"מאוד רוצים להקליט אלבומים ולהופיע בהופעות גדולות". צילום: עדי ברוניקי

"מאוד רוצים להקליט אלבומים ולהופיע בהופעות גדולות"

ברוכים הבאים למדור "הכירו את", בו בכל שבוע יעלה ראיון פרופיל חדש עם להקה צעירה חדשה שפורצת לתחום המוזיקה. הפעם, בראיון השבועי של המדור: הכירו את "מכונית צהובה"

הכירו את "מכונית צהובה", להקת נוער מצליחה מהקריות, שמגדירה את עצמה כלהקת רוק/ראפ, דבר שמייחד אותם מלהקות צעירות שונות. הלהקה קמה לפני שנתיים וכבר הספיקה למלא את הרזומה בשלושה סינגלים נהדרים, הופעה בגמר הגדול של תחרות הלהקות של פרוגי, הופעה בערוץ 2 וגם הופעה ספונטנית במסיבת עיר הנוער שבחיפה. היא מורכבת מניר אשתון (גיטרה חשמלית), יובל אשור (מתופף), מתן לוי (קלידים), לידור עובדיה (סולן), אסף פרץ (ראפ) ועומר אלון (גיטרה חשמלית).

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

את מכונית "מכונית צהובה" כאמור פגשנו לראשונה בזמן השתתפותה אצלנו בתחרות הלהקות הצעירות של פרוגי בשנה שעברה. הם הגיעו עד לגמר, שכזכור התקיים בפארק המים ימית 200, אך לבסוף הם זכו במקום השני והמכובד. מאז המכונית לא עצרה וממשיכה להקליט סינגלים ולבצע הופעות קטנות. הלהקה מורכבת מבני נוער בגילאי 16-18, תושבי קריית אתא ותלמידים בבית הספר "תיכון רוגוזין". 

איך קמה הלהקה?

"הלהקה קמה בל"ג בעומר שנת 2012, ששם הכרנו את הגיטריסט הקודם שלנו עומר. לאחר ההיכרות איתו קמה ההחלטה להקים הרכב. בהתחלה זו הייתה להקה שונה מאוד מהמכונית כיום, אך לאחר שצירפנו את אסף (הרפאר) גיבשנו את הסגנון ואת הדרך המתאימה לנו שבה אנחנו הולכים היום".

 

איך הכרתם?

"בהתחלה רק אני (לידור), מתן ויובל הכרנו, אנחנו חברים ממש טובים עוד מהגן. לאחר זמן מה, הכרנו גיטרסיט שהיה איתנו תקופה קצרה עד שפרש, שגם אותו הכרנו בבית ספר. את הגיטריסט הקודם הכרנו באותו ל"ג בעומר ובאותו ערב שהחלטנו להקים את הלהקה. לאחר מכן הכרנו עוד אנשים, ניר אשתון (גיטרה חשמלית) ועוד כמה ואז התחלנו לתפקד כלהקה".

מאיפה בא השם?

"השם הגיע מהמשחק הזה, 'מכונית צהובה', כל החברים, גם אלה שלא בלהקה, היינו מכורים למשחק הזה. הכללים הם כשאתה רואה מכונתי צהובה אתה נותן לכל מי שאיתך אגרוף, שטותי אבל כיפי. משם בא השם".

 

חברי הלהקה
"נותן אגרוף לחבר. שטותי אבל כיף" © עדי ברוניקי

 

כמה מילים על הסינגלים שהוצאתם עד כה, איך היה לעבוד עליהם?

"השר הראשון שהוצאנו הוא 'רגעים קטנים של אושר', הוא השיר שהכי התפרסם בעצם, הוא היה הכי מוכר, הרבה שמעו אותו והוא הגיע למספר מכובד של צפיות ביוטיוב. העבודה עליו הייתה ארוכה ודי מסורבלת, תוך כדי ההקלטות הוספנו עוד ועוד קטעים וזה היה השיר הראשון שלנו אז לכולנו הייתה את התחושה הזו של ההתחלה. לאחר מכן, הוצאנו את השיר 'תו בודד', על השיר עבודנו ביסודיות ומהירות והוא ייצא תוך זמן קצר. השיר הזה הוא קצת יותר כבד משאר השירים וכנראה שבגלל זה הוא זכה לפחות הצלחה מאשר 'רגעים קטנים של אושר'. הסינגל השלישי 'חשבתי שאהבת' הוא שיר שעבדנו וחשבנו עליו המון לפני ההקלטות והוא השיר שאני הכי אוהב".

איך נראה התהליך היצירתי שלכם?

"בהתחלה המילים של השיר פשוט באות מעצמם, לאחר שיש לנו מילים ואנחנו שלמים איתן אז אחד מאיתנו, בדרך כלל אני, מתן קלידים או הגיטריסטים מלבישים עליו לחן ומביאים אותו לחזרה. בחזרה אנחנו מוצאים קצת טעויות ואז עובדים עליהן ומתקנים את הכל. כל אחד נותן את הטאץ' שלו ואת היצירתיות בשירים שלנו, כולם לוקחים חלק שווה".

ממי אתם שואפים השראה?

"האמת זו שאלה שקשה לי לענות עליה, כל אחד שואב את ההשראה שלו ממקום אחר. אני למשל מאמיר דדון, אני חושב שהוא אחד הזמרים הישראלים הכי מוכשרים ואהובים. כל אחד משאר הלהקה לוקח ממישהו אחר לגמרי השראה, אבל זה בעיקר מלהקות כמו לינקין פארק ופרויקט קאיזן".

איך הביקורות מאנשים עד עכשיו?

"הרוב מפרגנים, באמת מפרגנים, הם מחמיאים על השירים, משתפים בפייסבוק ומראים לנו שהם אוהבים אותנו בעיקר בגלל המוזיקה שאנחנו עושים. אבל לעומת זאת יש את אלו, כמו תמיד, שאוהבים רק להעביר ביקורת, אבל אין מה לעשות, זה חלק מהתגובות. אנחנו מקבלים את הרע כמו את הטוב, אבל אוהבים בעיקר את הטוב".

לאן השאיפה להגיע בעתיד?

"בעתיד הרחוק אנחנו מצפים להצליח ולהצליח בגדול. אנחנו מאוד רוצים לעשות הופעות גדולות, להקליט אלבומים שיהפכו לזהב ואפילו פלטינה. אבל הכי חשוב שאנשים יאהבו את המוזיקה שלנו, שיתרגשו ממנה ואפילו יזדהו איתה".

 

אז... לי נשאר לאחל לכם הרבה בהצלחה, ובאותה העת, כל הלהקות שמעוניינות לקחת חלק בפרויקט החדש מוזמנות לפנות אלינו בעמוד הפייסבוק או באימייל / band@frogi.co.il, ונחזור אליכם.
רוצים לקרוא את כל הראיונות? הקליקו

תגובות