כמו במאה שעברה: הטרנד משנות העשרים חוזר. מריה סלובייבה

כמו במאה שעברה: הטרנד משנות העשרים חוזר

אחד מהטרנדים שכבשו את עולם האופנה העונה הוא האיפור השחור, ובמיוחד בעיניים. ירין שחף מסביר לנו למה הטרנד הזה כל כך כובש ואיך אפשר ליצור בקלות לוק שחור, אלגנטי, מסתורי ומלא בסטייל

רגע לפני שהסתיו החמקמק בורח ושנייה לפני שחברות הקוסמטיקה משתלטות על המדפים עם ליין חדש של גוונים כהים לקראת החורף, קבלו קריאה אחרונה לקסם השחור. למה הגוון השחור כל כך קסום באיפור? "בגוון הזה יש הרבה אמירה לצד אלגנטיות ומסתורין", מסביר מנהל בית הספר למקצועות היופי, ירין שחף. "צללית צבעונית לא מעבירה שום מסר, לעומת הגוון השחור שהוא בעל נוכחות בלתי מתפשרת, כי הוא בעצם ערבוב של כל הצבעים יחד".

עוד בערוץ האופנה של פרוגי:

© מריה סלובייבה

המראה השחור נכח פה בשנות העשרים של המאה הקודמת, בדמות  כיסוי מלא לעפעף ועכשיו הוא נעשה דרמטי עוד יותר בעזרת  סיומת שפיצית.  "להערכתי, הדרך הנכונה להתאפר בצבע השחור היא להוסיף קריצה מעודנת של גוון ורדרד – אדמדם רך, מאזור קו הכפל ועד לגבה", מסביר לנו שחף, " בונים עצמות לחיים בעזרת סומק חום כהה ועל העצם עצמה מניחים סומק ורוד בהיר.  באותו גוון  וורוד בהיר השתמשתי לאיפור השפתיים. מי שרוצה ללכת עם המגמה צעד אחד קדימה, אני מציע להוסיף ריסים מלאכותיים, כאשר החידוש הוא הדבקתם על העפעף התחתון".

אז איך יוצרים את הלוק המבוקש? לפני הכל, ובעונת המעבר, מומלץ למרוח קרם לחות בכמות נדיבה ולהמתין מעט לספיגה. השתמשו במייק אפ בגוון מעט חיוור כבסיס לאיפור העיניים ופדרו קלות. כעת הניחו צלליות בגוון שחור פחם על כל שטח העפעף. על האזור החיצוני שבין קו הקפל ועד לגבה הניחו צללית בגוון אדום פסטל עד לגבה - כולל הגבה עצמה. בשלב הבא ממסגרים את העין באיליינר שחור ומסיימים עם שפיץ לכיוון הרכות. מישחו את הריסים במסקרה והמתינו ליבוש. בעזרת דבק ריסים הצמידו ריסים מלאכותיים, ואם אתן בשיחה זום – אל תשכחו את הליפסטיק הוורדרד.

© מריה סלובייבה

 

 

תגובות