הפעם הראשונה שקיבלת מחזור – מה תעשי?. צילום: shutterstock

הפעם הראשונה שקיבלת מחזור – מה תעשי?

קיבלת מחזור בפעם הראשונה? יודעת מה לעשות עם הכאבים שבאים בזמן הווסת? איך שמים תחבושות היגייניות שאת לא בבית? אספנו בשבילך את כל התשובות לשאלות

1. קודם כל - הכל בסדר!

קודם כל תירגעי ואל תיכנסי לפאניקה. פאניקה רק תגרום לך לעשות מהלכים פזיזים ומסוכנים. נכון, יש מצב שתקבלי מחזור בזמן שאת לא בבית, אבל זה לא נורא כי בפעם הראשונה של המחזור כמות הדם היא קטנה מאוד ולכן רוב הסיכויים שאף אחד לא יבחין בכך, ותוכלי לטפל בזה כשתחזרי הביתה.

2. מחזור + בית הספר = אסון?

אם קיבלת המחזור ראשון בזמן בית ספר או אחר הצהריים ולא הצטיידת מראש בתחבושות היגייניות או בטמפון,  תפני אל אחות בית הספר שתוכל לעזור לך עם כך. אם בכל זאת את מתביישת לגשת לאחות, תבקשי מבנות הכיתה שלך, הן בטוח ישמחו לעזור לך. 

© טמבלר

3. לא מצאת מוצר להגיינה נשית

אם לא  הצלחת למצוא מחברה או מהאחות תחבושת או טמפון, תשתמשי בנייר טואלט או צמר גפן זמנית עד שתמצאי, או עד שתגיעי הביתה.

4. אל תתביישי לחלוק

נכון זה יכול להיות מביך לספר למישהו שקיבלת מחזור, אבל לפחות בהתחלה את צריכה מישהי שתעזור לך ותלמד אותך, לכן תספרי לאמא שלך או למישהי שקרובה אלייך שיכולה לייעץ לך. אל תתביישי, כל אישה חוותה את המחזור מספר רב של פעמים. 

© shutterstock

5. הגיע הזמן להצטייד

אחרי שהמחזור הגיע, את צריכה להצטייד במוצרים להגיינה נשית. לכי אל אחד מרשתות הפארם או הסופרים ותקני מה שאת צריכה. מומלץ בהתחלה להשתמש בתחבושת היגייניות רגילות, ועם הזמן את תמצאי את החברה והסוג האהוב עלייך.

6. תמיד מומלץ ללכת למומחה

כשאת מקבלת את הווסת יכולות להיות גם בעיות שאת לא מודעת אליהן, לכן חשוב לפנות אל גניקולוג או רופא מומחה לאחר שקיבלת כדי לראות שהכל תקין. גם אם ביקרת כבר אצל גניקולוג, בקרי שוב כל שנה לפחות כדי לראות שאין שום בעיה בזמן המחזור שקרתה לך עם הזמן.

© shutterstock

7. לכי עם זה עד הסוף

את התחבושות ההיגייניות, מגן תחתון וטמפונים כדאי לשים בכל תיק שאת הולכת איתו. אם אמא טבע תחליט לבקר שוב ותקבלי תמיד תהיי מצויידת ומאורגנת כבר.

עוד כתבות בנושא מחזור:

8. תעקבי לאחר מחזור

תרשמי לך בלוח שנה או באפלקציות מתי קיבלת את המחזור כדי שתוכלי לשער מתי את אמורה לקבל את המחזור הבא ולדעת אם המחזור שלך סדיר. את הווסת החודשית את אמורה לקבל כל 28 ימים בערך, אם את חורגת ביותר מ-10 ימים מהתאריך המשוער, תפני אל רופא.  בימים שלפני ואחרי המחזור מומלץ להשתמש בתחתוניות.

9. כאבים בזמן המחזור

כאבי בטן, כאבי ראש, כאבי גב, בחילות, נפיחות, הקאות ועייפות הם חלק טבעי מהתופעות שמתלוות למחזור ונורמליות לגמרי. כדי להתגבר על הכאבים כדאי לעשות פעילות גופנית או לשתות תה חם שהם יעילים ומחממים את איזור הרחם ממנו יוצא המחזור. בנוסף את יכולה לקחת כדור לסיוע ולהפחתת הכאב, התייעצי עם הרופא מהו הכדור המתאים לך.

כ
 
 
 
יהיה לי כאבים כבר בהתחלה? © shutterstock
תגובות