חוגגים עשור: ביצועי הסולו של שירי הלהקה. GettyImages_IL/Kevin Winter

חוגגים עשור: ביצועי הסולו של שירי הלהקה

להקת וואן דיירקשן חוגגת עשר שנים להקמתה ולכן החלטנו לצאת בפרויקט מיוחד לכבוד חגיגות העשור. והיום - ביצועי הסולו של שירי הלהקה לאחר ההתפרקות

איך אומרים? זמנים לא נעלמים, הם רק מתחלפים. אמנם וואן דיירקשן הלהקה – כבר (או בינתיים…) לא, אך השירים? לגמרי כן! חברי להקת וואן דיירקשן לשעבר לא שוכחים מהיכן באו, ובהחלט נותנים כבוד לכמה משירי הלהקה הנוסטלגיים והטובים, כחלק מהופעותיהם כסוליסטים בימים שאחרי ה"הפסקה". הינה כמה מהטובים ביותר.

 עוד בערוץ המוזיקה של פרוגי:

לואי טומלינסון – "Through the dark"

אחד השירים שהיה אמור לשיר טומלינסון כחלק מסיבוב ההופעות שלו טרם בוטל, הוא השיר הזה מהאלבום השלישי של וואן דיירקשן, "Midnight Memories", אשר ראה אור בשנת 2013. הקול של טומלימסון משתלב באופן מושלם עם הצלילים הנעימים של השיר, אשר נשארו נאמנים לגרסה של כל החברים באלבום. בחרנו בביצוע מההופעה הראשונה שפתחה את סיבוב ההופעות הראשון שלו כסולן, שהיה אמור להיות השנה ובוטל בעקבות מגפת הקורונה – בדומה לסיבובי ההופעות של שאר חבריו ללהקה. 

הארי סטיילס – "If I could fly"

את השיר הזה לא רבים מכירים, אך הוא ללא ספק השיר הכי מיוחד ויפה של הלהקה, לדעתנו. סטיילס כתב את השיר הזה עבור האלבום החמישי של וואן דיירקשן, "Made In The A.M", אשר יצא בשנת 2015. הוא שמר על עדינות השיר והפך אותו ליצירה אקוסטית מרגשת על גיטרה, אותה ביצע לאורך סיבוב ההופעות שלו. צפו בביצוע המדהים מתוך הופעה בלוס אנג'לס, במסגרת סיבוב ההופעות הראשון שלו בשנת 2018.

נייל הורן – "Fool's gold"

עוד גרסה אקוסטית ששמרה על אופיו הישן של שיר, הוא שיר זה, ששחרר הורן מחדש כסולן זמן קצר לאחר הפנייה לקריירות הסולו. השיר נכלל באלבומה הרביעי של וואן דיירקשן, "Four", שיצא בשנת 2014. הוא הלך אחרי הזמר כמעט לכל הופעותיו, שעשה לו כבוד יחד עם הגיטרה שלו. הביצוע הבא הוא מתוך Spotify Singles משנת 2017.

לואי טומלינסון –"Steal my girl"

שיר זה הוא אחד השירים היותר אייקוניים של הלהקה, אשר יצא כסינגל המוביל של האלבום הרביעי שלה. טומלינסון ביצע אותו ב -Coca-Cola Music Experience אשר התקיים בספטמבר של השנה שעברה, ועשה עבודה מרשימה, בהתחשב בצרחות של המעריצות המושבעות שנכחו במקום. טומלינסון לקח חלק בפסטיבל זה יחד עם שמות חמים נוספים - ביניהם ליאם פיין, חברו ללהקה, שנתן אף הוא כבוד לכמה מהשירים הישנים שלה על אותה במה.

ליאם פיין – "History"

אם כבר מדברים על שירים אייקונים ועל ליאם פיין, השיר הבא הוא השיר שפחות או יותר סגר את הקריירה של החברים כלהקה, הסינגל האחרון מהאלבום האחרון. פיין מאוד שימח אותנו כאשר בחר לבצע את השיר הזה בחלק מהופעותיו כסולן – שאפילו כללו סרטונים ישנים של הלהקה במסך הענק מאחוריו! ללא ספק מחווה מדהימה ומרגשת עבור הזמנים הישנים והטובים. הביצוע הבא הינו משנת 2018, במסגרת הופעתו של פיין בפסטיבל .Live SlimeFest.

הארי סטיילס –"What makes you beautiful"

גם אם אתם לא המעריצים הכי מושבעים של הלהקה, את השיר הזה אתם ודאי מכירים - הוא הסינגל הראשון ביותר של הלהקה לאחר ימי האקס פקטור, אשר נבחר להיות הסינגל המוביל של האלבום הראשון שלה, "Up All Night", בשנת 2011. סטיילס גרם ללבבותינו לרטוט מהתרגשות כאשר ביצע אותו כחלק מסיבוב ההופעות שלו, ובהופעות נוספות - אך עשה ממנו שיר שונה לגמרי ממה שכולנו מכירים: מהשיר הפופי, הילדותי והקופצני שהיינו רגילים לשמוע; סטיילס עשה לו שינוי תדמית לשיר בוגר יותר, מזכיר מעט סגנון רוק "מסוכן", אך עדיין מקפיץ וכזה שכיף לרקוד לצליליו, אפילו יותר מהגרסה המקורית. הסרטון הבא הוא מההופעתו בלונדון בהופעת חגים מיוחדת, בה ביצע את השיר הזה.

נייל הורן –"Drag me down"

למעשה, כמעט כל חברי הלהקה בחרו לבצע את השיר הזה לפחות מאחת בהופעותיהם. עם זאת, משום מה מאוד התרגשנו מהביצוע הבא של הורן, שהינו ללא ספק אחד מהטובים ביותר מבין כל החברים שביצעו אותו. הקהל, שלחלוטין זיהה את השיר, ליווה את הזמר בשירה נרגשת. מדובר בשיר משמעותי מאוד עבור הלהקה: זהו הסינגל המוביל של האלבום החמישי שלה, הראשון בהחלט כרביעייה, מאז עזיבתו של זאין מאליק בשנת 2015. הסרטון הבא הוא מתוך הופעתו של הורן באמסטרדם, במסגרת סיבוב הופעותיו הראשון בשנת 2018.

 

 ליאם פיין –"Little things"

אנחנו זוכרים, עוד משנת 2012, כשהשיר יצא והיווה חלק מאלבומה השני של הלהקה,  "Take Me Home", שקראנו לשיר הזה "השיר שביגר את הבנים והפך אותם לגברים". ובכן, בימים הללו הבנים אכן באמת גברים, ופיין לגמרי מוכיח זאת באמצעות הביצוע שלו לשיר. אמנם יש ביצועים חדשים יותר לשיר זה על ידי הזמר, אך המחווה הקטנה והמתוקה לימי הלהקה בביצוע מ - Dunkin' Donuts Iced Coffee Lounge בשנת 2018, פשוט ריגשה אותנו: אנחנו בטוחים שהשורה "You Sing", שכבר מזמן הפכה להיות חלק מהמילים הלא-רשמיות של השיר, מוכרת ללא מעטים מכם.

 
תגובות