איסלנד – יעד לחשוב עליו  . Pexels

איסלנד – יעד לחשוב עליו

מי מאיתנו לא חולם על הטיול המושלם, שיקח אותנו הכי רחוק בנופים ובדמיון? קבלו כמה סיבות למה דווקא איסלנד זה המקום שאתם הכי צריכים לבקר בו

בשיתוף עם חברה הגאוגרפית

 עוד בגזין של פרוגי:

למה איסלנד? כי לא תמצאו כמוה בכל העולם

אם גייזרים מרגשים אתכם, אם הרי געש פעילים מציתים את דמיונכם, אם שדות לבה ומערות קרח מופיעים בחלומותיכם (הוורודים) ולא תתנגדו גם לפגוש כמה קרחונים עצומי ממדים על הדרך – זה אומר שאתם ממש חייבים להגיע לאיסלנד. איסלנד היא יעד מיוחד, שונה מכל מדינה אירופית שאתם מכירים או מכל נקודה אחרת בתבל. היופי הצפוני הנדיר נמצא בה בשפע – איפה עוד תוכלו למצוא אותו? הקיצוניות הבולטת, הניגודים המרתקים – זהו חלק מהדי. אנ. איי של האי המדהים הזה. לכן, זהו יעד לחשוב עליו, לנסוע אליו, להישבות בקסמו ולחוות חוויה מיוחדת במינה, מסע אחר ומרגש. זהו יעד אטרקטיבי גם לצעירים ובני נוער רבים שכבר הספיקו לטעום מנה גדושה של טיולים ליעדים קלאסיים יותר במסגרת המשפחתית, ורעבים ל"מתכון" אחר.

 

למה צעירים נמשכים לאיסלנד? בגלל הריגוש...

טיול באיסלנד מתאים לאנשים בכל גיל, אך לא ניתן להתעלם מהעובדה שאיסלנד מרתקת מאוד את המטיילים הצעירים, הצמאים לשלל הריגושים שהיא מציעה. אם רוצים לחוות את איסלנד במלואה, למצות את הייחוד שלה ולפגוש בכל תופעות הטבע המדהימות שהיא אוגרת בתוכה, צריך לשנס מותניים. זו לא מדינה שנוסעים אליה כדי לשבת בשיכול רגליים באיזה ביסטרו הממוקם בלב שדרת מוזיאונים וארמונות. זו כן ארץ שתגיעו אליה ותמצאו את עצמכם טובלים בתוך לגונה כחולה וחמה, כשבחוץ אפס מעלות  בערך, ומול עיניכם נופים עוצרי נשימה של סלעי לבה וגבעות בשחור-ירוק. זו כן ארץ שבה עורכים סיורים רגליים בשמורות טבע יפהפיות כמו שמורת לאנדמאנאלוגר, מפליגים כדי לצפות בפאפינים הידועים כציפור הלאומית של איסלנד, מטיילים ברמות הרריות וגעשיות כמו  קיולור, ויוצאים לטיול ג'יפים ייחודי בין מרחבי הקרח של קרחון הוואטנאיוקול האדיר. זהו רק חלק קטן מהפרוטוקול הבלתי נלאה המצפה למטיילים באיסלנד. לא פלא שצעירים רבים מגלים התלהבות לנסוע אליה.

 

טיול מאורגן לאיסלנד – לא למבוגרים בלבד

טיול מאורגן לאיסלנד הוא אפשרות נהדרת להתוודע אל האי המופלא הזה בצורה חווייתית ומרוכזת. לרוב, שבועיים של טיול כזה יספקו מענה מושלם. צעירים רבים נוטים לוותר על טיול מאורגן מתוך חשיבה שזוהי אופציה יקרה המתאימה יותר למבוגרים. עם זאת, בסופו של דבר זוהי בחירה משתלמת ביותר לכל גיל, שכן היא חוסכת זמן יקר של תכנון, מאפשרת הסתגלות מהירה, ומזמנת ראש נקי מדאגות והזדמנות ללמידה מעמיקה על היעד בזכות המדריך המלווה. כשמדובר באיסלנד – אלו יתרונות גדולים. כך או אחרת, איסלנד היא יעד שמטביע את חותמו על כל אוהבי הטיולים, שנהנים לחוג סביב הגלובוס, ובעיקר נמשכים אל הצדדים המיוחדים יותר שלו.

 

 

 

תגובות