מבקשת עזרה: רונאל בת ה-15 זקוקה לטיפול רפואי בחו"ל. צילום פרטי

מבקשת עזרה: רונאל בת ה-15 זקוקה לטיפול רפואי בחו"ל

רונאל טבדיס בת ה-15, נאבקת בסרטן מוח אלים והיא זקוקה כעת לטיפול מיוחד הניתן בבית חולים בדרום קרוליינה שמהווה כסיכוי היחיד להציל את חייה, אך עלותו היא כחצי מיליון שקלים

רונאל טבדיס בת ה-15 רוצה לחיות: כבר שנה וחצי היא מתמודדת עם סרטן מוח אלים שכלל אינו מגיב לטיפולים הקיימים. רופאיה בבית החולים שיבא חרצו כי טיפול חדשני בנגיף פוליו הוא הסיכוי היחידי שלה לחיות, אלא שעלותו קרובה לחצי מיליון שקלים. כעת פונה המשפחה לציבור ומבקשת לסייע בתרומה.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

לפני כשנה וחצי התבשרו הנערה ומשפחתה, המתגוררים בכפר סבא, שרונאל (כיום בת 15) לקתה בגידול סרטני בראש מסוג גליובלסטומה. במהלך טיול משפחתי חשה רונאל שהיא מתקשה לדבר, והיא הופנתה לבדיקת MRI. תוצאותיה הראו שהנערה לקתה בגידול ראש נדיר ומסוכן. רונאל, שעמדה לקראת סיום שנת הלימודים, החלה בסדרה ארוכה של טיפולים קשים בבית החולים לילדים ע"ש ספרא במרכז הרפואי שיבא. אולם כאמור הגידול אינו מגיב לטיפולים ומצבה ממשיך להידרדר.

רופאי בית החולים קבעו כי הסיכוי היחידי לבלום את הגידול, המעמיד אותה בסכנת חיים מיידית, הוא טיפול מיוחד שניתן בבית חולים בדרום קרוליינה. בטיפול מוזרקים ישירות לתוך הגידול נגיפי פוליו, אותם וירוסים הגורמים לשיתוק ילדים. אם תיסע לשם, רונאל תהיה המטופלת הראשונה שאיננה אזרחית ארה"ב שתקבל את הטיפול, שיכול להציל את חייה. אלא שעלות הטיפולים, שאינם מכוסים בסל התרופות או בביטוחים, מגיעה ל-450 אלף שקלים. היא כוללת את שהותה של רונאל ומשפחתה שם למשך כשנה.

בית חולים. למצולמות אין קשר לנאמר
בית חולים. למצולמות אין קשר לנאמר © מוטי אביב

"הבת שלי הייתה תלמידה מצטיינת, אוהבת לטייל, לצחוק, לצייר ולנגן בפסנתר", מספר האב, שאף הוא חולה בסרטן ומטופל בשיבא. "המציאות שבה אנחנו מצויים היא שרונאל עולה בבוקר למחלקת הילדים ואני ממשיך למחלקת האונקולוגיה למבוגרים. "כל אחד חושב על השני ומייחל ומתפלל שהטיפולים סוף-סוף יועילו ושהמשפחה תוכל לחזור להיות שמחה ובריאה כבעבר. אנו מבקשים את דמי החנוכה שלכם כדי להציל את חייה של רונאל".

האם, שסועדת גם את בתה וגם את בעלה, אומרת: "רונאל שלנו נלחמת על חייה ולא מוותרת. היא זו שמעניקה לנו את הכוח להתמודד עם הכאב והפחד היום-יומי שלנו. אני לא מסוגלת לחשוב שבגלל מחסור בכסף נאבד את הבת שלנו. תנו לרונאל את דמי החנוכה שלכם, ויחד נעניק לה חיים בריאים ושמחים".

© פרטי

בואו לתרום

כדי לגייס תרומות למימון הטיפול הקימה עמותת "רחשי לב", המלווה את המשפחה, קרן מיוחדת, והכספים כולם יועברו ישירות להטסתה של רונאל ולמימון הטיפולים. "אין לי ספק שעם ישראל יפתח את הלב כתמיד ורונאל תקבל חיים", אומר שימי גשייד, מנכ"ל עמותת "רחשי לב".

לתרומות:

בטלפון: 1800-28-11-28

לתרומה בטופס מאובטח באינטרנט

העברה בנקאית: בנק מרכנתיל (17) סניף 740 חשבון 45067 ע"ש "רחשי לב - מצילים את רונאל"

לבירורים: לירן 0523698660

תגובות