תחשבו טוב: קווין רובין לא מחכה להזדמנות.

תחשבו טוב: קווין רובין לא מחכה להזדמנות

בעקבות החרפת השפה ברשת וההרגשה שהיד קלה יותר על המקלדת, אתר "פרוגי" בשיתוף עם Meta ישראל בפעילות שמטרתה מודעות לנושא הבטיחות ברשת • עשרה יוצרי תוכן משתפים סיפורים אישיים על השימוש ברשת

בשיתוף עם Meta בישראל

הרשת כבר חלק בלתי נפרד מחיינו, שם אנחנו מתעדכנים ומעדכנים, משתפים על דברים אישיים לצד מקצועיים, שומרים על קשרים, יוצרים וצורכים תכנים. אבל לצד השיתוף האינסופי והגלילה המתמדת, היא גם כוללת בתוכה תופעות שליליות העשויות לפגוע, במיוחד באלה שלא מספיק מודעים ולא יודעים להתמודד ולהתנהל בצורה נכונה ברשת. הפתרון? כמו בחיים האמיתיים, גם ברשת אין פתרון אחד פשוט, אבל הכל מתחיל במודעות לתופעות השליליות ולכלים שיש לנו כדי להתמודד איתן ברשת. 

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי: 

בעקבות החרפת השפה ברשת, הבריונות וההרגשה, שהיום יותר מתמיד, היד קלה יותר על המקלדת, עשרה משפיענים ובעלי השפעה על בני הנוער החליטו לשתף בסיפורים אישיים שלהם על השימוש ברשת, הדרך בה יש להתמודד עם טוקבקים, על ניצול הרשת לעשייה טובה, צמיחה ופיתוח, כשהמסר החשוב מכל - לפני שאתם עושים כל פעולה ברשת, תנשמו עמוק ותחשבו טוב.

קווין רובין (28) , שחקן, מנחה ויוצר תוכן

מאז שקווין רובין זוכר את עצמו, החלום הגדול שלו היה להיות שחקן "הלכתי לאודישנים, ניסיתי את מזלי אבל לא התקבלתי. בשלב מסוים הציקה לי הידיעה שאני לחכות לאישור של מישהו חיצוני כדי להגשים את עצמי והבנתי שברשת יש מקום לכל אחד. אז התחלתי לעשות סרטונים מצחיקים ולהעלות את זה לרשת".

מבחינת רובין, הרשת פתחה עברו דלתות והזדמנויות להצליח בעולם הבידור אבל הוא מודה שלא הכל עבר חלק "לצד תגובות חיוביות של אנשים שאהבו את התוכן שהעליתי לרשת, היו גם תגובות שליליות ועד היום יש. אבל אני תמיד אומר לאנשים, תתמקדו בתגובות החיוביות ותודו על מה שיש. לפעמים יש לאנשים נטייה לשפוט אנשים מאחורי המקלדת, בלי לדעת את האמת ולנו אסור לנו להתרגש מהם".

רובין חושב שהגיע הזמן להתייחס לבני נוער כאנשים בוגרים, שצריכים לקחת אחריות על המעשים שלהם ברשת "צריך להסביר לבני נוער את ההשלכות של הרשת, להציג בפניהם סיטואציות מוכרות מהרשת ולשאול אותם מה הם היו עושים במקום אחרים. חשוב להסביר להם שיש מישהו בצד השני שקורא את הטוקבקים הללו ונפגע, הרבה פעמים סטורי של 15 שניות לא מספק את כל המידע".

כשהוא מתבקש לתת טיפ לכל יוצר תוכן מתחיל, הוא משיב "תמיד לחשוב על האחר, לא להעלות שום תוכן שיכול לפגוע באנשים אחרים, שיכול לדרדר אותי או האנשים שצופים בי. חשוב להיות מחוייב לכל דבר שאתה עושה,אני תמיד חושב קדימה, מה יהיה הדבר הבא שיקרה אם אשתף את התוכן הזה. אז לפני שאתם ממהרים לשפוט או כותבים משהו למישהו– תחשבו טוב".

"אני תמיד חושב קדימה" © פרוגי

 

הנה כמה כלים אשר זמינים בקלות באינסטגרם ועוזרים לספק חוויה בטוחה וחיובית:

Limits: ניתן להסתיר תגובות והודעות לא-רצויות לפרקי זמן מוגבלים (בין יום לחודש). כלי זה מאפשר להסתיר באופן אוטומטי תגובות והודעות פרטיות מאנשים שאינם עוקבים אחריך, או שהחלו לעקוב רק לאחרונה.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 Hidden Words: ניתן להסתיר בקלות תגובות ובקשות להודעה פרטית המכילות שפה פוגענית באופן אוטומטי. כל אחד יכול גם ליצור רשימה אישית של מילים, ביטויים ואימוג׳ים- ולהסתיר באופן מיידי כל תגובה או בקשה להודעה פרטית המכילה אותם.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 

 סגירת פוסט לתגובות: בכל פוסט שתעלו באינסטגרם, ניתן לבטל את האפשרות לאנשים להגיב עליו בכל רגע נתון.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 

תגובות