שאקירה מצליחה לעבור מדאנס לקאנטרי: ביקורת אלבום. צילום: צילום מסך מהפייסבוק

שאקירה מצליחה לעבור מדאנס לקאנטרי: ביקורת אלבום

זמרת הפופ הלטינית מוציאה היום את אלבומה הבינלאומי העשירי, העונה לשמה, "Shakira", ומצליחה להפתיע בענק. מרצועות דאנס מקפיצות לרצועות קאנטרי וגם בלדות בספרדית. מה חשבנו?

שאקירה, אחת הדיוות של עולם הפופ הלטיני ובכלל, מוציאה היום בארצות הברית וקולומביה את אלבומה העשירי, "Shakira", עליו עבדה למעלה משלוש שנים, במהלכן גם עזבה חברת תקליטים אחת ועברה לשנייה. האלבום, בגרסת הדלוקס, מכיל 15 רצועות שמתחילות בדאנס, ממשיכות לקאנטרי, פופ, ומגיעות גם לבלדות בספרדית. מה חשבנו עליו?

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

את האלבום היא פותחת ברצועה "(Dare (La La La" שהיא רצועת דאנס כיפית ומקפיצה לכל הדעות, שמשלבת אפילו אלקטרונית. הרצועה השנייה היא למעשה הסינגל הראשון מהאלבום, אשר יצא לו גם קליפ, "Can't Remember To Forget You", שכולנו הספקנו לאהוב בעיקר בגלל שיתוף הפעולה עם ריהאנה. שני הקולות של הבנות משתלבים בצורה נהדרת ובהרמוניה מעולה ומצד אחד ריהאנה עם הגוון הברבדוסי ומצד שני שאקירה עם הגוון הלטיני ושתיהן פשוט הופכים את הרצועה הזאת לרצועה כיפית שאפשר לשמוע ללא הפסקה. משם עוברים לסינגל השני מהאלבום, שיצא כרגע רק באודיו, "Empire" והוא ניסיון של בלדת פופ חמודה כזאת שלגמרי מצליחה לה.


רגאיי לטיני

הרצועה הבאה היא "You Don't Care About Me", שיר קצבי ונעים לאוזן על הגבר הזה שלא אכפת לו מהאישה שעוזרת לו ומעצימה אותו. הקול העדין של הדיווה מצליח לרתק אותי ולא נותן לי להתקדם הלאה מהשיר הזה. מהרצועה הזאת אנחנו ממשיכים ל-"Cut Me Deep" עם הזמר "Magic!", שמזכירה קצת מוזיקת פסטיבלים ברזילאית, שמשלבת גם קצת גוונים טיפה יותר רוקנ'רולים שהופכים את הרצועה למיוחדת. הרצועה שמגיעה אחר כך היא רצועה של 100% רוקנ'רול, "Spotlight", שטיפה הזכירה לי את "Sk8ter Boi" של אבריל לאבין, אבל לגמרי הצליח לשאקירה ואפילו בענק. לאחר מכן אנחנו ממשיכים ל-"Broken Record", רצועת הקאנטרי הראשונה באלבום (כן, הראשונה), אותה מבצעת שאקירה לבד. הרצועה הבאה היא הרצועה המשותפת עם בלייק שלטון שופט דה וויס האמריקאית, "Medicine", וזו רצועה שמצליחה שוב להוכיח לי כמה מגוון ומיוחד הקול של שאקירה. 

צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק
צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק

הרצועה השמינית היא "23", רצועה שאני לא כל כך בטוח לגבי האופי שלה, אבל אני בהחלט אהבתי. היא מרגיעה ומחזירה כל אחד לנקודת ההתחלה של מערכת יחסים נוסטלגית. הרצועה הבאה היא "The One Thing", שאני באופן אישי הכי אהבתי מכל האלבום, והיא סוג של בלדה חמודה שברגע אחד חשבתי שתהיה כמו שיר שהזכירה לי, והיא הצליחה להיות בדיוק ההפך. הרצועה העשירית היא "Nunca Me Acuerdo de Olvidarte", הגרסא הספרדית של "Can't Remember To Forget You". את השיר עצמו אני אוהב, אבל מה שהיה חסר לי היה הקול של ריהאנה דווקא בביצוע הספרדי... היה יכול להשתלב מצוין. הרצועה הבאה היא "Loca por Ti", וזו בלדה נוספת שמדגישה לנו אולי יותר מהכל את האהבה של שאקירה לשלב בין אהבה לאלכוהול, אחרי "Medicine".


בלדת פופ שהצליחה

הרצועה הבאה היא "La La La", הגרסא השנייה של "Dare", זו שתהיה גם במונדיאל, שמשלבת אפילו יותר אלקטרונית מהראשונה, ואני חושב שנועדה להקפיץ את המאזין אחרי רצף הבלדות באלבום. הרצועה הארבע עשרה היא "Chasing Shadows" ומדובר בסוג של רצועת דאנס מרגיעה שיכולה לסיים נהדר כל ערב בילוי. הרצועה שסוגרת האלבום היא "That Way", שבהתחלה מצליחה להפתיע אותי עם קולה העדין והמרגיע שלה שפתאום לא היה כזה עצמתי, אלא יותר שקט ורגוע.

ולסיכום... הבחורה בהחלט הצליחה ליצור אלבום עשירי מגוון שהתחיל בדאנס מקפיץ וקצבי ונגמר בשיר עדין ומרגיע, תוך כדי שהוא עבר רגאיי, בלדות באנגלית ובספרדית ואפילו שירי קאנטרי. ציון בסולם פרוגי: 9/10.

תגובות