בשיא הסערה: כך תשמרו על עצמכם. צילום: adobestock

בשיא הסערה: כך תשמרו על עצמכם

בזמן שהמדינה סוערת בימים באחרונים ומרבית האנשים נתקעים בבית, אספנו לכם כמה כללי בטיחות ורעיונות לבילוי בבית בזמן שבחוץ הכל מוצף

כבר כמה ימים שמזג אוויר חורפי וקר שורר ברחבי הארץ. גשמים ורעמים יחד עם רוחות מכסים את כל הארץ ובאיזורי ירושליים והצפון החל לרדת שלג. טיולים שנתיים ברחבי הארץ נדחו ובוטלו, בתי עסק ומקומות ציבוריים הוצפו, רחובות ובתים נספגו במים ומספר הרוגים עומד כרגע על חמישה. כדי להישאר בטוחים ומוגנים אספנו לכם מספר כלל בטיחות, באדיבות ארגון "כבאות והצלה" ורעיונות לדברים שאפשר לעשות בבית כאשר בחוץ הכל מוצף.

© adobestock

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

כללי בטיחות להצפות:

  • במקרה של שיטפונות והצפות אין לרדת לחניונים או לקומות הנמצאים מתחת למפלס הקרקע.  
  • בזמן שיטפונות, יש להימנע משימוש במעליות הנמצאות בחניונים, במפלס הקרקע ומתחתיו מחשש להילכדות.
  • אם אתם מתגוררים בדירה מתחת לפני הקרקע - צאו מיד מהבית ועברו למקומות בטוחים מעל פני הקרקע, שבהם כוחות הביטחון יוכלו להבחין בכם ולסייע במקרה הצורך.   
  • במקרה של שיטפונות, אין להתקרב למקורות מים זורמים ולערוצי נחל מחשש להתמוטטות הגדות ובשל הזרימה החזקה, שעלולה לגרום להיסחפות בזרם המים. 
  • אין לחצות מקורות מים, ומקומות עם זרימת מים חזקה (גם עם רכבי שטח) - הדבר מהווה סכנת חיים ממשית!
  • אין לחצות כבישים מוצפים שאין ביכולתנו לאמוד את עומקם. 
  • בכל מקרה של סכנה חייגו מיד ל-102 והזעיקו את לוחמי האש

הכללים באדיבות שירותי הכבאות וההצלה.

© צילום: fotolia

ומה אפשר לעשות בבית בזמן ההצפות?

לאלו מאיתנו שנאלצים לבלות את הימים הקרובים בתוך הבית מבלי לצאת, או לחלופין, מי מאיתנו שהחליטו להישאר בבית מחשש לשטפונות, אל דאגה חשבנו על כמה דברים שתוכלו לעשות בזמן הפנוי שנוצר לכם.

מרתון סדרות:

נצלו את הזמן הפנוי שלכם לשכיבה על הספה, עם פופקורן ושוקו חם מול סדרות הטלווזיה האהובות עליכם, השלימו פרקים ממהלך השובע שלא הספקתם לראות, תחזרו על סרטים שתמיד רציתם לראות שוב אבל לא היה לכם זמן ותהנו מזמן המנוחה שקיבלתם.

השלמת שעות שינה:

כמה פעמים מתחילת השנה רציתם להישאר מכורבלים במיטה ופשוט להמשיך לישון? אנחנו כל יום ועכשיו, סוף סוף יש לכם הזדמנות לעשות את זה! נצלו את הזמן בבית לשינה טובה והשלמת שעות שינה שנאבדו לכם בין המבחנים ליציאות ותאגרו כוחות לאחרי הסופה.

© adobestock
סדר וארגון:

זמן פנוי הוא תמיד הזדמנות טובה לסידור החדר שלכם, המגירות, הארון וכל הדברים שדחיתם ואמרתם לעצמכם בלב "שיהיה לי זמן אשב על זה", אז הנה- הזמן המדובר הגיע. נצלו את הזמן בארון לסדר את החפצים שלכם ועל הדבר למיין את מה שהיוש ומה שביוש.

חזרה על החומר הלימודי:

בעיקר בתקופת בגרויות החורף ותקופת המבחנים בכלל בתי הספר, הזמן בבית הוא הזדמנות מעולה לשבת בשקט עם החומר הלימודי וללמוד אותו מחדש מבלי כל הרעשים בכיתה. היעזרו בזמן שקיבלתם בבית ושפרו את הידע שלכם ורמת ההבנה שלכם.

המתכון המנצח- שמיכה, שוקו חם וספר טוב:

מה יותר כיף מלהתכרבל בשמיכה ולשתות שוקו חם בזמן שקוראים ספר מרתק ובקרע נשמעים קולות טיפות הגשם הדופקות על החלון? שום דבר! נצלו את הזמן בבית לקריאת ספר שתמיד רציתם לקרוא אבל לא מצאתם זמן לעשות את זה, תודו לנו אחר כך.

ספר ספרים קורא קוראים קריאה זוג בילוי אהבה חורף
© adobestock

 

תגובות