חשש: ביטול הבגרויות בעקבות הקורונה. צילום: gettyimges.IL

חשש: ביטול הבגרויות בעקבות הקורונה

במסגרת ההיערכות של מערכת החינוך לתרחיש של התפשטות הקורונה, נבחנת כעת האפשרות במשרד החינוך כי הציון הפנימי ייחשב לציון הסופי בתעודת הבגרות. מנהל מאזור המרכז: "לא נספיק להעביר את כל החומר"

לנוכח התפשטות נגיף הקורונה והחשש במערכת החינוך מפני שיבושים בלימודים עם פתיחת עונת הבגרויות בחודש מאי, בוחן משרד החינוך בימים האחרונים החלטה שלפיה הציון בבית הספר ייחשב כציון הסופי בבחינות הבגרות.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

על רקע השמועות בדבר השבתה כללית של הלימודים לאחר פורים, שהוכחשו על-ידי המשרד, שיגר המנכ"ל שמואל אבואב איגרת למנהלי בתי הספר, שבו ציין כי האפשרות נשקלת. "אנו מנהלים מעקב רצוף אחר מי שמוכנס לבידוד ביתי - ותופרים תוך כדי תנועה חליפות ייעודיות ללמידה מרחוק שיצמצמו את הנזק שבהפסד הלימודים", כתב אבואב.

"ואולם, בהיותנו אנשים מעשיים, הנחת העבודה שלנו היא שהמצב יוחמר והמערכה תחריף, לרבות שיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים - וגם לכך אנו מכינים את עצמנו". אבוהב כתב כי "כולי תקווה שלא נגיע לשם, אבל אם נגיע, נבין כולנו את גודל השעה ונדע להקטין את הנזק למהלך הלמידה עד למינימום האפשרי".

© fotolia

עוד ציין כי "אנו, במטה משרד החינוך, מכינים את המערכת להתמודדות עם כל התרחישים האפשריים ומקווים לטוב". בתוך כך, ישנם גם סימני שאלה סביב קיום בחינות הבגרות של עונת הקיץ שצפויות לצאת לדרך בראשית חודש מאי. עם זאת, עד כה לא התקבלה החלטה בנושא.

מנהל בית ספר מאזור המרכז אמר כי "אם הולכים להשבתה ולסגירת בתי ספר, אנחנו לא נספיק להעביר לתלמידים את כל החומר לקראת תחילת הבחינה - ויצטרכו לשקול גם צמצום בהיקף החומר". בחינת הבגרות הראשונה תיערך ב-5 במאי בביולוגיה, והבחינה האחרונה תהיה מועד ב' במתמטיקה - ב-6 ביולי. בחינות באנגלית צפויות להתקיים ב-7 במאי ובמתמטיקה ב-14 במאי

נכון לעכשיו, מספר הנדבקים בנגיף בישראל עומד על 39. ארבעה מהם החלימו. מצבם של רובם קל, אחד במצב בינוני ואחד קשה. עשרות אלפי ישראלים שוהים בבידוד ביתי.

אילוסטרציה © adobestock

ועד עובדי הרכבת ביקש היום ממנכ"ל החברה ומשר התחבורה לסגור את תחנת נתב"ג, מחשש להתפשטות הקורונה באמצעות אזרחים החוזרים מחו"ל: "לאור העובדה שאין אכיפה בתחנה, שאת התוצאה שלה ראינו אתמול עת נחשף כי אחד מחולי הקורונה עשה את דרכו לבידוד ברכבת מנתב"ג לעכו, וסיכן עשרות עובדי רכבת ואלפי נוסעים, אנו דורשים כי תחנת נתב"ג תיסגר".

במקביל, משרד התחבורה יצא בהנחיות למפעילי התחבורה הציבורית, במטרה להתמודד עם הנגיף. בין היתר הוחלט כי שורת המושבים הראשונה בקרבת הנהג באוטובוסים תיחסם בסרט, ותימנע בהם ישיבת נוסעים. באוטובוסים הבינעירוניים ייאסר להסיע נוסעים בעמידה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים שיחת ועידה עם שורת מנהיגים מאירופה במטרה לשתף ולהתייעץ בקשר למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה: "אני מברך על השיחה הזו, אני חושב שאנחנו יכולים לעזור למדינות שלנו באמצעות שיתוף פעולה. המטרה העיקרית שלנו היא מתן אפשרות לבדיקה ביתית שאזרחים יוכלו לבצע בעצמם כדי לדעת בוודאות אם נדבקו בנגיף, וכך נוכל לייעל את ההפרדה".

© מוטי קמחי

כמו כן, ארגון מצעד החיים הודיע כי בשל התפשטות הקורונה לא יתקיים השנה מצעד החיים הנערך במחנה ההשמדה אושוויץ. יו"ר מצעד החיים, ד"ר שמואל רוזנמן, הסביר כי העובדה שמדובר בפרויקט אליו מגיעות משלחות מכל העולם, מחייבת משנה זהירות.

תגובות