בת 14: "מרגישה דברים מוזרים בגוף". צילום: fotolia

בת 14: "מרגישה דברים מוזרים בגוף"

במהלך גיל ההתבגרות הגוף שלנו עובר לא מעט שינויים, חלקם מפחידים או מאיימים על בריאותנו. אם אנחנו לא מצליחים להבין אותם, איך מתמודדים עם השינויים?

בגיל ההתבגרות אנחנו חווים המון שינויים. אנחנו מחליפים בתי ספר, חברים ומתחילים לבסס דעות משלנו. לכל השינויים המנטלים מתוספים לא מעט שינויים פיזים ביניהם צמיחת שיער, מחזור ואף שינוי קול. אבל מה קורה כאשר אנו מרגישים משהו שאנחנו לא חושבים שאנחנו אמורים להרגיש?

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

מחשבות אלה הטרידו נערה בת 14 שפנתה לגולשי "Ask People" במטרה להבין מה היא צריכה לעשות.

"במשך השנה או השנתיים האחרונות אני מרגישה דברים נורא מוזרים בגוף שלי." הנערה מספרת על השינויים הדרסטים שהיא מרגישה לאחרונה בגופה. "אני הולכת בקניון ופתאום כואב לי באיזור של הלב או למשל, כל פעם שאני קמה אחרי שאני יושבת למשך יותר משעה אז אני פתאום מרגישה שאני עומדת להתעלף, יש לי סחרחורת ואני מתחילה לראות רק שחור ואז אני ישר יושבת על הריצפה ומנסה שזה יעבור (מיותר לציין שכבר התעלפתי כמה פעמים). אני מרגישה כאבים על פני העור שלי כאילו נחש עובר מתחת לעור וכאבים בצלקות שיש לי." הנערה מתארת כאבים לא קונבנציונלים שהיא מרגישה.

מרגישה כאבים בלתי מוסברים © צילום מסך

גולשים רבים הגיבו בדאגה והמליצו לנערה הצעירה לפנות לרופא וכמובן גם להורים שלה, היו אחרים שניסו להבין מה יש לה אך לאף אחד מהם אין הסמכה של רופא ולכן אנחנו לא ממליצים לסמוך עליהם.

כשאתם נמצאים במצב כזה חשוב מאוד לפנות להורים וללכת יחד איתם לרופא, אם אתם מרגישים לא טוב אל תסבלו ותדחו את זה. זה מפחיד אבל גילוי מוקדם של בעיה יכול להציל את החיים שלכם.

תגובות