כך תעלו את הביטחון העצמי שלכן. צילום: אלכס נסטר

כך תעלו את הביטחון העצמי שלכן

"איך השמנתי", "ממחר דיאטה" ו-"לא יכולה יותר להסתכל על עצמי". לכולנו המשפטים האלה מהדהדים בראש, בין אם מדובר בחברה שאומרת את זה, אחות או אפילו הקול הפנימי שלנו. מה עושים עם זה והאם המשפטים האלו באמת נכונים?

למה יש לנו ביטחון עצמי נמוך?

ישנן מספר סיבות לביטחון עצמי נמוך. הביטחון העצמי הנמוך הוא תמונה שבה אנחנו מדמיינים את עצמנו או מצב שבו אנו משווים את עצמנו לבן אדם אחר שמבחינתנו הוא האידיאל. בשנים האחרונות המודעות לכך עולה יותר מפני כל נושא ההשמנה, שהוביל בנות רבות להגיע לבולמיה או אנורקסיה שמחלות אלה הם מחלות שקשה מאוד לצאת ממנו ואף יכולות להגמר במוות.

© tumblr @ zaynsana

עוד במדור סטייל של פרוגי:

איך משנים את הדמוי העצמי?

1. אין דבר יותר טוב מלאהוב את עצמך, כל בוקר הסתכלי במראה ותגידי לעצמך "אני אוהבת את עצמי כפי שאני". מחקרים רבים מראים כי לבן אדם לוקח להרגיל את המוח שלו לדבר מסוים 20 ימים, אחרי 20 ימים תרגיל זה צריך להצליח. 

2. אין דבר רע בלהיות מודע לעצמך ולהרגלי ההאכילה שלך. 

3. שינוי הרגלי האכילה גם יובילו אותכם להרגיש יותר קלילות, הימנעו משוקולדים, צ'יפסים, מטוגנים, חטיפים, שתייה מתוקה וזאת רק תחילת הרשימה. אכלו אוכל בריא יותר והגוף יהיה יותר בריא והסיכון למחלות יפחת. אך יחד עם זאת "פינוק" לא יזיק לאף אחד מידי פעם. 

4. כמובן שעם אכילה נכונה צריך לשלב גם ספורט, פעילות אירובית כמו זומבה, ספיניג, קיקבוקס או סתם הליכה אחר הצהריים מאיצה את חילופים החומרים ומפחיתה את השומן המצטבר. ספורט לא רק מחזק שרירים ושורף קלוריות שזה מצוין כי זאת המטרה שלנו הוא גם מפתח הורמון שבמהלך פעילות ספורטיבית הוא מופרש בגוף ומעלה אצלינו את כל החושים ואיתם מעלה את מצב הרוח לשמיים.


הגיע הזמן לצאת מאזור הבטוח שלכם

 NOTE - בנות, אתן יפות כמו שאתן.

תגובות