לא מפונק: טל בלו על החלומות והדרמה המשפחתית. אינסטגרם

לא מפונק: טל בלו על החלומות והדרמה המשפחתית

טל בלו בן ה -20 מהרצליה חושף לנו בראיון מרגש על החלומות הגדולים והשאיפות המוזיקליות לצד הדרמה המשפחתית אשר פקדה אותו ואת בני משפחתו בתקופה האחרונה • לראיון המלא

כבר כמה שנים שהזמר טל בלו (20) מהרצליה עושה דרך מפותלת בתעשיית המוזיקה. החל מהרגע בו בילה באולפן של אביו, המוזיקאי ישראל בלו, שכתב להיטים למיטב האמנים, דרך הקלטת שירו הראשון בגיל 14 וחרישת הארץ בהופעות על כל במה אפשרית עד ללהיטי הרשת שלו: "עכשיו בינינו", "שלוש בלילה" ו-"מחבק אותך בלילה". עכשיו מצטרף גם הסנגל החדש שלו "מפונקת" אותו הוציא לאחרונה. בשיחה איתו נחשפנו לעבודה הקשה, לחלומות אשר רק מחכים לצאת לדרך ולפרוץ ולדרמה המשפחתית אשר פקדה את משפחתו בתקופה האחרונה.

עוד בערוץ המוזיקה של פרוגי:

השיחה עם בלו מתקיימת בשעות הערב, בין זמן שידורי החדשות של היום שחלף לתכניות הריאלטי המשודרות בטלוויזיות השונות כאשר הוא מספר לנו בתשוקה על המשיכה לתחום המוזיקה. "אני מגיל קטן בתחום המוזיקה, התחלתי לשיר בגיל 13. בתור ילד, הייתי הרבה באולפנים עם אבא שלי ולראות אותו מקליט, אפילו סתם בשביל הכיף הדליק אותי. הייתי איתו בהמון עבודות ונכחתי בפגישות שלו עם זמרים ופשוט רציתי להיות חלק מזה".

איך אתה מגדיר את עצמך מבחינה מוזיקלית?

"אני מגדיר את עצמי 'ים תיכוני לייט'. ואני מרגיש שהמוזיקה שהז'אנר שאני מגדיר את עצמי בו מאוד תואם את היכולות המוזיקליות שלי והמוזיקה שאני מוציא. אני והצוות שלי מאוד מכוונים לשם".

 

בצוות המדובר לוקח חלק משמעותי אביו של בלו - ישראל, אשר שותף לעשייתו מתחילת הדרך, למעשה הוא מי שמלווה אותו בדרכו המוזיקלית, יוצר לו את השירים ומשמש כמנהלו האישי. הוא דואג להצטרף אליו לכל הופעה, להיות נוכח בכל אירוח תקשורתי של בנו בכלי התקשורת ולחוות כל רגע חשוב בקריירה של בנו. "הקשר שלי ושל אבי מאוד קרוב. הוא חלק מהניהול שלי, הוא בא איתי לכל מקום ומלווה אותי בכל דרך. הוא בוחר איתי את השירים, בין אם הוא כותב אותם ובין אם לא. הוא מגיע איתי לחזרות ונמצא שם בכל זמן שצריך, אנחנו צמד בלתי נפרד לכל דבר ועיניין".

במהלך תקופת הקורונה הסתגרו הצמד באולפן ועבדו על חומרים חדשים, מתוכם יצא לאחרונה  השיר "מפונקת", שיר פופ ים תיכוני שמח שמגולל סיפורו של ילד מהפריפריה שמתאהב כנגד כל הסיכויים בילדה למשפחה מיליונרית מסביון ומנסה לכבוש את ליבה. 

איך הייתה העבודה על הסינגל?

"האמת שהעבודה עליו הייתה די ארוכה, הוא היה משהו אחד ואז שינינו אותו לגמרי ובנינו אותו מחדש. על המילים היו אחראים אבא שלי ישראל בלו וחן מלניאק ועל הלחן גם אבי. על העיבוד אחראי דודו קומה".

 

השנה האחרונה הייתה סוערת במיוחד עבור משפחת בלו. אחותו בת ה-12 של טל התגלתה כחולת סרטן, מה שגרם לטלטלה תהומית בשגרת חייה של המשפחה שהתגייסה במלואה במאמצים רבים למען הילדה. בתוך הסערה המשפחתית, מי שמהווה מקום מקלט ונוסכת כוח במשפחה היא המוזיקה. "המצב הזה מחבר אותי אפילו יותר למוזיקה. דרך המוזיקה אני מביע רגשות. היא עוזרת לי להשתחרר, לברוח למקום שלי, לשקט שלי. בכל המצב הזה המוזיקה השפיעה עליי לטובה. מצאתי זמן לכתוב קצת, לפרוק את כל מה שעובר עליי ולהתחבר גם לרגש".

כאמור, המוזיקה תופסת חלק משמעותי בחייו ומעוררת בו השראה. בין אלו ישנם הזמרים אותם אוהב ומעריך והשירים שמכניסים בו השראה ומוזות.

אם היית יכול לבחור זמר אחד לבצע איתו דואט, מי זה היה?

"ליאור נרקיס. אני מאוד מתחבר לבן אדם שהוא מציג, מעבר לשירים שלו. יש בו משהו מדהים בעיניי. אני לא יודע איך להסביר את זה".

אם היית יכול לבחור שיר אחד שיהיה שלך, איזה שיר זה היה?

"'תגידי', של שלמה ארצי".

 

מה נותן לך את הדרייב להמשיך לנסות לפרוץ בעולם המוזיקה?

"האמת שמה שנותן לי את הדרייב מצד אחד זו אחותי שמאוד אוהבת לשמוע אותי שר, המשפחה שתומכת וגם החברים ומצד שני השירים שלי שאני רואה שמפעם לפעם צוברים יותר ויותר האזנות ומתפתחים עם הזמן. בנוסף, כמובן האהבה הגדולה שלי לתחום".

מעבר לפן המוזיקלי יש לטל חלום גדול, לעסוק בבישול מקצועי ולפתוח מסעדה. "אם לא הייתי עוסק במוזיקה, הייתי פותח מסעדה משלי של אוכל רחוב".

חשבת פעם לשלב בין שני העולמות?

"בעזרת ה' אני מקווה שיצא מצב שכן. אם תהיה לי את האופציה וההזדמנות בוודאי".

מה השאיפות שלך לעתיד?

"אני מקווה בעזרת ה' להצליח לפרוץ לתודעה וכשתגמר הקורונה לחזור להופיע בבמות היותר גדולות בארץ עם עוד כמה אלבומים קדימה".

 
תגיות
תגובות