15 הדברות בקבוצות ווטסאפ משפחתיות. צילום: shutterstock

15 הדברות בקבוצות ווטסאפ משפחתיות

לכולנו יש קבוצות ווטסאפ יחד עם ההורים או סתם עם המשפחה. יש דברים שאסור שיגיעו לקבוצות האלו ויש דברים שחייבים להיות שם. דין ליכטר וליהי חבה, מונים את כל 15 הדברות בתורת הווטסאפ

בעידן של היום אפילו המשפחה כבר עברה לווטסאפ. ובואו נודה באמת, לכולנו יש קבוצת ווטסאפ משפחתית. קרה לכם ששלחתם למשפחה סרטון או הודעה שכנראה לא הייתם צריכים לשלוח? לכולנו זה קרה. לכן אספנו במיוחד בשבילכם, שלא תשכחו לשים לב מה לעשות ומה לא לעשות, את רשימת הדברות של תורת ווטסאפ. כל מה שמותר לעשות ולא לעשות כשמדובר בקבוצות ווטסאפ משפחתיות.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

הודעות אל תעשה!

קרה לכם שהמשכתם את הריב עם האחים בקבוצה המשפחתית בווטסאפ? עניתם בציניות לאחד ההורים בקבוצה וסבתא התהפכה עליכם? הדברים שאסור לעשות או חייבים לעשות בשביל למנוע כעס:

1. לשלוח תמונות עירום (כולל בגד ים / לבוש מינימלי). יצאתם למסיבה והתלבשתם בואו נגדיר את זה – בצורה לא הכי נאותה (לדעת המשפחה)? עדיף שהתמונות לא יגיעו לבני המשפחה שלכם, בעיקר להורים שזוכרים שבוודאות שלבשתם דבר אחר לגמרי שיצאתם מהבית.

2. לשלוח תמונה עם החבר / חברה שהם לא יודעים על קיומו. יש לך חבר /ה חדש /ה ולא בא לכם שהמשפחה תתחיל לנדנד בשאלות: אז מה ההורים עושים? המשפחה טובה? יש ציונים טובים? ועוד שאלות שאף אחד מאיתנו לא באמת אוהב לשמוע. שימו לב איזה תמונות אתם שולחים להם. שהתמונה איתה / איתו לא יגיעו במקרה לידיים הלא נכונות.

3. לשלוח הודעות / תמונות בזמן שיעור. המשפחה חושבת שאתם הילדים הטובים של אמא? מקשיבים לכל המורות ועושים תמיד את השיעורים? שימו לב מתי אתם שולחים להם הודעות, תדאגו שזה לא יהיה בזמן השיעור.

דעה
"תפסיקו להיות על המכשיר שלכם, צאו קצת!", טור דעה
יהל כהן
אנחנו דור הסלפי ודור הסמארטפון, וזה מראה שאנחנו במצב רע. כתבתנו, יהל כהן, בדעה על כך שלהיות מכור זה דבר נוראי. חייבים לעשות עם זה משהו ויש גם פתרון. כל הפרטים

4. לשלוח תמונות שאתה במסיבה עם אלכוהול. יצאתם למסיבה הפרועה של העיר? כל החברה שותים אלכוהול? תבדקו טוב טוב שבתמונה שאתם שולחים למשפחה לא רואים את הבר / את הקירות מלאים במשקאות אלכוהוליים.

5. להתבלבל בקבוצה ולשלוח פרטים על הלילה הסוער של אתמול. חוויתם את הלילה של חייכם? אתם משתוקקים לספר לחברים הטובים מה קרה? דבר ראשון תסתכלו לאן אתם שולחים את ההודעה שלא במקרה יגיע לאבא שאיבדתם אתמול דבר מאוד משמעותי שמתחיל ב-ב' ונגמר ב-ם'.

6. לשלוח בדיחות גסות. חבר שלח לכם בדיחה קורעת מצחוק אבל קצת גסה ואתם רוצים לשתף את כל החברים האחרים? שימו לב שבין שליחת הבדיחה מחבר לחבר הקבוצה של המשפחה לא תקבל גם היא את הבדיחה אמא בוודאות לא תחשוב שזה מצחיק.

7. לשכוח להשתיק את הקבוצה. דודים נסעו לטיול / קנו בגדים חדשים לתינוקות הסופר חמודות שלהם? תבדקו שהשארתם את הקבוצה על השתק, מצבים לא נעימים כמו אובדן סוללה או הריגת הסמארטפון עלולים להיגמר כתוצאה מכך וזה חברי אכן מראות קשים.

8. לענות בציניות. טוב אמא, בסדר סבתא, נו באמת אבא וגם כשזה מגיע בטון המאוד "נעים" שהם כל כך "אוהבים" לשמוע, עדיף להימנע מכך ולהשאיר את הציניות למקום המתאים, עמוק עמוק בתוך הראש היפה שלנו.

9. להעביר את הריבים המשפחתיים לקבוצה. רבתם עם הבני דודים? אחד האחים הרס לכם את החדר? אמא לא הרשתה לכם לצאת בשישי? עדיף לא להעביר את הריב לקבוצה המשפחתית, אחרת יתחילו לקחת צדדים והאווירה לא תהיה הכי נעימה שיש.

10. לצחוק על האחים / אנשים אחרים במשפחה בקבוצה. לך ולאחים שלך יש בדיחות פרטיות ? עדיף שהם ישארו ככה, ההורים והסבים נוטים לא לגמרי להבין את הבדיחות שלכם ויכולים להבין זאת בצורה הלא נכונה.

וואטסאפ
ווטסאפ © שני ששון

הודעות תעשה!

יש דברים שחייבים לדעת לעשות בקבוצות שכאלו. יש דברים שאסור לשכוח. והנה הרשימה:

11. ציון טוב. קיבלתם מאה באיזה מבחן חשוב או מתכונת ענקית או בגרות? תמיד כיף להראות למשפחה את הצדדים הטובים שלנו.

12. בדיחה טובה שתמשוך את העין. ראיתם בדיחה טובה? מצחיקה בקטע הטוב ולא כוללת קטעים גסים או שחורים? תמיד כיף לקבל מחמאות טובות מהמשפחה על בדיחות טובות ששלחת ולהורים יש במה להתגאות בקבוצה המשפחתית.

13. מחמאות לשאר החברים בקבוצה. לתת מחמאות טובות לדוד על הסרטון של הבן שלו שמכין ביצה בפעם הראשונה גם אם לא מתאים לכם או הסבא ששלח בדיחה לא מצחיקה. בסופו של דבר ההורים יודעים שזה לא מעניין אתכם וישמחו אם תהיו נחמדים לשאר המשפחה.

14. נוסטלגיה. לשלוח סיפורי נוסטלגיה כיפיים שנזכרת בהם סתם וכיף להזכיר למשפחה דברים כיפיים שהיו לכם ביחד כי לכולנו היו רגעים גם פחות נעימים עם המשפחה.

15. התעניינות בשאר המשפחה. להעלות שאלות מעניינות שיראו למשפחה שגם אתם מתעניינים בהם לא פחות משהם מתעניינים בכם למרות שזה בחיים לא יהיה ככה.

בסופו של דבר צריך לזכור שהמשפחה זה הדבר היחיד שאנחנו לא בחרנו לעצמנו ושהם תמיד יהיו שם גם אם נרצה וגם אם לא, אז לפחות שישאר לנו קשרים טובים איתם. בהצלחה לכם, זאת עבודה קשה!

תגיות
תגובות