יש עתיד: חמש בוגרות עיצוב אופנה בשנקר על קולקציות הגמר שלהן. צילום: עדי סגל

יש עתיד: חמש בוגרות עיצוב אופנה בשנקר על קולקציות הגמר שלהן

שנת הלימודים במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר הסתיימה ואיתה 43 סטודנטים שיוצאים עתה לתעשיית האופנה הישראלית במטרה לכבוש את העולם. בחרנו מתוכם חמש מעצבות שיצרו קולקציות שעומדות בציפיות

מידי שנה בחודש יולי עולה על המסלול תצוגת אופנה מסוקרת במיוחד. בתצוגה הזו מסיימי התואר לעיצוב אופנה במכללת שנקר מביאים לידי ביטוי את מירב הכישרון והיצירתיות ומפתיעים אותנו, לטובה ולרעה, עם אופנה עילית נדירה בנוף הישראלי. השנה התצוגה בוטלה אך פרויקט הגמר חי ובועט ותוכלו לצפות בו מקרוב בתערוכה שנפתחת בקרוב. עד אז, ביקשנו מחמש המעצבות שהוכיחו לנו שיש עתיד לאופנה הישראלית שיספרו לנו קצת על התואר וקצת על הקולקציות היפהפיות.

עוד בערוץ האופנה של פרוגי:

שנהב יעיש / השחור החדש

"חוויית הלימודים בשנקר הייתה לי מאוד מאתגרת אך מלמדת. ארבע שנים של יצירה אינסופית שגם תרמה להתפתחות שלי כבן אדם. פרויקט הגמר שלי עוסק במי שאני כיום, שילוב של מזרח ומערב. שילבתי בין הגזרות והעושר שבעדה התימנית לבין אלמנטים מחוייטים קלאסיים".

© צילום: עידו לביא

אן דהאן / מקום בטוח

"חוויית הלימודים בשנקר היא מאוד מאתגרת, קשה וקשוחה, אך יחד עם זאת יצאתי עם כלים שלא הייתי מצליחה לקבל בשום מקום אחר - התמודדות עם לחצים, עם ביקורות, עמידה בזמנים ואת תורת העיצוב.פרויקט הגמר שלי מדבר על 'המקום הבטוח שלי'. שאבתי השראה מהמיטה שלי, מבגדי הפיג׳מה והלנז׳רי ומאמנית איראנית בשם מרים אשכנזי שרוקמת פרצופים של אנשים ישנים על כריות. האופן שבו אנשים ישנים משקף חוויות ייחודיות שהם חוו במהלך חייהם ואפשר ללמוד המון על האדם מצורת השינה שלו. הקולקציה שלי היא קולקציית נשים בצבעים ורוד ולבן ורובה שמלות רחבות ונוחות ללבישה".

© צילום: עידו לביא
© צילום: עידו לביא

נופר קוצ'רו / פרחי לילך

"במחלקה לעיצוב אופנה למדתי המון מבחינה טכנית ובעיקר על עצמי תוך כדי עשייה ויצירה. היו המון רגעי שבירה בדרך אבל הסיפוק שהגיע אחריהם היה גדול עוד יותר. סבתי שעלתה מתוניס והתחנכה בארץ החליטה להתגייס לצה"ל והייתה לחיילת הראשונה של מגדל העמק. שנים אחר כך תפקידי בצבא היה ללמד חיילים את מקצוע הגיאוגרפיה וידיעת הארץ. הקולקציה מחברת בין מקורותיה של משפחתי לבין 'הדגם הפשוט' הארץ ישראלי. ההדפסים שיצרתי נלקחו בהשראת ספרי בוטניקה ארץ ישראליים שנועדו לעודד את הזהות העברית. מטרתי בפרויקט היא לעודד אופנה, ייצור ועיצוב כחול לבן. שמה של הקולקציה 'פרחי לילך' הוא שמה של חנות הפרחים שהייתה להוריי ובה גדלתי".

© צילום: עידו לביא

חן אדר / בין טבעי למלאכותי

"הלימודים בשנקר היו ארבע השנים המשמעותיות בחיי. התבגרתי, חקרתי, התמקצעתי והתפתחתי. פרויקט הגמר שלי עוסק בשאלה 'מה זה לחיות בעולם המודרני בו אנו חיים?' המציאות המדומה של הרשתות החברתיות יוצרת טשטוש בין הטבעי למלאכותי. הקולקציה משלבת נשים וגברים, אופנה וטכנולוגיה. שילוב של אובייקט טבעי - הפרח וגוף האדם, הקפאתו בזמן על ידי הדפסות התלת מימד העשויות פלסטיק צבעוני ורקמות הפרחים בציור חופשי עם מכונת התפירה. הצבעוניות של הקולקציה מבוססת על צבעים טבעיים, בדי משי ופשתן, אל מול הצבעים הדיגיטליים החזקים".

© צילום: עידו לביא
© צילום: עידו לביא

נטלי צור / Made to last

"הלימודים בשנקר הם רכבת הרים שנמשכת ארבע שנים. הרבה לחץ, עבודה קשה וסיפוק גדול.בפרויקט הגמר ביצעתי מחקר על תהליך ייצור של בגד, על ההשפעות שלו על הצרכן והסביבה ועל תעשיית האריזות והניילונים, שהם מהגורמים המזהמים בתעשייה. בקולקציה שלי אני מנסה למזג בין האריזה לבגד בשביל למנוע השלכת פסולת מיותרת ויצרתי מלתחה חכמה שבה לכל פריט יש את האריזה שלו".

© צילום: עידו לביא

התערוכה תוצג בין ה-7 ל-16 לאוגוסט במכללת שנקר רח' אנה פרנק 12, רמת גן. שעות פתיחה:7.8 | 10:00-14:00 , 9-13.8 | 10:00-18:00, 14.8 | 10:00-14:00, 16.8 | 10:00-22:00

 

 

 

תגובות