91% מהקולות: כחול לבן מובילה, המשותפת התחזקה. צילום: gettyimges.ILAmir Levi

91% מהקולות: כחול לבן מובילה, המשותפת התחזקה

התוצאות הרשמיות והלא-סופיות: כחול לבן עם 32 מנדטים, הליכוד 31. אחריהן הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, ש"ס וישראל ביתנו עם 9 מנדטים כל אחת. יהדות התורה עם 8 וימינה עם 7. העבודה-גשר עם 6 והמחנה הדמוקרטי - 5. מפת הגושים: שמאל-מרכז-משותפת: 56 מנדטים. ימין: 55

בחירות ספטמבר 2019 - מתקרבים לתוצאות האמת: לאחר ספירת 91% מהקולות, כחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר עם 32 מנדטים, ואחריה הליכוד עם 31. שלישית הרשימה המשותפת, שעלתה ל-13 מנדטים. אחריהן ברשימה ש"ס 9, ישראל ביתנו 9, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5 ועוצמה יהודית 0. לפיכך עומד גוש השמאל-מרכז והרשימה המשותפת על 56 מנדטים, הימין על 55 מנדטים, ולשון המאזניים של ישראל ביתנו עם 9 מנדטים.  

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

מבחינת שיעור ההצבעה קיבלה כחול לבן 26.1%, הליכוד 25.5%, הרשימה המשותפת 9.1%, ש"ס 7.7%, ישראל ביתנו 7.2%, יהדות התורה 6.4%, ימינה 5.9%, העבודה-גשר 4.9%, המחנה הדמוקרטי - 4.4%, עוצמה יהודית 1.9%.

הלילה (בין רביעי לחמישי) בשעה 1:00 תחל ספירת הקולות במעטפות הכפולות, הכוללות חיילים, אסירים, מאושפזים, מוגבלי ניידות שהצביעו בקלפיות נגישות מיוחדות ונציגים דיפלומטים. מספר המעטפות הכפולות עשוי להיות שקול לשבעה מנדטים.

הלילה (בין רביעי לחמישי) בשעה 1:00 תחל ספירת הקולות במעטפות הכפולות, הכוללות חיילים, אסירים, מאושפזים, מוגבלי ניידות שהצביעו בקלפיות נגישות מיוחדות ונציגים דיפלומטים. מספר המעטפות הכפולות עשוי להיות שקול לשבעה מנדטים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בנאום שלו שעות אחרי סגירת הקלפיות כי מדינת ישראל עומדת בפני "הזדמנויות כבירות ואתגרים כבירים, ביטחוניים ומדיניים, ובראשם האיום מאיראן. בזמן הקרוב תוצג תוכנית המאה של ידידי טראמפ והאופן שבו יתנהל המו"מ מול הנשיא יעצב את עתידה של מדינת ישראל לדורות. בעת הזו למען כל המטרות הללו, ישראל זקוקה לממשלה חזקה ויציבה, ממשלה ציונית שמחויבת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

איש המפתח בהרכבת הממשלה יהיה כצפוי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. הבוקר הוא חזר והדגיש שהאופציה היחידה מבחינתו היא ממשלת אחדות לאומית ליברלית, וציין שסוגיית חוק הגיוס והאג'נדה המתנגדת לכפייה דתית אינם פתוחים למשא ומתן מצדו: "מה שברור הוא שאנחנו לא נוותר על ביטול חוק המרכולים, לא נוותר על תחבורה ציבורית בשבת ולא על נישואים אזרחיים. אלה תנאי סף, ועד שלא נשמע דברים ברוח הזו - אין לי מה לדבר לא עם גנץ ולא עם נתניהו".

לשאלה אם יוכל לשבת בממשלה עם בנימין נתניהו אחרי מערכת הבחירות שכללה הטחת האשמות והשמצות בין הצדדים, ענה: "אין פה שום ענין פרסונלי. אמרתי את זה תוך כדי הבחירות. אנחנו לא פוסלים אף אחד. המפתח כרגע זה הנשיא. הוא חייב לקחת חלק הרבה יותר פעיל מהסיבוב הקודם".

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר אחרי פרסום המדגמים במטה מפלגתו: "לפי התוצאות המסתמנות, נתניהו לא הצליח במשימתו, ואנחנו, לעומתו, הוכחנו שהרעיון שנקרא כחול לבן, מיזם שהקמנו לפני קצת יותר מחצי שנה - הצליח בגדול. יותר ממיליון אזרחים אמרו לא להסתה ולפילוג, וכן לאחדות. לא לשחיתות וכן לניקיון כפיים".

 

 

תגובות