זה הסוף: הסדרות שהסתיימו השנה. צילום מ-CW, רונן פדידה, אוהד רומנו

זה הסוף: הסדרות שהסתיימו השנה

זהירות ספויילרים! סיום סדרות זה תמיד דבר כואב, והשנה, עברנו יותר מדי פרידות מסדרות אהובות. מ"13 סיבות למה" ועד "כפולה" - אלו שסיימו את דרכן על המסך

שנת 2020 תיכף מסתיימת - אבל לא רק היא. השנה נפרדנו מכמה סדרות שהגיעו אל סופן. קבלו מספר סדרות שפרק הסיום שלהן שודר השנה והותיר אותנו שבורי לב ומלאים בגעגוע.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

המאה

לאחר שבע עונות מצליחות, סאגת "המאה (המבוססת על ספריה של קאס מורגן) הסתיימה בפרק שובר לב. הסדרה מגוללת את קורותיהם של בני נוער עבריינים שנשלחו לכדור הארץ על מנת לבדוק האם אפשר לשרוד בו, ומגלים כי הם לא בני האדם היחידים שם. במשך 100 פרקים נחשפנו לסיפורם של קלארק, בלאמי, אוקטביה, רייבן ומרפי. סיום הסדרה היה ללא ספק וקשה, אך כלל בתוכו גם תקווה לעתיד טוב יותר למין האנושי. כבר מחכים לסדרת ספין-אוף!

 

תאג"ד

אחרי שתי עונות (בהפרש של ארבע שנים), שני שחקנים ראשיים שהתחלפו וציון רובין אחד, תאג"ד הסתיימה בסוף פתוח ומותח. למרות חסרונו של תומר קאפון בעונה השנייה, דניאל ליטמן בהחלט הצליח למלא את הנעליים הגדולות שהוא הותיר. הסדרה, שנתנה פתח הצצה קטן לחיי החובשים בצבא, ריתקה עשרות אלפי ישראלים למסך באמצעות העלילה המעניינת והשחקנים המוכשרים ונגעה בפצעים פתוחים בחברה הישראלית כמו אפליית נשים וחיילים החווים פוסט טראומה. פרק הסיום היה בהחלט הפרק הטוב ביותר בעונה, וכלל תגליות מפתיעות וטוויסטים רבים. 

© אוהד רומנו, באדיבות yes
 

13 סיבות

כשהסדרה "13 סיבות" יצאה, היא התקבלה בתרועות. תוך זמן קצר, היא הפכה לאחת התוכניות הפופולריות ביותר בנטפליקס בעודה מתגברת על מותגים גדולים וחזקים יותר ממנה. השחקנים הראשיים, שחלקם היו אנונימיים לגמרי, הפכו לכוכבים גדולים המתחזקים עמודי אינסטגרם עם מיליוני עוקבים ומככבים בסרטים ובסדרות נוספים. למרות זאת, רבים מסכימים כי מאז העונה הראשונה (היחידה שמבוססת על הספר), איכות העלילה הדרדרה וכי הפרק האחרון של העונה הרביעית הסתיים באנקה חלושה מבלי להותיר סימן אמיתי.

 

סוכני ש.י.ל.ד

סוכני ש.י.ל.ד, סדרה שהחלה בתור ספין-אוף לסרטי מארוול הפופולריים, הפכה בשנים האחרונות למותג משל עצמה שלא נזקק לשום חיזוק חיצוני. במשך שבע עונות נחשפנו לסיפורם המרתק של הסוכנים פיל קולסון, דייזי ג'ונסון, מלינדה מיי, פיץ וסימונס, צוות שהורכב בניסיון לגונן על כדור הארץ מפני איומים על טבעיים וחוץ ארציים למקרה שגיבורי העל לא יוכלו לעזור. למרות המחשבה שהסדרה תבוטל לאחר עונתה החמישית, היא המשיכה ורצה על המסך הקטן עד העונה השביעית. זו הייתה סדרת גיבורי על ששמה במרכז את האנושיות, ולכן הייתה אחת הטובות ביותר ששודרו על המסך.

 

כפולה

נועה קירל עשתה זאת בגדול וכיכבה בתור עצמה בחמש עונות של "כפולה". הסדרה היוותה שינוי מרענן על המסך, ולמרות העונות הראשונות, בהן העלילה הייתה מופרכת יתר על המידה, הייתה ונותרה אחת ההוכחות לגודל המותג של קירל. העונה החמישית נגמרה באיפוס הסדרה, התחלה מחדש, וזה אחד הדברים הטובים ביותר שיכלו לקרות לה. הסדרה הסתיימה בצורה הטובה ביותר ועם קהל שגדל בזכות העונה הזאת. כמה חבל שדווקא בשיא היא הסתיימה לתמיד, בין היתר בשל סיום שידוריו של ערוץ KIDZ בקרוב.

© באדיבות ערוץ KIDZ

משפחה מודרנית

11 שנים שהסדרה "משפחה מודרנית" כבר רצה על מסך הטלוויזיה. אך לפני מספר חודשים, היא הסתיימה כנראה לתמיד. הסדרה סובבת סביב שלוש משפחות אשר קשורות זו לזו דרך ג'יי פריצ'ט וילדיו, קלייר ומיטשל. בסיטקום יש ייצוג גדול של סוגי משפחות שונות ושל אנשים ממוצא שונה והיא הצליחה להעביר מסרים חשובים באמצעות צחוק וקומדיה. למרות שהיו מחלוקות סביב הפרק האחרון, סיימנו אותו עם חיוך וכמה דמעות.

משפחה מודרנית
משפחה מודרנית © צילום מהסדרה

המקום הטוב

הסדרה המיוחדת וזוכת הפרסים "המקום הטוב" באה גם היא לסיומה השנה. "המקום הטוב" מספרת על אלינור שלסטרופ, שמגיעה למקום הטוב (מעין גן עדן) בגלל טעות בירוקרטית, ונחושה שלא יגלו על כך כדי שלא תישלח למקום הרע. נשמע פשוט? ממש לא. הסדרה, שהתקבלה בתשואות על ידי המבקרים, הסתיימה בפרק שובר לב שגרם גם לאדם הקשוח ביותר להזיל דמעה. 

 

 

תגובות