לזכרו של טל נוימן: "גם מלמעלה ימשיך להוות השראה". צילום מסך מאינסטגרם

לזכרו של טל נוימן: "גם מלמעלה ימשיך להוות השראה"

"ידעתי מיד כי מדובר בגיבור מעורר השראה. בראיון עם טל גיליתי אדם בוגר, חכם וסוחף" • טל נוימן, נער שיצא מהארון בפוסט מרגש באינסטגרם, נפטר אתמול בגיל 15 בעקבות מחלת הסרטן. כתבותינו יעל פיליפוביץ וליאב רוזן זוכרות אותו ונזכרות בו בטור אישי מיוחד

אתמול (ג') בשעות הבוקר, נפטר טל נוימן בן ה-15 בעקבות מחלת הסרטן. כתבות פרוגי - יעל פיליפוביץ וליאב רוזן מספרות בטור אישי ומרגש על ההיכרות שלהן איתו, תחושת העצב הגדולה ואיך חבריהם המשותפים הגיבו לבשורה המרה. יהי זכרו ברוך.

עוד בערוץ היחסים של פרוגי:

יעל מספרת על הראיון עם טל ועל התחושה הקשה: "לפני קצת פחות משנה, זכיתי לראיין נער מדהים עם סיפור יוצא דופן. עוד לפני הראיון עצמו, ממבט קצר בחשבון האינסטגרם שלו, ידעתי ישר כי מדובר בגיבור מעורר השראה. בריאיון עם טל גיליתי בן אדם בוגר, חכם וסוחף. הוא סיפר לי על המחלה שלו, על דרכי ההתמודדות איתה ועל איך היא גרמה לו לעשות את הדבר שהכי פחד ממנו: לצאת מהארון. טל הוא ללא ספק מסוג האנשים האלה שאי אפשר שלא להתאהב בהם. הוא ראה בכל דבר את הטוב והיה מלא אמונה ותקווה. הוא גרם לי, ואני בטוחה שגם לכל מי שקרא את אותו הראיון, לחשוב תמיד חיובי ולזכור לחיות את הרגע".

"המחלה גרמה לי להוציא את זה החוצה, קשה לעבור דבר כזה. פתאום כל דבר יכול לקרות״ סיפר לי טל בריאיון איתו. כששמעתי את אותן המילים נדהמתי מהאומץ של נער כל כך צעיר (רק בן 14) ועל הדרך התמודדות שלו עם כל כך הרבה דברים. הוא סיפר לי כמה טוב ושלם הוא מרגיש אחרי שיצא מהארון ועוד בדרך סופר מיוחדת".

© פרטי

טל החליט לחשוף את היציאה, בפוסט מרגש באינסטגרם שהפך לויראלי במיוחד. כששאלתי אותו למה הוא בחר לעשות זאת כך, הוא אמר: ״אני מכיר את הפחד הזה טוב מאוד, כל פעם שאתה שומע את 'המילה הזאת' לידך אתה מתכווץ ומפחד שיגלו אותך. אני רוצה להראות לנערים ונערות מפוחדים, כמה תמיכה ואהבה מקבלים דווקא שעושים את זה, כשיוצאים מהארון וכשלא מסתתרים. הייתי רוצה לגרום להם להרגיש שהם לא שונים ושהכל בסדר." המילים שלו ללא ספק מדברות בעד עצמן. טל היה נער חזק, מעורר השראה וכוח, אהוב ובמילה אחת גיבור. הלב שלי נקרע כששמעתי את הבשורה הנוראה אבל אני בטוחה שגם שם מלמעלה הוא ימשיך להוות השראה לכולנו".

 

פוסט היציאה מהארון של טל
פוסט היציאה מהארון של טל © צילום מסך מאינסטגרם

ליאב מספרת על טל כמודל להערצה בשבילה: "הכרתי את טל דרך חברה משותפת, עוד לפני שהוא יצא מהארון. כבר אז נחשפתי לסיפורו על הסרטן, הוא היה כל כך חזק ואמיץ, המוות הזה לא הגיע לו בשום אופן... הוא היה השראה להרבה נערים בגילו והיה מאוד מוערך. הוא עבר הרבה בחיים ובכל זאת בחר ללכת עם האמת שלו ולספר את הסוד הכי כמוס שלו. האומץ והבגרות שלו הם ראויים להערצה בעיני".

מאז ההודעה על מותו, חשבון האינסטגרם שלו התמלא במאות תגובות עצובות, מופתעות וכואבות של לא מעט בני נוער שהכירו את טל. אישיותו ללא ספק נגעה בלא מעט אנשים.

אלכס קורוטייב, חברו של טל מספר בפוסט שפירסם בעקבות מותו המפתיע את הכאב הנורא: "הלב שלי נשבר ברגעים אלו. אני לא מסוגל אפילו להסביר כמה קשה לי להגיב וכמה קשה לי לקבל את זה". עוד הוא מספר כי טל אמר לו שהוא זה שנתן לו השראה לצאת מהארון מול העולם, לסיום הוא מוסיף כי: "הסרטן לקח לי מלאך ואני מקווה שהכי טוב לך למעלה… תודה שהכנסת לי כל כך הרבה אור, פשטות וצניעות. אתה תמיד תישאר בלב שלי…".

View this post on Instagram

הלב שלי נשבר ברגעים אלו. אני לא מסוגל להסביר אפילו כמה קשה לי להגיב וכמה קשה לי לקבל את זה. הרגע הזה שדיברתי איתך וזכיתי להכיר אותך ולשמוע ממך שנתתי לך השראה לצאת מהארון, לגלות את הסוד הכי גדול שלך מול העולם, לדבר איתך ולהכיר אותך זו הייתה זכות בשבילי. אתה מלאך וכוכב אמיתי ואני כל כך מצטער שאלה היו רק שיחות ולא הייתה בנינו פגישה, למרות שתמיד כל כך רצינו. אתה לוחם אמיתי ותמיד האמנתי שתצליח לנצח ולעבור את זה, אני מצטער שלא יכולתי להספיק להגיד לך את כמות הפעמים שאני אוהב ומעריך אותך וכמה שאתה דוגמה לכך כך הרבה אנשים, הסרטן לקח לי מלאך ואני מקווה שהכי טוב לך למעלה, שאתה שומר ואוהב. 💔 תודה שהיית חלק מהחיים שלי, תודה שהכנסת לי כל כך הרבה אור, פשטות וצניעות. אתה תמיד תשאר בלב שלי- יש לך בו חלק ענקי. אני מעריך ואוהב אותך טל.❤️ - ההלוויה מתקיימת היום בשעה 17:30 בבית הלוויות ׳קהילת ירושלים׳ בהר המנוחות בירושלים.

A post shared by Alex Korotaev | אלכס קורוטייב (@alexmusicall) on

גם עידו גרינברג (mismas) מספר על הקשר המיוחד בינו לבין טל: "טל ביקש שניפגש ונדבר על האהבות שלו, על יציאה מהארון, על אופנה ועל המחלה הארורה הזו - שהבוקר גברה על כוחותיו… טל אהוב, אתה לנצח תהיה השראה גדולה למלחמה על החיים, למלחמה על הזהות שלך כשהחיים והמוות עומדים על הכף".

View this post on Instagram

טל נוימן היה אחד מהסימנים הראשונים בעבורי שמשפט אחד ביום יוצא מהחוויה האישית שלי החוצה אל מי שעוקב אחרי. הוא ביקש שניפגש ונדבר על האהבות שלו, על יציאה מהארון, על אופנה, ועל המחלה הארורה הזו - שהבוקר גברה על כוחותיו. באופן מוזר קמתי עם תחושה של שכוֹל שמחכה לקיו שלה, הייתי בטוח שמדובר בערב לפני יום השואה אך כעבור מספר שעות הבנתי מה הגוף שלי הרגיש. ״עוֹד רֶגַע יִתְגַּנֵּב לוֹ כָּל הָעֶצֶב שֶׁבָּעוֹלָם״ העצב הזה כאן. הוא חי בנינו. טל אהוב, אתה לנצח תהיה השראה גדולה למלחמה על החיים, למלחמה על הזהות שלך כשהחיים והמוות עומדים על הכף. הרווחתי חיבוק אחרון בשבוע האופנה כשעמדת בשארית כוחותיך על שתי הרגליים לטובת הצילום, ולא הרפת עד שהפריים היה מושלם. נלחמת על מה שבחרת להיות, עד הסוף. ואני כל-כך אוהב את מה ומי שאתה. וכך אזכור אותך. טל נוימן, בן 15 במותו. יהי זכרו ברוך💔 @talnoymann

A post shared by 🍕IDO GRINBERG🍕 (@mismas) on

מיכאל דדון, חבר נוסף של טל מספר עליו: "השארת שובל של השראה אחריך להמון ילדים, כמה ביטחון, כמה רצון לעשייה וקיום. אלוף. כל חלום שרק עלה בראשך הצלחת להגשים והראת לכולם שאתה אחד ויחיד". 

יהי זכרו ברוך.

תגיות
תגובות