סרטוני Look back לאנשים שכבר לא אתנו: פייסבוק בחידוש. צילום מסך

סרטוני Look back לאנשים שכבר לא אתנו: פייסבוק בחידוש

האם מישהו שהכרתם נפטר בטרם עת? הוא החזיק חשבון פייסבוק בימיו? פייסבוק תאפשר לכם או לבני משפחתו להעלות סרטוני "Look back" גם שלו ושל חייו ושל כל פועלו בעזרת טופס מיוחד

עד היום, כאשר אדם נפטר, פייסבוק הייתה משנה את פרטיות הפרופיל שלו לפרטי ולמעין פרופיל הנצחה, כך שרק מי שהיה חבר של האדם לפני מותו יוכל לצפות בו. אך החל מהיום, אם האדם בחר בעודו בין החיים להיות עם פרופיל פומבי, גם כאשר יהפוך לפרופיל הנצחה.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

"מהלך זה יאפשר לאנשים לראות את הפרופיל של האדם כפי שהוא תפס את מושג הפרטיות העצמית שלו, ולא לפי הסטנדרט של פייסבוק", כך כתבו חברי קבוצת פיתוח התהליכים החברתיים בפוסט שפורסם בבלוג שלהם. "אנחנו מכבדים את בחירותיו של כל אדם במהלך חייו, תוך נתינת המשך גישה מלאה לפרופיל למשפחה ולחברים כמו שתמיד היה זכור להם".

השינוי המהותי הנוסף בגישה החדשה של פייסבוק לאנשים שנפטרו, הוא מתן סרטוני Look back גם לאלו שנפטרו, לאחר ריבוי פניות בנושא מבני משפחה שביקשו שגם לאהובם יהיה סרטון כזה. כעת, יוכלו חברי המשפחה לפנות ולבקש גם כן סרטון כזה באותה צורה פשוטה, בעזרת מילוי טופס, והמערכת האוטומטית באתר תעלה אחד במהרה.

כזכור, הסרטונים הקצרים הללו עלו החל מיום הולדתה של חברת העל, וכבשו כמעט 100 מיליון משתמשים ברשת החברתית רק בשבוע הראשון של ההשקה. בסרטונים הקצרים המערכת תקבץ עבורכם את הרגעים הגדולים שלהם, הפוסטים והתמונות שלכם לאורך ההיסטוריה ברשת החברתית. 

So... מה דעתכם? שינוי חיובי או שפרופילים של אנשים מתים חייבים להשאר פרטיים כדי לכבד את זכרם?

תגובות