מה לעשות: כשמרגישים ריקנות גדולה מדי לאחר פרידה. צילום: Fotolia

מה לעשות: כשמרגישים ריקנות גדולה מדי לאחר פרידה

לאחר פרידה ממלאת אותנו לעיתים תחושת ריקנות גדולה ומועקה רבה. מה עושים כדי להיפטר מהרגשות המציקים ולהרגיש טוב יותר? כל התשובות לפניכם

פרידות הן דבר כואב ולחלוטין לא קל. כל אחד ואחת מתמודדים עם פרידה בצורה שונה ובדרך שלהם, אבל ישנם נערים שפשוט לא מצליחים להפיג את הריקנות הגדולה שנוצרת בליבם אחרי פרידה. חווים את אותו הדבר? פרוגי כאן כדי לעזור עם כל הדרכים להפחית את הריקנות הזו.

עוד בערוץ היחסים של פרוגי:

הקיפו את עצמכם בחברים ומשפחה

לפעמים אחרי פרידה אנחנו נוטים להרגיש בודדים, חושבים שאף אחד לא יאהב אותנו יותר ובעיקר חשים בריקנות אינסופית. את הריקנות הזאת ניתן למלא על ידי מפגשים עם חברים ושהות בקרב המשפחה. לחברים ולמשפחה שלכם אכפת מכם וחשוב להם שתרגישו טוב. לכן הם וודאי ירצו לשמוע מה יושב לכם על הלב ואולי אפילו יתנו לכם כמה עצות טובות בנושא.

© צילום: Sutterstock

התעסקו בדברים שאתם אוהבים

הסבת תשומת הלב, הסחת דעת או תעסוקה בעיקר בדברים שאתם אוהבים יעזרו לכם לשכוח קצת מאירועי הזמן האחרון (מהפרידה, במקרה שלנו) ויכניסו קצת שמחה לחייכם. ברגע שתחושו במצב רוח חיובי, הריקנות שנמצאת בכם תתחיל אט אט להתפוגג ותתחילו להרגיש שאתם מתמלאים ברגשות חיוביים יותר.

התמקדו בלימודים

לפעמים, כשאנחנו נמצאים בזוגיות או ממש ישר אחרי פרידה, אנחנו נוטים להזניח את הלימודים ומתמקדים יותר מדי בחיי האהבה שלנו; כך אנחנו בעצם הופכים תחום אחד בחיים שלנו לפחות חשוב מהאחר ומזלזלים בו. אם אתם מחפשים דרך להפיג את הריקנות שבכם, התמקדו בנושא שהזנחתם בזמן האחרון - מה שהיה "לפני" הפרידה, כלומר, המצב הרגיל - וכך תצליחו לחזור לדרך בה חייתם לפני אותה מערכת יחסים וגם לאותם רגשות חיוביים.

כתבו על זה

אין דרך יותר טובה להתמודד עם רגשות של בדידות וריקנות מאשר לכתוב את מה שאתם מרגישים: כתיבה היא  משחררת ונותנת לכם אינסוף אפשרויות ומקום להביע את מה שאתם מרגישים. בכתיבה אתם יכולים להיות נטו אתם ולספר על מה שקרה מהזווית שלכם - זה טוב בעיקר אם אתם לא אוהבים לשתף את חייכם הפרטיים עם כולם. זה סודי, שלכם; ואף אחד לא יכול לשפוט או לקחת לכם את זה.

© צילום: gettyimages

עם כמה שקשה - נסו להמשיך הלאה

אז נפרדתם, מערכת היחסים התפרקה וזה נראה שזה סופי. מה עוד נשאר לכם חוץ מלהמשיך הלאה? ברגע שתתנקו מרגשות העבר תרגישו חופשיים יותר והריקנות שבכם תיעלם ותוחלף ברגשות לאנשים אחרים - אולי אפילו בזוגיות ואהבה חדשה. אין לדעת, אלא אם כן תנסו...

תגובות