תלמיד חשף את ישבנו במחנה השמדה בפולין והוחזר ארצה. צילום פרטי

תלמיד חשף את ישבנו במחנה השמדה בפולין והוחזר ארצה

התלמיד, מתיכון בצפון, נחקר על ידי המשטרה המקומית לאחר שהמעשה תועד במצלמות האבטחה של מיידנק, ונאלץ לשלם קנס. גם חברו, ששיתף עימו פעולה, נענש באופן דומה, והשניים גורשו מהמסע. משרד החינוך: "ימוצו עימם ההליכים המשמעתיים"

שני תלמידי כיתה י"ב מתיכון בצפון הארץ הוחזרו במהלך סוף השבוע ארצה בשל התנהגות לא הולמת במחנה הריכוז וההשמדה מיידנק שבפולין. אחד משני התלמידים, שסייר יחד עם המשלחת שכללה כ-150 אנשים ויצאה למסע במדינה באמצע השבוע שעבר, הושב ארצה משום שחשף את ישבנו במהלך הסיור במקום.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

במסגרת התקרית, שאודותיה פורסם הבוקר (ב') ב"כאן", הוטס ארצה תלמיד נוסף, שככל הנראה שיתף עמו פעולה, אך לא חשף את ישבנו בעצמו. טרם השיבה הביתה, השניים נחקרו על ידי המשטרה המקומית, שצפתה בתיעוד המעשה במצלמות האבטחה במקום ונדרשו לשלם קנס.

מחנה ההשמדה מיידנק
מחנה ההשמדה מיידנק © צילום פרטי

גורם במערכת החינוך אמר כי לנוכח המקרה נערכה שיחה לכלל המשתתפים האחרים בסיור, שבו הוסבר להם מדוע השניים נשלחו לביתם. "חבל שזה קרה" אמר. "זו משלחת טובה והשניים האלו הם החריגים. מדובר בכלל במקרה חריג שלא משקף את רוח המסע".

ממשרד החינוך נמסר ל-Ynet בתגובה:"המשרד רואה בחומרה רבה כל התנהגות שיש בה כדי לפגוע במעמד ובערכים שמסמל המסע לפולין. במקרה הנדון, על רקע התנהגותם הפסולה והבלתי ראויה של התלמידים ננקטו נגדם הליכים משמעתיים. הם הושבו ארצה, כאשר בכוונת המוסד החינוכי למצות עימם את ההליכים המשמעתיים עד תום".

 

תגובות