בגלל המבטא: נער הוכה בידי כ-30 תלמידים. צילום: shutterstock. אילוסטרציה

בגלל המבטא: נער הוכה בידי כ-30 תלמידים

תלמיד כיתה ז' מנתניה, עולה חדש מרומניה, הותקף בבעיטות ואגרופים בידי למעלה מ-30 תלמידים - רק בגלל מבטאו הזר. הוא אושפז לכמה ימים בבית חולים - ואמו זועמת: "הוא שקע בדיכאון". העירייה: "מקרה נקודתי, חמור וחריג שטופל לאלתר"

תקיפה אכזרית ובלתי נתפסת - דווקא בין כותלי בית הספר: תלמיד כיתה ז' מנתניה, עולה חדש מרומניה, הוכה נמרצות על-ידי לא פחות מ-30 תלמידים בחטיבת הביניים שבה הוא לומד ואף אושפז בבית חולים - רק בגלל מבטאו הזר. אמו של הנער שהוכה מספרת שבנה שקע בדיכאון: "הוא מפחד לצאת מהבית".

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

האירוע התרחש לפני כמה ימים. אז, במהלך יום הלימודים, הלך הנער יחד עם חברו לכיוון הקפיטריה בבית הספר, כשלפתע נטפל אליהם תלמיד אחר, ככל הנראה בגלל "חריגותו" בנוף המקומי של הראשון. "התוקף אמר לבן שלי שהוא לא יכול להיות בקפיטריה", שחזרה האם. "הבן שלי אמר לו שזו זכותו, אך הוא ניסה לשים לו רגל כדי שייפול ולאחר מכן תקף אותו". 

"לאחר מכן", המשיכה האם, "בני הלך לאולם ההתעמלות והתלמיד התוקף הגיע לשם גם הוא והחל להכות אותו". בשלב הזה, היא מספרת, הפך הריב בין השניים לקטטה המונית כשעשרות תלמידים הצטרפו לתקיפה והכו בבעיטות ואגרופים את הנער בכל חלקי גופו. לדברי אמו, "במקום נכח מורה להתעמלות שהתעלם מהאירוע".

"אני לא מבינה איך ילדים יכולים לעשות מעשה כזה לילד אחר", אמרה האם המודאגת וסיפרה כי היא לא מאמינה שהאירוע התפתח בגלל התגרות מצד בנה. "הבן שלי אמור היה לעבור ניתוח ברגל בעוד כחצי שנה", היא אומרת, "אבל בגלל האלימות הזו - הרופאים המליצו שיעבור את הניתוח כמה שיותר מהר".

אילוסטרציה
אילוסטרציה © צילום: shutterstock

התלמיד שהוכה נולד בישראל, אך בגיל שנה שבו הוריו להתגורר ברומניה ולפני כחצי שנה עלו שוב לישראל. אמו מספרת שבנה לחץ עליה ועל אביו לחזור לגור בארץ: "הוא רצה לגור פה ולהתגייס לצה"ל. הוא כל הזמן דחף אותנו לעשות את זה".

עו"ד אלון וולקוביצקי, המייצג את המשפחה, אמר כי "מדובר באירוע מטלטל כאילו לקוח היישר מ'התפוז המכני'. זה אירוע שבו פוגש נער צעיר עולה חדש רוע ואלימות שטניים. האירוע מתגלה כחמור שבעתיים משתי סיבות: האחת - מקום התרחשותו בבית הספר תחת עינם הפקוחה של צוות המורים; והשני - היותו של הנער הצעיר עולה חדש מרומניה אשר כל חטאו הוא מבטאו וקשיי השפה מהם סובל".

הפרקליט הוסיף: "נדמה כי מישהו במשרד החינוך שכח כי מדינת ישראל הוקמה, בין השאר, כדי להוות מקלט בטוח ליהודי העולם שחפצים לחזור למולדתם ההיסטורית, ממש כמו נער זה - שחלומו הגדול הינו לשרת בצה"ל. אני מצפה כי הפעם, לנוכח חומרת האירוע, ייטלו קברניטי משרד החינוך את הנושא לטיפול עמוק ומקיף תחת ידם ולא יטאטאו אותו לפינה נשכחת".

אילוסטרציה
אילוסטרציה © Fotolia

מעיריית נתניה נמסר בתגובה כי "מינהל החינוך העירוני מוקיע כל גילוי של אלימות ופועל בכל האמצעים העומדים לרשות המערכת למיגור התופעה. מדובר במקרה נקודתי, חמור וחריג שטופל משמעתית לאלתר על ידי בית הספר ולווה ליווי שוטף מצד מפקחת בית הספר מטעם משרד החינוך.

"יודגש כי האירוע התרחש בחצר בית הספר ובמהלכו הגיעו למקום שתי מורות שהתערבו במקרה מידית ופעלו להפסיקו. למן אותו רגע, המשיך בית הספר לפעול על פי הנחיות חוזר מנכ"ל משרד החינוך לרבות זימון גורמי האכיפה. כמו כן, נשמר קשר רציף עם התלמיד שנפגע ומשפחתו ונעשתה פעילות חינוכית בכיתות - כל זאת תוך עירוב הגורמים הנדרשים כאמור: מפקחת בית הספר, גורמי מינהל החינוך העירוני ואחרים. למותר לציין כי מפאת צנעת הפרט - לא נוכל להיכנס לפרטי המקרה".

 

תגובות