לא ייאמן: החיות שמוכיחות לנו שיש כזה דבר כוחות על. צילום: צילום מסך מיוטיוב

לא ייאמן: החיות שמוכיחות לנו שיש כזה דבר כוחות על

לא הרבה יוצא לנו לשמוע על כישורים מיוחדים של בעלי חיים, אך כשזה קורה זה נשמע לנו לא הגיוני. לכבוד יום החיות הבינלאומי המצוין היום (ה') ברחבי העולם, אספנו עבורכם את בעלי החיים עם הכישורים הכי מופלאים, שיגרמו לכם להישאר עם פה פעור

שמעתם פעם על יכולת להחזיר את הגלגל לאחור ולרוץ על פני המים? קרוב לוודאי שאתם חושבים שהסיטואציות האלו לקוחות מסרט דמיוני, אך הן למעשה מתרחשות במציאות. מה שעוד יותר מפליא הוא שהיכולות האלו קיימות אצל לא אחרים מאשר בעלי החיים.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

החקיין הטוב ביותר בעולם

סביר להניח שלרובכם יצא לשמוע לא מעט חקיינים. חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אבל חיקויים מוצלחים כמו של נבלי ההדור בטוח לא שמעתם. הנבלי היא ציפור חסרת מראה חיצוני מיוחד, אבל עם יכולות חיקוי מדהימות! היא מסוגלת לחקות צלילים מגוונים מהטבע ברמה שהחקיינים הכי טובים יכולים רק לשאוף אליה. מלבד זאת, ביכולתה אף לחקות כל קול שהיא שומעת בסביבתה, כמו: קול אקדח, מסור, רעש מכוניות ועוד. מרשים? זה עוד כלום. צפו בסרטון וגלו עד כמה!

 

מדוזה בת אלמוות

מי מאיתנו לא היה רוצה יכולת לחזור אחורה בזמן? בכל פעם גשאנחנו עושים טעות קריטית, או כשמתחשק לנו לחזור לילדות. מה הבעיה? הרי תמיד אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. אז זהו שלא! הסיטואציה הזאת בדיונית וכנראה מזכירה לכם סרט על אנשים ומכונה שמחזירה אותם אחורה בזמן. אז אנחנו יכולים להמשיך לחלום, אבל מסתבר שיש זן של מדוזה שאצלה זה לא רק חלום! מדוזה בת האלמוות מכונה גם בשם: "מדוזת בנג'מין באטן" ולה דווקא ישנה יכולת להחזיר את הגלגל לאחור. בכל פעם כשהיא חולה, מרגישה מאוימת או שהיא עומדת למות היא מחזירה את עצמה למצב הצעיר שלה. רק חבל שאנחנו לא מדוזה לפעמים.

 

 

"לטאת ישו" בריצה מהירה על פני המים

אילו הייתה לנו היכולת שיש לחיה הבאה, יכול להיות שהיו נמנעים המון אסונות. לבסיליסק הירוק יש יכולת ללכת מעל פני המים, כאשר הוא נעזר ברגליו ובזנבו. ריצה זו הקנתה לו את הכינוי "לטאת ישו" ולא רק זה, הוא מסוגל גם לצלול בים למשך 30 דקות רצופות!

 

דג צלף

מה היה קורה אם היה לנו אוכל ,אבל הוא היה נמצא במקום מרוחק ללא יכולת להגיע אליו? לשאלה הספציפית  הזאת לא בטוח שתמצאו תשובה, אך דגי צלף קטנים שהתמודדו עם בעיה דומה מצאו לה פתרון יצירתי במיוחד. דגי הצלף ניזונים בעיקר מחרקים וממעופפים שונים. אבל ישנה בעיה: הדגים בים וה"מזון" שלהם קיים מחוץ לים. מה עושים? לדגי הצלף יש מיומנות לקלוע זרמים של מים בצורה מדויקת למקום אליו הם התכוונו לשלוח את הזרם. בכל פעם כשהם תופסים במבט חרק או מעופף, הם שולפים את הממטרה המיוחדת שלהם לכיוון הטרף שנופל למים. מפה ועד לסעודה מזינה הדרך קצרה!

 

 

 

 

תגובות