור של טעם, ברוב הסופגניות שטעמנו היה מעט מידי מילוי מבפנים, והציפוי החיצוני לא יכל לכפר על המחסור. במאפיה של ביסקוטי נשלם על סופגניה רגילה 5 שקלים, ועל סופגניה מיוחדת 8 שקלים.

8 במדד פרוגי.

ביסקוטי, ציון 8.
ביסקוטי, ציון 8.
צילום: בועז לביא

מקום ראשון: מתוקה

המבחר של סופגניות מתוקה הצליח לנער אותנו מהישנוניות שסובבה אותנו ואת הסביבונים. המבחר הגדול שהציעו לנו הקפיץ את הלב ופתח את העיניים. בכל הצבעים והמינים, עם ובלי פירות ובתוספת של כדורי שוקולד קטנטנים. אתם יכולים לנחש שהן לא שרדו על השולחן יותר משתי דקות. בגודל ובצורה מושלמים, הסופגניות של מתוקה נזללו אחת אחרי השניה בקלות ובמהירות.

הסופגניה שתפסה את העין שלנו הייתה הסברינה תות. אם בדרך כלל הקטע של הסופגניות הוא ליצור כדור מנופח עם מילוי מבפנים, מתוקה הפכו את היוצרות והחליטו להכין סופגניית סנדוויץ' עם ממרח קרמי ותותים מעל.

עוד דבר מיוחד שמשך את תשומת הלב שלנו הייתה הסופגניה הטבעונית שהטעם שלה היה בדיוק כמו של סופגניה רגילה – כך גם הטבעונים יכולים להעביר את חנוכה עם סופגניות טעימות. אצל מתוקה אפשר למצוא סופגניות קלאסיות ב-5.5 שקלים, סופגניות טבעוניות ב-6.5 שקלים וסופגניות מיוחדות ב-8 שקלים.

10 במדד פרוגי.

שרדו על השולחן פחות משתי דקות. סופגניות מתוקה.
שרדו על השולחן פחות משתי דקות. סופגניות מתוקה.
צילום: בני גם זו לטובה

תגובות