תלמידה בת 12 לא הוכנסה לכיתה בגלל "חצאית קצרה": "יושבת בבית ובוכה". adobestock

תלמידה בת 12 לא הוכנסה לכיתה בגלל "חצאית קצרה": "יושבת בבית ובוכה"

אחרי שבת שבע אולצה לשבת בכיתה בתחתונים, ל-ynet נודע כי תלמידת כיתה ז' בפתח תקווה לא הוכנסה לכיתתה בשל אורך החצאית. אמה: "היא הפסידה מבחן במתמטיקה. כועסת על ההתנהלות, זה פגע בנו". עיריית פתח תקווה: "החצאית אינה הולמת, האם סירבה שתסופק חצאית חליפית"

מערכת החינוך של פתח תקווה, שסערה באחרונה בעקבות הדיווח על הילדה בת שבע שנאלצה לשבת בכיתה עם תחתונים וחולצה וללא מכנסיים, שוב במוקד: ילדה בת 12, שלומדת בכיתה ז' בחטיבת הביניים ברנר בעיר, נאלצה הבוקר (יום ג') לשוב לביתה לאחר שהגיעה לבית הספר לבושה בחצאית. כך נודע ל-ynet. "היא התקשרה אליי מהשער ואמרה שלא נותנים לה להיכנס כי החצאית שלה קצרה", סיפרה האם.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

כבכל בוקר בתקופה האחרונה, הגיעה הילדה לבית הספר עם מסכה והצהרת בריאות, אולם בכניסה העירו לה על הלבוש. "היא כבר הגיעה עם החצאית הזאת מספר פעמים ואף פעם לא העירו לה עליה", ציינה האם. "חזרתי לבית הספר ואמרתי למורה שעמדה בכניסה שהחצאית עומדת בתקנון. דיברתי עם המנהלת ועם הסגנית אבל זה לא עזר.

"בהתחלה הציעו לי שהיא תלך הביתה ותחליף בגדים ותחזור, אבל לא יכולתי כי ידעתי שאני אאחר לעבודה. הן הציעו שהיא תשב בספרייה לבד ויביאו לה עבודות לשם, אבל גם לזה לא הסכמתי. בסוף הם גם הציעו שהיא תיקח טייץ מאחד הילדים אבל לא רציתי שהיא תיקח בגד אחר בזמן הזה של הקורונה".

האם מעידה, כי בלית ברירה לקחה את בתה הביתה. "היא התחילה לבכות, זאת ילדה שמשקיעה בלימודים. היום היה לה מבחן במתמטיקה ובגלל הסיפור עם החצאית היא הפסידה אותו. היא יושבת בבית ובוכה, הם שמים את הילדה בצד וזה פוגע בה. מה עושים ממנה? למה לעשות לה דבר כזה? היא ילדה רגישה. זה לא רק פגע בה, זה ממש פגע בי. בית הספר מקפיד על מכנס קצר ואני לא נותנת לילדים לשים בגדים פרובוקטיביים ובטח שלא לבית הספר".

האם קישרה בין המקרה של בתה למקרה של הילדה שאולצה לשבת בכיתתה עם תחתונים: "אני מאוד כועסת על ההתנהלות של בית הספר ולאור האירועים האחרונים יכול להיות שיש פה גזענות כלפי רוסים. אני לא בן אדם שעושה בלגנים אבל הגיעו מים עד נפש. מה הם מנסים לעשות מאיתנו הרוסים? אנחנו עוזרים פה בעיר וזה מה שאנחנו מקבלים בחזרה? זה לא מתאים".

מלשכת דובר עיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: "בהמשך לבירור שנעשה בנושא מול הנהלת בית הספר עולה כי בניגוד לנטען, החצאית שבה הייתה לבושה התלמידה אינה הולמת ואינה עומדת בתקנון בית הספר. כמו כן, לדברי המנהלת התלמידה לא הגיעה קודם לכן עם חצאית דומה. בהתאם לכך, צוות ההוראה נהג ברגישות ובשיקול דעת והוצע לאם התלמידה שורה של פתרונות תחליפיים אשר יעמדו בתקנון הלבוש שברור ונהיר לכל.

"האם סירבה שבית הספר יספק חצאית חליפית וכן גם לא לקחת את הילדה הביתה להחלפת החצאית או לאשר לה לצאת לבד. בהקשר זה נציין כי מדובר בתלמידה בכיתה ז'. בית הספר החליט שהתלמידה תהייה בספריית בית הספר ותקבל פעילות בהתאם. בית הספר לא קיבל את דרישת האם להתעלם מהתקנון החינוכי ומנסיבות הלבוש ולאפשר לתלמידה להיכנס ללמוד כרגיל. לא נסתרת מעינינו האווירה הציבורית סביב קוד הלבוש בבתי הספר, אך לצד זאת, אנו והפיקוח מגבים את המנהלת והצוות החינוכי בעמידה על ערכי בית הספר".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "סוגיית קוד הלבוש מצויה בסמכות ואחריות בתי הספר. המשרד סומך על המנהלים שהם פועלים על פי מיטב שיקול הדעת החינוכי.

"בעת גיבוש התקנון קבע המשרד כי יש לשמור על שני עקרונות מנחים, שותפות של ההורים והתלמידים בגיבוש הנהלים ושמירה על שוויוניות כך שקוד הלבוש יוחל באופן שווה על אוכלוסיית התלמידים והתלמידות כאחד".

תגובות