אושיות האופנה שמפריכות את מודל היופי האידאלי. צילום מסך מאינסטגרם

אושיות האופנה שמפריכות את מודל היופי האידאלי

לעגו לכם או לחבריכם עקב המראה החיצוני שלכם? האם גם אתם ניסיתם להסתיר את ה"פגמים" שלכם כדי לעמוד בסטנדרט היופי המקובל? במיוחד בשבילכם ריכזנו חמש דמויות שישנו לכם את התפיסה ויוכיחו כי אין הגדרה חד משמעית ליופי

בעולם שבו האינסטגרם הוא זה שמכתיב לנו כיצד להראות, להתלבש ולטפח את עצמנו - בני ובנות נוער רבים מתקשים להשלים עם עצמם ועם המאפיינים הייחודיים של המראה החיצוני שלהם. לכן, אספנו עבורכם כמה דוגמנים ודוגמניות שיוכיחו לכם שניתן ואף רצוי להפריך את מודל היופי - וכולכם יפים בדיוק כפי שאתם.

עוד בערוץ היחסים של פרוגי:

מעל הממוצע: אשלי גרהאם

אשלי גרהאם היא דוגמנית על אמריקאית למידות גדולות, אשר בשנת 2016 הפכה לדוגמנית הראשונה למידות גדולות שהופיעה בשער של גיליון בגדי הים של ספורטס אילוסטרייטד. זהו לא ההישג הראשון שהשיגה בחייה, שכן דרכה לפסגה הייתה רצופה בהצלחות, המאופיינות בשבירת המוסכמות החברתיות ובניפוץ מודל היופי האידיאלי. נשמע קל, נכון? אז זהו, שלא. לאורך הקריירה העמוסה שלה, אשלי נתקלה לא פעם ולא פעמיים בביקורות נוקבות ואף באלימות מילולית קשה, נגדה ונגד גופה. למרות הקושי והייאוש איתם הייתה צריכה אשלי להתמודד, הדוגמנית מעוררת ההשראה מצאה בליבה סבלנות וענתה לכל השואלים בסבר פנים יפות, תוך כדי שהיא מדגישה את אהבתה לגופה וכמה היא אסירת תודה על המתנה שקיבלה. אם כל זה לא מספיק, אשלי דאגה גם להעניק מעצמה והעבירה בבתי ספר תיכוניים הרצאות על דימוי גוף וקבלה עצמית. אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל אנחנו ממזמן התאהבנו בה.

פגם? לא בשבילי: וויני הארלו

שנטל בראון-יאנג היא דוגמנית קנדית בת 25, המכונה בתעשיית האופנה וברשתות החברתיות בשם הבמה: וויני הארלו. היפה והמיוחד באישה הצעירה והמבטיחה הזו, היא מחלת העור הנדירה ממנה סובלת וויני, הנקראת- "ויטיליגו" (בהקת/בהרת בעברית). מחלה זו גורמת לאזורים מסוימים של העור לאבד את צבעם, כך שהם הופכים לבהירים במיוחד. יכול להיות ששמעתם על מחלה זו בעבר, כיוון שגם הזמר המפורסם מייקל ג'קסון סבל מאותה מחלה בדיוק. בשנת 2018, היא נבחרה לאחת מ"המלאכיות" שיובילו את התצוגה השנתית של המותג ויקטוריה'ס סיקרט, כשבוע לפני היא נבחרה לדוגמנית השנה של שבוע האופנה בניו יורק. מדובר בהישגים מרשימים, במיוחד לאור העובדה שמדובר בבחורה, הנראית קצת שונה מדוגמניות אחרות בתחומה. גם וויני, בדומה לאשלי, עברה תלאות ומהמורות רבות עד שהגיעה לרגע השיא בקריירה המתחילה שלה. בחשבון האינסטגרם של וויני, המחזיק בלמעלה מחמישה מיליון עוקבים, היא נוהגת לשתף את מעריציה בעברה האפל, שכלל התנכלויות מצד חבריה לכיתה וניסיונות בלתי פוסקים להסתיר את פגמיה. בפוסט מרגש ועצוב במיוחד, שיתפה וויני כי באותה תקופה אף שקלה התאבדות, עקב הבושה הגדולה שעורה הביא לה. למרות הכל, וויני לא שוכחת לשאוף גבוה, ובין תצוגות אופנה לצילומים  ל- "הטופ מודל הבאה של אמריקה", היא מזכירה לכולנו שכל מה שצריך על מנת להרגיש יפים ונחשקים, זה קצת אהבה עצמית.

ללא הגדרות: סתיו סטרשקו

רובכם וודאי שמעתם על הדוגמנית והשחקנית הישראלית, סתיו סטרשקו, שהתפרסמה בעיקר בזכות תכנית הראליטי- "האח הגדול", אך האם ידעתם שאותה דוגמנית ושחקנית מצליחה, שמשחקת בסדרה הוליוודית חדשה, חיה שלוש שנים ללא בית ברחוב?

סתיו נולדה בתור בן, והדרך שלה לקבלה עצמית התחילה ברחוב. אז, לפני 13 שנים, בגיל 15, סתיו מצאה את עצמה נודדת בין ספסל רחוב אחד לשני, רודפת אחר אוכל, לינה ובעיקר אחר קבלה עצמית. היום, סתיו בהחלט יכולה לטפוח לעצמה על השכם, ולהתגאות על עצם היותה הטרנסג'נדרית הראשונה שהייתה מועמדת לפרס אופיר בקטגוריית השחקנית הראשית הטובה ביותר, כשזכתה למועמדות לפרס בשנת 2018 על תפקידה בסרט הקולנוע "הנשף". על אף שדיגמנה בעיקר אופנת נשים, סתיו אינה מגדירה את עצמה כאישה. סתיו מהווה דוגמה לצעירים רבים אשר נפלטו מהחברה הנוקשה וההדוקה ומחפשים אחר קבלה, ובהחלט הוכיחה לנו שליופי אין מגדר.

חוצה גבולות: שון רוס

שון רוס בן ה-29, הוא דוגמן מוביל, שחקן, זמר ואקטיביסט בנושאים של לבקנות ולהט"ב. מלבד היותו לבקן, שון הוא גם אפרו-אמריקאי גאה, שילוב שנהג לעורר התפלאות ותדהמה בקרב עמיתיו לעבודה. היום הוא מסובב ראשים גם, אך הפעם אנשים החלו לראות בו את היופי, ופחות את השוני. באחד מהראיונות שערך, סיפר שון כי הוא עדיין מרגיש שהקהל שלו לא מכיר את סיפורו ואת המאבק העיקש שלו על מנת שיקבלו אותו. עם זאת, שון לגמרי לא מתכנן להפסיק ומאז תחילת הקריירה שלו, שון הספיק לככב בשערים והפקות אופנה למגזינים כמו ווג איטליה, GQ, פאקינג יאנג וסוויטס, ובמקביל לנפץ דעות קדומות ולקדם את ההבנה כי בשנת 2020, אין מקום לגזענות ולסטיגמות.

גם לי מגיע: מאדי סטיוארט

מדליין סטיוארט, המכונה מאדי, בת 23 מאוסטרליה, היא דוגמנית על, מככבת בתצוגות אופנת על בניו יורק, פריז, לונדון והופיעה על שערי מגזינים נחשבים. אך אלו לא הדברים שהופכים אותה למודל לחיקוי ולפורצת דרך. לצד הקריירה המצליחה שלה, מאדי גם לוקה בתסמונת דאון - עובדה ההופכת אותה לדוגמנית הראשונה בעולם בעלת תסמונת דאון. לאחר שכמעט נמסרה בלידתה לאימוץ, הדוגמנית הצעירה, שמחזיקה חשבון אינסטגרם עם כמעט 700 אלף עוקבים, ממשיכה לכבוש את לבבות המעריצים ובכירי תעשיית האופנה, תוך שהיא משקיעה מאמצים רבים כדי לקדם את עיסוק בעלי הלקויות בעולם התעשייה והאופנה. בעזרת אימה המסורה והרבה כוח רצון, אחנו מאמינים כי מאדי תשיג כל יעד שליבה חפץ בו, ואיתה עשרות בני נוער מדהימים, שבסך הכל צריכים קצת תמיכה, והבנה כי מודל היופי כבר מזמן השתנה.

תגובות