יצאו מהמסכים: בני נוער רבים התנדבו והאירו את הארץ. ירון שרון

יצאו מהמסכים: בני נוער רבים התנדבו והאירו את הארץ

חג שכולו אור: במהלך החנוכה בני הנוער יצאו מזה זמן רב מהמסכים והשהות בבתים ויצאו להתנדב ברחבי הארץ לעזור לחקלאים ולסביבה. צפו

בשיתוף עם השומר החדש והתנועה החדשה

באמצע חופשת חנוכה, שלל בני נוער מכל קצוות הארץ יצאו להתנדב במסגרת פרויקט מיוחד בהובלת "השומר החדש" ו"התנועה החדשה" שנקרא "מאירים ת'ארץ". עבור חלק מבני הנוער זו הייתה הפעם הראשונה מזה זמן רב הם יוצאים החוצה מהבידוד הארוך שהכניס אותם לשגרת קורונה מול המסכים והשיעורים הזום.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

כאמור, מדובר ביוזמה אשר הוציאה את בני הנוער להתנדבות של שלושה ימים באוויר הפתוח, והכל כמובן התנהל על פי ההנחיות המתבקשות. במהלך שלושת ימי הפעילות, גוייסו בני נוער מכל רחבי הארץ, מתנועות וארגוני הנוער השונים (אבל לא רק) למגוון התנדבויות שונות ומיוחדות. החל מסיוע לחקלאים, התנדבות בשמורות הטבע (בשיתוף עם רשות הטבע והגנים) ועד לשיפוץ מקומות נטושים ושיקום נחלים.

צילום: ירון שרון | כתבת: אפרת קרסנר | עריכה: אורי סתו
 

הצטרפנו לאחת מנקודות ההתנדבות - עזרה לחקלאים במטע זיתים בטל שחר. החניכים והמתנדבים למדו כיצד לנקות את עצי הזית על מנת לעזור לו לצמוח - המשימה שלשמה הם התכנסו. בתום ההדרכה, הם מתפזרים בין עצים ופועלים יחד לנקות את העצים.

עינט קרמר, המנהלת החינוכית של התנועה, סיפרה שדווקא הישיבה הממושכת בבית מול תוכנות הזום וחוסר האינטרקציה החברתית המאפיינים את התקופה הזו, הם אלו שהובילו את התנועה להוציא לפועל את ההתנדבות. "כינסנו כאן קבוצות שונות של בני נוער מרקעים ומקומות שונים, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, ובחרנו בפעילות חקלאית, מכיוון שבאמצעות עבודת האדמה אפשר ליצור חיבור מדהים. גם בתקופת קורונה".

תגיות
תגובות