הח"כים של המחר: נוער מרצ שואף להגיע לכל הארץ. צילום: נוער מרצ

הח"כים של המחר: נוער מרצ שואף להגיע לכל הארץ

נוער מרצ לוקח חלק פעיל בסמינרים ובהפגנות, אבל יותר מכל שואף לשנות את המציאות בה אנו חיים. • כתבה רביעית במסגרת סדרת הכתבות המיוחדת על דור העתיד בפוליטיקה הישראלית

גילי רמתי (16), תלמידת כיתה י"א מרמת השרון, מכהנת כיו"רית נוער מרצ, לאחר שלוש שנות פעילות בארון הנוער הפוליטי. רמתי אומרת לפרוגי כי "הפעילות כוללת גם הפגנות, פעולות שבועיות וסמינרים, אבל יותר מזה - אנחנו לומדים על כל מה שקורה במדינה הזאת, ועל איך אנחנו יכולים לשנות את המציאות שאנחנו חיים בה". עוד היא מציינת כי "אפשר לומר שדרך הנוער הצלחתי להבין טוב יותר את הפוליטיקה ולפתח אידאולוגיה".

עוד בסדרת הכתבות "הח"כים של המחר" בערוץ המגזין של פרוגי:

מהי המטרה שנוער מרצ שם לנגד עיניו?

"המטרה שלנו כמפלגה היא לצאת מהתדמית של השמאל התל אביבי והמתנשא, שהיא גם אמיתית באיזשהו מובן ולהגיע לכל הארץ, בעיקר לפריפריה".

"המטרה היא לצאת מהתדמית של השמאל המתנשא" © צילום: נוער מרצ

ההסתייגות שהפכה לתמיכה

רמתי מגדירה עצמה כברת מזל על כך שהסביבה הקרובה אליה תומכת מאוד בפעילות הפוליטית שלה. יחד עם זאת, הוריה בהתחלה התקשו לקבל זאת: "ההורים שלי קצת הסתייגו בהתחלה, אבל מהר מאוד תמכו ועדיין תומכים". לצד זה, היא לעיתים מוצאת את עצמה שומעת התנגדות, אך מרגישה שלרוב מקבלים את אשר היא עושה ברוח טובה ויודעת כי אין זה מובן מאליו. "השאיפה שלי היא שאף אחד לא יצטרף לפחד להיות פעיל שמאל", היא אומרת באופן נחרץ.

בשלב הזה את כבר מצליחה לחשוב למה התפתחה אצלך האידיאולוגיה בה את מחזיקה?

"גדלתי בסביבה שמאלנית, זה החינוך שקיבלתי מההורים שלי. אני מאמינה שכל הדברים האלו קשורים לחינוך שאנחנו מקבלים, בבית ובבית הספר".

"זה החינוך שקיבלתי" © צילום: נוער מרצ

"הקול השונה"

איתי גלזר  (17), תלמיד כיתה י"ב הפעיל אף הוא בתא הנוער של מפלגת מרצ, רואה חשיבות רבה בפעילותם. "נוער מרצ הוא הקול השונה בישראל, קול של בני נוער שלא מפחד להביע את עמדותיו גם כשזה קשה. אנחנו לא מפחדים להגיד שאנחנו ציונים, שהגיע הזמן לחלוקה של עושר מחדש ולפתור את הכיבוש. נוער מרצ כאן כדי להזכיר למבוגרים את החשיבות של ההווה והעתיד, ששייכים לנוער של המדינה. ככה אנחנו יוצרים תשתית של בני נוער שלא מפחדים לשנות את המדינה".

 איפה אתה רואה את עצמך בעוד מספר שנים מהיום?

"אני מאמין ומקווה שאמשיך להתעסק במאבקים פוליטיים.הכי מעניין אותי להתמקד במאבקים של איגודי עובדים, כי אני מאמין שזו הדרך להעלאת מעמד העובדים ולצמצום הפערים הכלכליים".

© צילום: נוער מרצ
  תגובות