מסוכן בחוץ: שדרוגים מסוכנים לקורקינטים חשמליים. צילום: shutterstock

מסוכן בחוץ: שדרוגים מסוכנים לקורקינטים חשמליים

תעשיית שיפורי הקורקינטים החשמליים פורחת באין מפריע וללא חשש, עם כלים לא חוקיים שמסוגלים להגיע גם ל-60 קמ"ש, למרות שתוכננו לעמוד במהירויות נמוכות משמעותית. המשמעות: כלי מסוכן במיוחד שעלול בכל רגע להרוג את רוכבו. המשטרה: משרד התחבורה אחראי

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

שדרוג אופניים חשמליים. אולפן ynet | צילום: אורי דוידוביץ'
 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לכתבה כי "האחריות על הרגולציה והפיקוח הנוגע לשדרוג המהירות באופניים חשמליים הינו של משרד התחבורה ובנושא זה יש לפנות אליהם. בכל הנוגע להיבטי האכיפה, משטרת ישראל משתתפת במבצעי אכיפה משולבים בשיתוף עם משרד התחבורה ופיקוח עירוני במתחמים ובחנויות לממכר אופניים חשמליים שלא כחוק. בתוך כך, במחוז ת״א נערכת פעילות אכיפה כנגד עבירות בריונות, המבוצעות בין היתר על-ידי רוכבי אופניים חשמליים. לצד האכיפה, מפעילה המשטרה מערך הסברה כחלק מתפיסה של מניעה מצבית (הגברת המודעות ומניעת העבירה עוד בטרם התרחשותה), הכל במטרה למנוע את סיכונם של הרוכבים ושל משתמשי הדרך".

ממשרד התחבורה נמסר כי "אגף הרכב עורך באופן שוטף מבצעי אכיפה כנגד עסקים ובתי מסחר המשווקים אופניים חשמליים שאינם עומדים בדרישות החוק. הוא מונה מספר צוותי אכיפה, הפועלים בשיתוף עם כל הגורמים הרלוונטיים, משטרה, מכס ומשרד הכלכלה והתעשייה. במבצעים האחרונים שנערכו, הוחרמו מחנויות ובתי מסחר מאות אופניים חשמליים בלתי חוקיים ונגד בעליהם הוגשו תביעות משפטיות. האופניים החשמליים הבלתי חוקיים שנתפסו במכס הושמדו, לאחר קבלת פסק דין של בית משפט".

תגובות