בלי סודות: "התנסיתי עם חברה לסבית, עכשיו אני מבולבלת". צילום: Fotolia

בלי סודות: "התנסיתי עם חברה לסבית, עכשיו אני מבולבלת"

יועצות מעמותת "דלת פתוחה" עונות על כל מה שרציתם לדעת על מיניות בריאה ולא העזתם לשאול

עוד בערוץ היחסים של פרוגי:

מה אני עכשיו?

בת 20 שואלת: "שלום. כבר הרבה זמן שרציתי להתנסות עם אישה, יצאתי מהארון וחזרתי פנימה. עברתי חוויות קשות עם גברים, כמו הטרדות למשל. אתמול חברה לסבית באה אליי והרגשתי מאוד מגורה מינית. התחלתי לגעת בה שכבנו. ביצעתי בה מין אוראלי בפעם הראשונה, זה הרגיש לי נחמד מאוד ונהנתי - אבל לא הרגשתי שאני נמשכת אליה, לא הרגשתי שאני מאוהבת בה. אני מאוד מבולבלת, קמתי הבוקר עם שאלות של מי אני ומה עשיתי אתמול. מרגישה מצד אחד טוב כי התנסיתי במשהו חדש; ומצד שני רע כי ההורים בטח יכעסו עליי אם אספר להם. אני לא יודעת מה לעשות, אשמח לעצה בבקשה."

תשובת היועצת: "שלום, טוב שפנית אלינו. אני מבינה שהתלבטויות כאלו יכולות להיות מבלבלות וזה בסדר גמור. את צעירה ומאד לגיטימי שאת עדיין מתלבטת, זה קורה להרבה אנשים. אני חושבת שאין הכרח להגדיר הגדרות ספציפיות ואת יכולה להתנסות בחוויות שונות עם אנשים ממגדרים שונים מבלי שתרגישי שזה מה שמגדיר אותך. אני חושבת שזה יכול להוריד ממך הרבה לחץ אם תחליטי שאת לא חייבת להחליט. זה שאת מרגישה טוב עם החוויה, זה סימן חיובי וכל עוד את מתנסה בחוויות טובות ונעימות עבורך זה מצוין. מעבר לכך, אין להורים שלך סיבה לכעוס עלייך בגלל זהותך המינית. זה בסדר שכל אחד יבחר את הפרטנר שהוא מעדיף להיות איתו. מעבר לזה, אני לא בטוחה שאת בשלב בחיים שבו את צריכה להרגיש מחויבת לחלוק עם הורייך כל חוויה מינית שאת עוברת. זה יפה שאת כן חולקת עימם, אבל אינך צריכה להרגיש הכרח לעשות זאת. אם תראי שזה מתפתח למערכת יחסים ושאת רוצה לשתף את הורייך בבת/בן הזוג החדש/ה שלך, זה כבר עניין אחר. בכל אופן, נשמע שמערכת היחסים עם הורייך היא חיובית ופתוחה ולכן אינני חושבת שאת צריכה לחשוב שהם יכעסו, במיוחד משום שלא עשית דבר פסול."

חברות
חברות © צילום: Fotolia

אני בהריון?

בת 18 שואלת: "שלום רב. אני לוקחת גלולות מסוג מינס כבר שנה וחצי. בחודש האחרון פספסתי כמה גלולות, קיימתי יחסי מין והמחזור לא הגיע בימי ההפסקה. עשיתי בדיקת הריון והיא יצאה שלילית, כשלושה ימים אחרי האיחור עשיתי שתיים נוספות ואני חושבת שבדקתי מוקדם מידי ולכן התוצאה הינה שלילית. יש סיכוי להריון? האם עליי לעשות עוד בדיקה? תודה מראש."

תשובת היועצת: היי, אני שמחה לקרוא שאת אחראית ומשתמשת בגלולת למניעה הריון ואם יש חשש את בודקת שאינך בהריון. כתבת שפספסת גלולות מספר פעמים. נטילת גלולות באופן לא רציף מורידה את יעילותן – כלומר לא היית מוגנת במהלך אותו החודש! בנוסף, נטילה לא רציפה של הגלולות עלולה לגרום לשינוי בזמן קבלת הדימום. בדיקת הריון יש לערוך שבועיים לאחר קיום יחסי המין הלא מוגנים, לפני כן היא לא יעילה. מאחר ולא כתבת לאחר כמה ימים בוצעה בדיקת ההריון מהיום בו קיימת את יחסי המין, לא ניתן לומר האם הבדיקה הייתה אמינה. במידה והבדיקות בוצעו עד 14 ימים מהיום בו קיימת יחסי מין, הם אינן תקפות. במקרה כזה, עלייך לוודא שעברו כבר שבועיים ולבצע בדיקה נוספת. במידה והבדיקות בוצעו לאחר 14 יום מקיום יחסי המין הן תקפות, כלומר את לא בהריון ואת יכולה להיות רגועה. כתבת שפספסת גלולות מספר פעמים ולכן אני מציעה לך לשקול אמצעי מניעה אחרים כמו מדבקות הורמונליות או קונדום. את מוזמנת לבוא אלינו ל"דלת פתוחה" ולשמוע על אפשרויות אחרות. מצאי את הדלת הקרובה לביתך באתר שלנו.

© צילום: Fotolia

בן 13 שואל: ניסיתי לענג את עצמי ואני חושב שבפעם הראשונה הצלחתי, אבל אני לא יודע אם שפכתי ומה הנוזל שיצא ממני. בזמן האקט הרגשתי גירוד באיבר המין; ואז התחיל לצאת ממנו קצת נוזל שקוף. אני לא בטוח אם הייתה לי אורגזמה ואשמח לעזרה."

תשובת היועצת: היי, דבר ראשון אני שמחה לשמוע שאתה חוקר את הגוף שלך ולומד מה טוב ונעים לך. בעת עינוג עצמי, יכול להיות נוזל שיוצא לפני השפיכה שמכונה "טיפות אהבה" - נוזל שיוצא מפתח איבר המין בעת עוררות ומכיל תאי זרע. יכול גם להיות שזו השפיכה עצמה של נוזל הזרע. שפיכת נוזל הזרע מלווה לעתים קרובות באורגזמה. חשוב להגדיר מהי אורגזמה כדי שתבין מה חווית ותדע אם מדובר במה שהגדרת: תחושה של פורקן פנימי וסיפוק. בפעמים הראשונות של האוננות, נוזל הזרע הוא בהיר יותר ובהמשך הוא יכול להפוך ליותר לבנבן וצמיגי. בכל אופן, מה שחשוב הוא שנהנית ושהיה לך טוב ואין הכרח להגדיר מה זה. גם אם זו הייתה אורגזמה, דע שהיא משתנה בעצמתה והיא יכולה להרגיש אחרת בפעמים אחרות בהן תתנסה בחוויות מיניות. באשר לגירוד - אני לא יודעת כיצד עינגת את עצמך, אבל ייתכן כי אוננת "על יבש" וזה הוביל לגירוד. לכן מומלץ שתעשה את זה באופן רטוב: למשל עם נוזל סיכה או במקלחת עם סבון. כמו כן, ייתכן שעשית את זה חזק מדי, אבל תבין איך נעים לך תוך כדי צבירת ניסיון. בהצלחה."

 
תגובות