הצעד המוסרי של שבוע האופנה: כל מה שקרה בתצוגה המיוחדת. צילום: Heydon perrior

הצעד המוסרי של שבוע האופנה: כל מה שקרה בתצוגה המיוחדת

בפעם הראשונה, סמסונג ישראל לקחה חלק בשבוע האופנה קורנית FAC תל אביב 2023 בתצוגה יוצאת דופן, שכולה הוקדשה להצלת האוקיינוסים ושילבה גם פאנל בנושא בריונות ברשת • על המסלול צעדו שחקניות, כוכבי הישרדות ואפילו נציגה אחת משלנו!

בשנים האחרונות מתחדדת התובנה בקרב תאגידי הענק כי עליהן לנקוט באחריות כלפי הסביבה והחברה מתוקף כוחם והשפעתם הרבה ומתוך כך חברות רבות החליטו לקדם נושאים בנושא פיתוח בר קיימא ובחשיבה על העתיד.

אחת מהחברות שהחליטה לנקוט יוזמה ולקדם את הנושא היא סמסונג שכבר בשנה שעברה החלה לשלב חומר ממוחזר מרשתות דיג במכשירי ה-Galaxy. השנה לקחה ענקית הטכנולוגיה את היוזמה צעד אחד קדימה וחברה לשורת מעצבים בכירים, שיצרו במיוחד עבורה שלל תלבושות שהוצגו על המסלול בשבוע האופנה תל אביב 2023.

עוד בערוץ הסטייל של פרוגי:

© עיצוב: TIKI, הודיה אילוז, צילום: Heydon perrior

תצוגת האופנה שזכתה לשם Galaxy for the Plant שמה זרקור על זיהום האוקיינוסים המחמיר משנה לשנה וממלא את הים הפתוח בחלקיקי פלסטיק שפוגעים בבעלי חיים, במערכות טבעיות ובבריאות האדם. המוטיב המרכזי והלא שגרתי שהוביל את המעצבים ביצרתם היה שימוש ברשתות דייג ממוחזרות המהוות למרבה הפלא חלק משמעותי בזיהום האוקיינוסים. כחצי מיליארד טון של רשתות דייג, מלכודות שונות, חבלים וקרסים אבודים הנזרקים מידי שנה לים מהווים איום משמעותי על בעלי החיים שעלולים להסתבך, להילכד ואף למות כתוצאה מהזיהום. לשם משימה זו נרתמו מעצבים בכירים כמו אלון ליבנה, בית האופנה משכית, שחר אבנט, דוד וקסלר ולצד מעצבים מוכשרים נוספים בתחילת דרכם.

על המסלול צעדו בין היתר השחקניות רביד רונן ("סקי"), אליס ז'אנו ("שומקום") ושיר פופוביץ' ("תאג"ד"), אור יעקב (מקיף מילאנו), מוניקה ג'וזף ("סקיי"), השורדים סהר כהן וספיר קשתי, הדוגמניות סתיו סטרשקו, תאלין אבו חנא ואפילו הייתה ל"פרוגי" נציגות- עורכת המשנה שלנו, לילך מרקוביץ'.

השורד סהר כהן © עיצוב: TIKI, הודיה אילוז, צילום: Heydon perrior
השחקנית אליס ז'אנו © עיצוב: שחר אבנט, צילום: Heydon perrior
היא משלנו! לילך מרקוביץ' עורכת המשנה של "פרוגי"
היא משלנו! לילך מרקוביץ' עורכת המשנה של "פרוגי" © עיצוב: גורדי 90, צילום: Heydon perrior

בנוסף לתצוגה נערך פאנל מומחים בשם "לנקות את הרשת" שעסק בבריונות ברשתות החברתיות ודרכים להתמודד עמה. את הפאנל הנחתה רותם ישראל ולקחו בו חלק הזמר אבי אבורומי, העיתונאי ומגיש "הצינור" גיא לרר ולצידו אופק ראשון, מי שיזמה ומפקדת על סיירת החרם.

© צילום: Heydon perrior

מיה סגל, דוברת סמסונג ישראל: "אנו גאים לקחת חלק בשבוע האופנה הישראלי עם תצוגת אופנה ראשונה מסוגה בסימן קיימות בשיתוף מעצבים מובילים וצעירים שיוכלו לתת ביטוי  קריאטיבי לחזון הקיימות של סמסונג Everyday Sustainability, הפועלת לצמצום ההשפעה הסביבתית של המוצרים במטרה לאפשר לאנשים לנהל אורח חיים ידידותי יותר לסביבה. כחלק מהאחריות החברתית, אנו גאים להציג ולהביא על סדר היום את הפאנל "מנקים את הרשת"  מתוך ההבנה כי לטכנולוגיה יכולה להיות גם השפעה חברתית חיובית, וביכולתנו לקדם  תרבות של הכלה ורצון להפוך את העולם למקום טוב יותר".

רביד רונן © עיצוב: קים, צילום: Heydon perrior
השורדת ספיר קשתי © עיצוב: סתיו אופמן, צילום: Heydon perrior
תגובות