תחשבו טוב: אביתר עוזרי לא ממהר לשפוט. פרוגי

תחשבו טוב: אביתר עוזרי לא ממהר לשפוט

בעקבות החרפת השפה ברשת וההרגשה שהיד קלה יותר על המקלדת, אתר "פרוגי" בשיתוף עם Meta בישראל בפעילות שמטרתה מודעות לנושא הבטיחות ברשת • עשרה יוצרי תוכן משתפים סיפורים אישיים על השימוש ברשת

בשיתוף עם Meta בישראל

הרשת כבר חלק בלתי נפרד מחיינו, שם אנחנו מתעדכנים ומעדכנים, משתפים על דברים אישיים לצד מקצועיים, שומרים על קשרים, יוצרים וצורכים תכנים. אבל לצד השיתוף האינסופי והגלילה המתמדת, היא גם כוללת בתוכה תופעות שליליות העשויות לפגוע, במיוחד באלה שלא מספיק מודעים ולא יודעים להתמודד ולהתנהל בצורה נכונה ברשת. הפתרון? כמו בחיים האמיתיים, גם ברשת אין פתרון אחד פשוט, אבל הכל מתחיל במודעות לתופעות השליליות ולכלים שיש לנו כדי להתמודד איתן ברשת. 

עוד בערוץ הדיגיטל של פרוגי: 

בעקבות החרפת השפה ברשת, הבריונות וההרגשה, שהיום יותר מתמיד, היד קלה יותר על המקלדת, עשרה משפיענים ובעלי השפעה על בני הנוער החליטו לשתף בסיפורים אישיים שלהם על השימוש ברשת, הדרך בה יש להתמודד עם טוקבקים, על ניצול הרשת לעשייה טובה, צמיחה ופיתוח, כשהמסר החשוב מכל - לפני שאתם עושים כל פעולה ברשת, תנשמו עמוק ותחשבו טוב.

 אביתר עוזרי (23) מוביל דעת קהל וכוכב רשת

אביתר עוזרי התחיל ליצור סרטונים כשהוא התגייס לצבא "בהתחלה עשיתי סרטונים של משחקי מילים, בדיחות על הצבא וכשנפצעתי במהלך קורס קצינים והייתי המון בבית, ניצלתי את הזמן והתחלתי להעלות סרטונים עם הכלבה שלי שלאט לאט זכו להמון תגובות ברשת".

כשהוא צילם סרטון עם הכלבה שלו ביום האישה, הוא לא ציפה שהסרטון יגיע תוך כמה ימים למיליון צפיות "פתאום אנשים החלו לזהות אותי ברחוב. הבנתי שהסרטונים שלי מצחיקים והמשכתי לעשות את זה שוב ולצלם עוד סרטונים עם ניקי. מבחינתי הסרטונים האלה נותנים לי להרגיש שאני עושה טוב ברשת, שיש לי את הכוח לשמח ולהצחיק אנשים".

"הסרטונים האלה נותנים לי להרגיש שאני עושה טוב ברשת" © פרוגי

אבל עוזרי מודה שלא כולם התחברו לסרטונים "למרות כל התגובות החיוביות, אני כן יכול לומר שעד היום יוצא לי לקבל גם תגובות שליליות בנוגע לכלבה שלי. בהתחלה הייתי מתעצבן ומגיב, מסביר שלא נעשה ולא אעשה לעולם שום שימוש נגד הכלבה שאני אוהב כל כך. הבעיה היא שאנשים ממהרים לשפוט, בלי שהם יודעים את האמת ואני יודע שבגלל שאני מפורסם ברשת, יש לי אחריות גדולה על הכתפיים לכן אני מקפיד להסביר את הסיטואציה ולוודא שאף אחד לא נפגע".

שהוא מתבקש לתת טיפ ליוצר תוכן מתחיל, עוזרי משיב "כל יוצר תוכן שמתחיל ברשת צריך לקחת בחשבון את התגובות הרעות אבל מאד חשוב שלא ייקח אישית, במיוחד כשאתה כיוצר יודע את האמת מאחורי הסרטון. בכללי, חשוב לנשום, לעצור, לא למהר להגיב. תתמקדו בתגובות הטובות, שהן בדרך כלל רבות יותר. יותר מהכל, תהיו נאמנים לתכנים שלכם ותעמדו מאחוריהם, במיוחד כשאתם יודעים מה האמת. אז לפני שאתם מגיבים משהו למישהו - תחשבו טוב!"

"לפני שאתם מגיבים משהו למישהו - תחשבו טוב!" © פרוגי

הנה כמה כלים אשר זמינים בקלות באינסטגרם ועוזרים לספק חוויה בטוחה וחיובית:

Limits: ניתן להסתיר תגובות והודעות לא-רצויות לפרקי זמן מוגבלים (בין יום לחודש). כלי זה מאפשר להסתיר באופן אוטומטי תגובות והודעות פרטיות מאנשים שאינם עוקבים אחריך, או שהחלו לעקוב רק לאחרונה.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 Hidden Words: ניתן להסתיר בקלות תגובות ובקשות להודעה פרטית המכילות שפה פוגענית באופן אוטומטי. כל אחד יכול גם ליצור רשימה אישית של מילים, ביטויים ואימוג׳ים- ולהסתיר באופן מיידי כל תגובה או בקשה להודעה פרטית המכילה אותם.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

 

 סגירת פוסט לתגובות: בכל פוסט שתעלו באינסטגרם, ניתן לבטל את האפשרות לאנשים להגיב עליו בכל רגע נתון.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Instagram’s @Creators (@creators)

תגובות