עובדים קשה: שבוע לתחרות הגדולה של הרובוטיקה.

עובדים קשה: שבוע לתחרות הגדולה של הרובוטיקה

קבוצה #2230 כותבת את הטור האחרון שלה לפני התחרות, אחרי שבוע של עבודה במרץ והשקעת כל הכוחות עד לתחרות. השבועיים האחרונים היו עמוסים ולחוצים במיוחד לחברי הקבוצה. למה?

קבוצה #2230 כותבת את הטור האחרון שלה לפני התחרות, אחרי שבוע של עבודה במרץ והשקעת כל הכוחות עד לתחרות. אז השבועיים האחרונים היו מאוד עמוסים. השנה בגלל שאנחנו הרבה ילדים וכדי לממש את הפוטנציאל הקבוצתי, בנינו שני רובוטים וכמו בכל שבוע עבדנו על שניהם במלוא הכוח!

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

במקביל לעבודה על הרובוטים הגשנו את פרס הצ'רמן. הצ'רמן הוא בעצם פרס על הפצת רוח FIRST (הארגון שאחראי על תחרות הרובוטיקה). הפרס ניתן על עידוד של מדע וטכנולוגיה ושילוב הטכנולוגיה בקהילה. הגשת הפרס מתבצעת בשני חלקים, האחד בהגשת מסמך מפורט באנגלית דרך האינטרנט והשני בפרזנטציה ביום התחרות. כחלק מהפרזנטציה הקבוצה שלנו גם מצלמת ועורכת סרטון באורך שלוש דקות שנקרין בפרזנטציה. השבוע התמקדנו בצילום ועריכת הסרטון, אשר מהווה מרכיב חשוב בהגשת הפרס שלנו.

מצלמים את סרטון צ'רמן.
מצלמים את סרטון צ'רמן.

ואם כבר מדברים על הצ'רמן, כולכם מוזמנים להדרכות בנושא כלי מלחמה עתיקים בדגש על טריביושה (בליסטראה) שיערך בגן הלאומי אפולוניה בהרצליה. את ההדרכות יעבירו חברי הקבוצה שלנו וכולכם מוזמנים לשמוע אותם ביום שבת ה-1 במרץ בין השעות 10:00 בבוקר ל-14:00 בצהריים.

זוכרים שאסרו עלינו לישון בבצפר? אז בשבוע האחרון של התחרות ביצענו יומיים ברצף של לילות לבנים במהלכם. כן ישנו בבית הספר. אם כמה שזה נשמע מוזר זאת חוייה אדירה שלא היינו מוותרים עליה. ההווי המיוחד באמצע הלילה, השינה ביחד והאוכל, מלא מלא מלא אוכל! באחד מהערבים של הלילות הלבנים פינקה אותנו המנטורית הראשית שלנו, לילך, במרק עדשים טעים במיוחד!

לילך מבשלת מרק עדשים.
לילך מבשלת מרק עדשים.

מכיוון שבנינו שני רובוטים ומותר לשלוח רק אחד, נאלצנו לעמוד בפני דילמה. הבחירה הייתה קשה מכיוון ששני הרובוטים עמדו במשימה בצורה טובה. חשבנו שהבחירה הכי הוגנות היא לערוך תחרות בין הרובוטים, שבסופו של דבר נבחר הרובוט 'סנטיפיד' (מרבה רגליים באנגלית) והוא ייצג אותנו בתחרות בהיכל נוקיה!

סנטיפיד
סנטיפיד

הרובוט השני 'אוצקלה' ישתתף בתחרות הפריג'יונל שהיא תחרות קטנה יותר המיועדת לקבוצות שבנו שני רובוטים.

אוצקלה.
אוצקלה.

יום הבחירה היה ביום הגשת הרובוט. כל הקבוצות בארץ צריכות להגיש את הרובוט באותו יום ובאותה השעה - חצות. ביום הגשת הרובוט הגיע לביקור ראש עיריית הרצליה, מר משה פדלון, ובירך אותנו על העשייה.

ראש העיר, המנהלת, סגן המנהלת, המנטורים וחברי הקבוצה.
ראש העיר, המנהלת, סגן המנהלת, המנטורים וחברי הקבוצה.

בסופו של היום הגשנו את הרובוט בארגז אותו קישטנו:

הארז.
הארז.

עברו עלינו שישה שבועות מוצלחים של בניה וכעת נשאר לנו רק לחכות לתחרות הארצית ולקוות לטוב. ובאשר לכם, אתם מוזמנים כלכם לראות את התחרות שתתקיים ב-4 ו-5 במרץ בהיכל נוקיה, תל אביב. הכתבה הבאה תהיה רק אחרי התחרות ונשאר לכולנו להחזיק אצבעות!

תגובות