על קו הזינוק: הכירו את הטריאתלט יואב אביגדור. צילום: הראל זילברמן

על קו הזינוק: הכירו את הטריאתלט יואב אביגדור

בכל שבוע נכיר לכם בני נוער שמקדישים את כל חייהם לספורט ומעוררים השראה. והפעם, תפסנו את הטריאלתלט יואב אביגדור לשיחה קצרה על ספורט, אימונים וחלומות

שם: יואב אביגדור

גיל: 16

יואב נולד וגדל בעמק יזרעאל ביישוב שמשית, בגיל 11 החל לרכב על אופניים במסגרת מועדון "עמק האושר" ושנה לאחר מכן החל להתאמן כטריאתלט. בגיל 13 החל להשתתף בתחרויות במסגרת איגוד הטריאתלון הישראלי, החל לקבל חסויות מחברות ספורט מוכרות ולפני כשנה התקבל לאקדמיה למצוינות בספורט של מכון וינגייט.

במהלך השנתיים האחרונות יצא יואב לחמש תחרויות בינלאומיות באירופה עם נבחרת ישראל בטריאתלון, שם זכה במקום השני בגביע אירופה לנוער עד גיל 19 וגם זכה בקריטריון להשתתפות באליפות העולם עד גיל 19.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

© צילום: יוסי רובננקו

באיזה גיל התחלת להתחרות בטריאתלון?

"בגיל 13 השתתפתי בחוג אופניים עם חברים ביישוב, ראיתי את הקבוצה שהתאמנה בטריאתלון, זה היה נראה לי מגניב ורציתי לנסות".

מי המודל שלך חיקוי?

"המודל שלי הוא רון דרמון. הוא ייצג את ישראל בענף הטריאתלון באולימפיאדה האחרונה שהתקיימה בברזיל ועשה דברים שאף אחד לא חשב שיעשה. עצם זה שהגיע לאולימפיאדה זה הישג אדיר".

וזה גם החלום שלך?

"כן, להגיע לאולימפיאדה. הלוואי".

 

© צילום: הראל זילברמן

כמה זמן אתה מקדיש לאימונים במהלך השבוע?

"אני מתאמן 12 פעמים בשבוע. אימון בוקר ואימון בשעות אחה"צ. אני גר בפניימית ספורט בווינגייט, אז הכל מותאם. יש אימוני בוקר, ואז לומדים ובסיום הלימודים יש שוב אימון, כל פעם קצת אחר".

איך אתה מצליח לשלב בין הלימודים לבין האימונים הרבים?

"זה באמת קצת קשה, אבל בזכות הפנימייה שנורא עוזרת ותומכת זה מסתדר".

יש לך טיפים למי שרוצה להתחרות בענף כמוך?

"עבודה קשה. זה דורש הרבה השקעה ומאמץ, אם זה מספיק חשוב לכם תעבדו קשה ותצליחו להשיג את זה ואין שום סיבה שזה לא יקרה".תגובות