בדרך לרישיון: כך תעברו תיאוריה בפעם הראשונה. צילום: gettyimages

בדרך לרישיון: כך תעברו תיאוריה בפעם הראשונה

נמצאים בתחילת הדרך להוצאת הרישיון ולחוצים ממבחן התיאוריה? אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. במסגרת פינה חדשה "בדרך לרישיון" - נביא לכם את כל הטיפים, שיעזרו לכם לעמוד במשימה בהצלחה והפעם - חמישה טיפים שיסייעו לכם לעבור את התיאוריה בפעם הראשונה

הדרך לרישיון הנהיגה מתחילה במבחן התיאוריהשנחשב לחלק מאיים ומלחיץ בכל התהליך, בעיקר בשל העובדה שמדובר במבחן עיוני שהלמידה אליו היא עצמאית. כדי שלא תילחצו ותוכלו להגיע לתיאוריה הכי מוכנים שאפשר, הבאנו לכם מספר טיפים, שיעזרו לכם להתקדם אל עבר הרישיון המיוחל.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי: 

לשלב מספר דרכים

 הלמידה לתיאוריה בדרך כלל נעשית דרך אפליקציה או אתר המיועד לכך, אבל אחד הטיפים הכי טובים שאנו יכולים לתת לכם הוא לא להסתמך על אתר אחד. נסו ללמוד ממספר אתרים או אפליקציות ואל תשכחו שישנם אתרים שלא כל החומר נמצא בהם. מעבר לכך, תמיד כדאי לאמת את המידע שאתם מקבלים עם עוד מקור ובכך להיות בטוחים שאתם יודעים את החומר לבחינה.

© צילום: fotolia

 היגיון פשוט

בתיאוריה יש לא מעט שאלות על תמרורים וסימני דרך, או על מצבים המתרחשים בין הנהג להולכי הרגל שבדרכו. לשאלות כאלו אין כל כך מה ללמוד, לפני שאתם נכנסים לבחינה תמיד זכרו שאת השאלות והחוקים שלמדתם אנשים מבצעים על הכביש באופן יום יומי. ולכן, לפני שאתם נלחצים מן השאלה, לכו עם ההיגיון שלכם וחשבו מה אתם הייתם עושים.

 מבחנים לדוגמה

מלבד החומר, באתרים ללימודי התיאוריה יש אף אפשרות לתרגול שאלות ומבחנים על זמן אמת לפי תנאי המבחן עצמו. מומלץ מאוד להיבחן במספר מבחנים לפני הבחינה האמיתית. כך גם תוכלו לדעת כמה זמן לוקח לכם לסיים מבחן וכמובן שככל שתתרגלו יותר, כך יש סיכוי גדול יותר שחלק מהשאלות שפתרתם יופיע במבחן האמיתי. וגם אם לא, הרווחתם תרגול מעולה!

© צילום: shutterstock

לא להילחץ, יש מועד ב׳

מבחן התיאוריה הוא לא סוף העולם וגם אם נכשלתם במבחן אין ממה להילחץ. לתיאוריה יש אינספור מועדי ב׳ ולא משנה כמה פעמים נכשלתם, תמיד תוכלו ללמוד ולהיבחן שוב. כך שלא משנה מה קורה - תמיד היו רגועים ועשו את המיטב שלכם.

אל תתביישו לבקש עזרה

החומר לא תמיד כתוב בצורה הכי מובנת בחומרי הלימוד ולכן אל תתביישו לבקש עזרה בלמידה מנהגים מנוסים, אפילו מההורים שלכם. זכרו שאת החוקים עליהם אתם נבחנים הם מבצעים בכל נסיעה ולכן הם יוכלו לעזור לכם להתכונן למבחן, ולהבין יותר את החומר.

© צילום: fotolia

בהצלחה!

תגובות