"על הבמה אנחנו חופשיים, זה המקום שלנו". צילום: אלון אבירן

"על הבמה אנחנו חופשיים, זה המקום שלנו"

ברוכים הבאים למדור "הכירו את", בו בכל שבוע יעלה ראיון פרופיל חדש עם להקה צעירה חדשה שפורצת לתחום המוזיקה. הפעם, בראיון השבועי של המדור: הכירו את "אימפקט"!

הכירו את להקת "אימפקט" המורכבת ממתן קוקלנסקי (גיטריסט), תום יונה (תופים), מתן סולימני (שירה ובס) ויונתן אבירן (קלידים וגיטרה שניה), ארבעה נערים מוכשרים בגילאים 16-17, שהכירו דרך בית הספר והפכו לחברים טובים. זוהי להקה צעירה שאמנם הוקמה רשמית בשנה שעברה אך חבריה בונים ומתעסקים בה כבר שלוש שנים. הם חולמים להקליט אלבום משלהם עם שירים מקוריים ואיכותיים, לכל אחד מהם יש סגנון מוזיקה טיפה שונה וכל אחד מהם מביא אותו לידי ביטוי ביצירות שלהם, אך אהבתם המשותפת היא לרוק ישראלי-אלטרנטיבי, ובו הם מתעסקים בעיקר. 

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

איך קמה הלהקה?

"זה סיפור ארוך. ההרכב הנוכחי שלנו הוקם בסוף שנה שעברה, אבל על הרעיון של להקים להקה חשבנו כבר לפני 3 וחצי שנים. כשמתן ויונתן היו בכיתה ז', הם רק התחילו ללמוד לנגן על הכלי שבו הם מנגנים היום והם ניגנו יחד במשך חצי שנה. לאחר מכן הצטרף תום, שבהתחלה היה גיטריסט והפך למתופף לאחר שלמד והכיר את הכלי, דולב, שפרש בעקבות חילוקי דעות, וסולימני כבטיסט. הופענו כהרכב ואפילו הקלטנו EP (מיני אלבום) דמו של מספר שירים שלנו. מאז, אנחנו מנגנים, מופיעים ויוצרים שירים בלי הפסקה בהרכב הקיים שלנו".

השיר המקורי הראשון שהוקלט
 

איך הכרתם?

"כולנו חברים טובים, הכרנו דרך בית הספר בכיתה ז'. כולנו אוהבים מוזיקה וכולנו אוהבים לנגן, לרעיון של 'בואו נקים להקה' לא לקח יותר מידי זמן להתגבש".

מאיפה בא השם?

"במקור השם נקרא 'White Impact', למה? – כי זה היה נראה לנו מגניב בכיתה ז'. אבל אז קיבלנו מספר תגובות ואמרו לנו שהשם הוא בעל קונוטציה גזענית, אז החלטנו לקצר אותו ל-'Impact' עד שנמצא שם יותר מתאים. הרבה שמות עברו לנו בראש, אבל אף אחד לא היה מספיק טוב עבורנו. בסופו של דבר, השם 'Impact' קיבל משמעות חדשה, אימפקט באנגלית פירושו השפעה, הוא חלק מהחזון שלנו להחזיר את הרוק הישראלי למיינסטרים ולכן החלטנו גם לעברת את השם מ-Impact לאימפקט".

כמה מילים על הסינגלים שהוצאתם עד כה, איך היה לעבוד עליהם?

"הקלטנו לפני כמה חודשים שני שירים מקוריים שלנו, את 'כמו שאת רגילה', שהביא סולימני ללהקה לפני שנה וכולנו ישר נדלקנו עליו. לאחר עיבוד של השיר על ידי כל חברי הלהקה, הפכנו את השיר למה שהוא היום. הסינגל השני שלנו נקרא 'תוכנית ב'', הוא למעשה אחד מהשירים הכי ראשוניים שלנו, מתן ויונתן כתבו אותו יחד, מתן אילתר על הגיטרה ומצא את ריף הגיטרה המאפיין את השיר, משהו בזה נתפס אצל יונתן את והמילים פשוט יצאו ממנו. שני השירים האלו הם השירים האהובים על הקהל שלנו, בהופעות אנחנו שומעים את כל הקהל שר איתנו את הפזמון של 'כמו שאת רגילה', אנחנו לא חושבים שיש דבר יותר מהנה ומדהים מזה שהקהל שר איתנו את השירים שלנו".

איך נראה התהליך היצירתי שלכם?

"מה שמאפיין אותנו הוא שכולנו כותבים, כולנו מלחינים, כולנו שרים וכולנו יודעים לנגן על יותר מכלי אחד. התהליך היצירתי שלנו שונה ממה שהיה פעם. לעיתים קרובות, יונתן הקלידן שלנו, או סולימני הסולן, מביאים שירים חדשים, כל מה שאנחנו עושים זה לעבד אותם יחד. לפעמים שיר מסויים נשמע לנו טוב ולאחר חזרה או שתיים הוא נשמע אחרת לגמרי. יש לנו גם מספר שירים שאנחנו כתבנו יחד, כמו לדוגמא בשיר 'תכנית ב'', את המילים כתב יונתן ומתן הלחין אותו. תמיד המטרה שלנו הייתה להגיע לאלבום, בסך הכל יש לנו למעלה מ-30 שירים כתובים שעברו עיבוד של הלהקה וזה לא עוצר שם, אנחנו לא מפסיקים לכתוב!"

חברי הלהקה בגמר
חברי הלהקה בגמר © אלון אבירן

ממי אתם שואפים השראה?

"כל אחד מאיתנו אוהב סגנון שונה, אנחנו אוהבים מוזיקה ותמיד פותחים לז'אנרים חדשים. התחום המשותף שלנו הוא רוק ישראלי-אלטרנטיבי. להקות כמו "קולדפליי", "מוניקה סקס", "איפה הילד", "מיוז", "בית הבובות" ו"פו פייטרס" משפיעות עלינו ומאפיינות את הסגנון שלנו. לכל אחד מאיתנו יש סגנונות קצת שונים, מתן אוהב מטאל ורוק כבד, תום אוהב מוזיקה מתקדמת וג'אז, יונתן אוהב רוק אלטרנטיבי ורוק ישראלי וסולימני מושפע מרוק ישראלי ישן עם נגיעות ים תיכוניות".

איך הביקורות מאנשים עד עכשיו?

"תמיד אהבנו להופיע, על הבמה אנחנו חופשיים, זה המקום שלנו. בתחילת הדרך קיבלנו אהדה מחברים קרובים ומשפחה שתמיד באו לכל הופעה, אבל רק בשנה האחרונה, לאחר שהתחרנו בתחרות 'רוק ברמה' במועדון הכבריה, קיבלנו גל אהבה עצום מצד הקהל שלנו. מעל 100 אנשים שרו איתנו בגמר של התחרות את השירים שלנו, חלק אפילו ידעו את כל המילים בעל פה! הרבה מאד אנשי מקצוע התלהבו מההופעות שלנו ומאיכות השירים. אנשים רבים באים ומפרגנים לנו, בהתחלה אלה היו רק חברים ובני משפחה, עכשיו נגשים אלינו גם אנשים שאנחנו לא מכירים".

לאן השאיפה להגיע בעתיד?

"זו כנראה שאלת השאלות, המטרה העיקרית שלנו היא להמשיך להשתפר ולהופיע. הלהקה מהווה עבורנו סיפוק עצום, וזה הולך ונהיה כיף מיום ליום. לאחרונה התחלנו לעבוד עם עידו לדרמן, מאמן להקות, ואנחנו מקווים שהוא יעזור לנו. כפי שציינו מקודם, תמיד שאפנו להקליט אלבום עם השירים שלנו, זה החלום שלנו, המטרה היא להקליט אותו עד סוף השנה הבאה ובמקביל להמשיך להופיע, ליצור ולהרחיב את הקהל שלנו, יש לנו תמיד שאיפה להמשיך קדימה ולא לוותר לעצמנו לעולם".

השיר השני שהוקלט
 

אז... לי נשאר לאחל לכם הרבה בהצלחה, ובאותה העת, כל הלהקות שמעוניינות לקחת חלק בפרויקט החדש מוזמנות לפנות אלינו בעמוד הפייסבוק או באימייל / band@frogi.co.il, ונחזור אליכם.
רוצים לקרוא את כל הראיונות? הקליקו

תגובות